Budou si Češi konečně rovnější?
Oč že v tomto případě šlo? Poslanci prosadili zpřísnění pravidel pro vyplácení sociálních dávek, a to v tom ohledu, že by měli chudší lidé přicházet i o část doplatku na bydlení i příspěvku na živobytí v případech, kdy neplatí pokuty za jimi spáchané vybrané závažné přestupky. Úřady by jim prostě měly takové pokuty ze zmíněných dávek strhávat.
Je samozřejmé, že se našli i poslanci, kterým se toto nezamlouvalo. Někteří argumentovali tím, že se tím ještě zhorší situace ve vyloučených lokalitách, někteří se obávali, že takové opatření dolehne nepříjemně na zaměstnance úřadů práce, kteří sociálně slabým budou takto snížené dávky vyplácet. A jeden ze sociálnědemokratických poslanců se dokonce nechal slyšet, že je to rasistické, protiromské rozhodnutí.
Ale nakonec to prošlo. A jestli to posvětí i senátoři a prezident, stane se zmiňované skutkem. I „sociálně slabí“ budou muset za své prohřešky pykat, tedy platit pokuty. Navzdory názoru komunistické poslankyně, že je takto nelze trestat, protože vlastně tyto lidi už po čtyři generace nikdo dobrým mravům nenaučil a tito neví, že je normální třeba vstávat do práce nebo posílat děti do školy.
Ti, kdo se neumí chovat, tak mají platit pokuty stejně jako všichni ostatní, i když jsou to „sociální případy“. A osobně si myslím, že je to dobrý nápad. Protože je na čase, aby si byli všichni našinci před zákonem rovni. Když už tu máme přes třicet let demokracii.
Viktor Pondělík
Nebohá země česká

Jestli jsem poslední dobou něco neslyšel, pak to byly nějaké pozitivní zprávy. Skoro jako kdyby se všechno dobré ze světa vytratilo a zbylo jenom to špatné. A jako kdyby se navrch všechno smrsklo na pouhou ekonomiku.
Viktor Pondělík
Skvělý nápad, páni europoslanci

O nás lidech se ví, že si ničíme své životní prostředí. I když se bez přírody neobejdeme, škodíme jí mnoha různými způsoby. A co na to politici?
Viktor Pondělík
Sliby u nás neberou konce

Když člověk poslouchá řeči našich politiků, nejednou skutečně neví, zda se tomu má smát nebo spíš brečet.
Viktor Pondělík
Nejsme zrůdy, bruselata

V uplynulých letech si svět zvyknul označovat nás Čechy za xenofobní smečku, neochotnou pomáhat nešťastným lidem. Stalo se to běžným tématem od chvíle, kdy začala předchozí migrační krize, a všichni víme, jak se tehdy věci měly.
Viktor Pondělík
Jací my Češi jsme?

Snad jenom někdo úplně slepý a hluchý by dosud neregistroval, jak se naše země utěšeně (nebo neutěšeně?) zaplňuje běženci z Ukrajiny.
Další články autora |
Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR
Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...
Koruny místo eur. Reebok nabízel oblečení za hubičku, Češi zběsile nakupovali
Za neobvykle nízké ceny nabízel oblečení internetový obchod značky Reebok. V sekci „výprodej“ na...
V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu
Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...
Na Rakovnicku boural známý podnikatel a miliardář. Řidič druhého auta zemřel
Při tragické nehodě ve středu 4. června u Nového Strašecí na Rakovnicku se těžce zranil jeden z...
Trefili jsme Rusům základnu s letouny, které jim ještě zbyly, hlásí Ukrajinci
Sledujeme online Ukrajinská armáda oznámila, že zasáhla vojenská letiště v ruském Engelsu a Ďagilevu a sklad...
Letos je jen jednou, ale příští rok přinese pátek 13. v maximálním možném počtu
V roce 2025 připadá na 13. den v měsíci jen jeden pátek. Co červnový pátek třináctého přinese? Bude...
Letadlo Air India nouzově přistálo v Thajsku kvůli bombové hrozbě
Letoun společnosti Air India na lince z thajského Phuketu do indického Dillí se během letu otočil a...
Severní Korea opravila svůj torpédoborec, Kim ho při velkolepé show spustil na vodu
Severní Korea oznámila, že opravila svůj torpédoborec poškozený minulý měsíc. Za přítomnosti vůdce...
Ropa po útoku Izraele na Írán prudce zdražuje. Panují obavy z narušení dodávek
Po zprávě, že Izrael v noci na pátek zaútočil na Írán, prudce stouply ceny ropy. Severomořská ropa...
- Počet článků 1394
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1273x