Diskuse
Rakovina společnosti
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Michal007
Rozbor pro NERV
Systém mafiánských praktik u silničních staveb je popsán v materiálu vypracovaném pro NERV
fouly
Nedávno
se přiznala jedna vysokoškolská pedagožka,že svým studentům radí, aby po absolutoriu nezůstávali v Česku, ale odešli! Má naprostou pravdu!
Kozel_
Re: Nedávno
Když by mi bylo 40, tak bych do ciziny odešel, tehdy jsem věřil, že se to tu zvedne, ekonomicky i celkově. Když vám je přes 50, tak to už tak snadné není. I když občas zauvažuji jít pracovat do ciziny aspoň na pár let.
fouly
Výstavba.
Nevím co si mám o tom myslet, ale jedu vlakem a vidím uprostřed lánu zasetého obilí nebo čeho, řadu rodinných domků ve stavbě?
Rilian
Re: Výstavba.
To je přesně ono - územní plány si obec nechá buď udělat za dumpingovou cenu (a projektant se dohodne s nějakým developerem a ten mu "poradí" jaké plochy má určit např. pro bydlení - totiž takové, kde chce realizovat svou výstavbu), nebo si nějaký "šikula starosta" či vedoucí stavebního úřadu koupí kus pole, a pak z něj v územním plánu nechá udělat stavební parcely... MP
raks
jenom za posledních dvacet let
byli politici asi dvěstekrát do roka vyzýváni aby ODPOVĚDNĚ ZACHÁZELI S VEŘEJNÝMI PROSTŘEDKY! Výsledkem je zadlužení státu ve výši 1,4 bilionu. Co si od Vaší výzvy slibujete? Že tentokrát už ano, jistě? Senátor Novák, co prodal akcie za čtyřicet milionů dostal pět milionů pokutu. No řekněte, to se přece vyplatí, no ne?
Kozel_
Myslím, že toto se netýká jen architektury a stavitelství
Analogická situace je i v dalších odvětvích, buď se zakázka přiklepne za nestydatou cenu firmě - vlastní (nevlastní přímo politik, ale jeho příbuzní), nebo kamarádovi za protislužbu. I předražená zakázka může znamenat mizernou kvalitu, to nedokazuje jen Open Card, takových "projektů" je víc. Nebo někde jde o skutečné výběrové řízení a zde se rozhoduje skutečně dle nejnižší nabídky. Jelikož odborně bývají politici trotlové, co nic neumí, tak rozhodnu naprosto nekompetentně. Jak odborně (stavitelství, doprava, zdravotnictví atd.), tak i manažersko-ekonomicky.
Dnes nemáme už dělnické kádry, dnešní kádry si pořizují vysokoškolské "vzdělání", hodnota jak u paní Řápkové, nebo přímo ze soukromých vš. Jde o stejné hlupáky, stejně arogantní, co tu byli za bolševika. Po revoluci šlo mnohdy o tytéž lidi, jen se ze soudruha vedoucího stal pan podnikatel nebo manažer. Místo odborářských a stranických akcí přišly team buildingy, nápadně připomínající staré svazácké akce.
- Počet článků 257
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2306x
Seznam rubrik
- politika
- křesťanská apologetika
- historie - fakta a mýty
- rodina a výchova
- kultura a společnost
- Osobní
- Nezařazené