Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Proč Idnes dělá reklamu prostituci?

Nechápu, z jakého důvodu na svých stránkach Onadnes uveřejňuje Idnes články typu "Vysokoškolačky si vydělají na studia sexem. I sto tisíc měsíčně" a vychvaluje tento druh „podnikání“ takto: „Vysokoškolačky slaví v sexbyznysu čím dál větší úspěch. Jsou empatické a umějí si s klientem popovídat o jeho problémech. Stresovaní muži totiž hledají dnes v nočních klubech kromě sexu i "vrbu".“ A citují jako nejlepší informační zdroj ředitelku Rozkoše bez rizika Hanu Malinovou, podle níž je mezi sexuálními pracovnicemi patnáct až dvacet procent studentek vysokých škol: "Myslím, že hezký zadek znamená pořád víc než vysokoškolský diplom. (sic! - pozn. MP) Na druhé straně je velmi žádaná sociální inteligence, která ale není v přímé úměře s dosaženým vzděláním. Sexuální pracovnice musí umět vyslechnout partnerské nebo pracovní problémy klienta, být milá, nevypadat znuděně."

Kdo by si myslel, že se bezstarostný tón článku posune trochu dále alespoň k varování, jaké negativní důsledky na další život těchto dívek prostituce může mít, bude zklamán. Článek cituje jednu z nich, která si libuje, že je možno si takovým způsobem „vydělat“ až 100.000,- Kč měsíčně. Já osobně jsem z tónu tohoto článku, z jeho frivolnosti naprosto zhnusený. Přitom pod článkem je odkaz na jiný, který popisuje, jak negativní zkušenosti s tímto způsobem života měla jedna z nich: „Hanka se svými studentskými lety dětem jednou určitě chlubit nebude. Přivydělávala si totiž jako modelka na videochatu, kde přes monitor předváděla erotickou show. Později dokonce nabízela sex za peníze.“ Pak se jí přihodilo, co je se dalo očekávat – zamilovala se: "Jmenoval se Petr a také ještě studoval. Tehdy jsem poprvé přemýšlela o tom, že se na sex za peníze vykašlu." Měla však parťačku na koleji, Marionet, která ji do tohoto „byznysu“ zatáhla a byla zásadně proti. Jedna druhé vyhrožovala, že ji prozradí. A studijní výsledky obou dívek šly také dolů. Hanka musela ze semestru opakovat dva předměty. A s přítelem se nakonec rozešla...

"Vztah skončil, hádali jsem se kvůli hloupostem a já se s ním necítila dobře. Moc jsem ani nedovedla normálně komunikovat, protože mě sžíral strach, abych něco neprozradila," uvádí Hanka. Nicméně myšlenka skoncovat s prací v erotice se jí držela dál. "Pořád jsem si dokolečka říkala, že tohle nemá budoucnost. Asi jsem jednoduše zatoužila po opravdové lásce. Díky krátkému vztahu s Petrem jsem začala věřit, že láska je víc než peníze," říká s vážnou tváří Hanka... (potud Idnes)

Co mne na tomto příběhu zaujalo především, je prolhanost titulku na Onadnes, totiž že si prý vysokoškolačky takto musí „vydělávat na studium“. Jak přiznává zmíněná Hanka, vůbec nešlo o to, že by byla v nějaké sociální nouzi a pouze „prodávání“ svého těla jí umožnilo pokračovat ve studiu. Šlo jí mnohem spíše o to, vyrovnat se životní úrovni bohatších spolužáků a dopřávat si stejné rozmařilosti, jako „zlatá mládež“: "Na vysokou školu jsem nastupovala s velkým očekáváním a moc jsem se na studentský život těšila. Už z vyprávění jsem věděla, že to není jenom učení, ale také spousta party a nejrůznějších akcí." Její představa se od skutečnosti příliš nelišila. Jenže každá zábava také stojí nějaké peníze. A těch Hanka, v porovnání s ostatními studenty, neměla moc nazbyt. "Nejsem z žádné bohaté rodiny. Táta pracuje u policie a máma učí na základní škole." (jinými slovy – má dva slušně vydělávající rodiče, ale jejich podpora byla pro ni málo – chtěla mít luxus). A tak zatoužila po penězích a po tom, co si za ně koupí, že touha po nich byla pro ní důležitější, než prostředky, jimiž k nim přišla. To ji vedlo k tomu, že se rozhodla prodávat se – alespoň po nějaký čas.

Musím otevřeně říci, že jako otec velké rodiny - 9 dětí, z toho 4 studují, nebo studovaly na vysokých školách, a další nepochybně budou - jsem zděšený při představě, že by si moje dcery při studiích počínaly, jako zmíněná Hanka. Přitom z hlediska našich možností jako rodičů je finanční podpora při studiu asi ještě menší a tak také musely hledat různé možnosti, jak si přivydělat. Pomoci si prostitucí by je však nikdy nenapadlo. Podle mého názoru to ale není jen otázka „cti“, ale snad ještě více otázka sebeúcty a a sebepřijetí. Z tohoto hlediska je zásadní, aby děti vyrůstaly ve zdravé rodině, kde se jim dostane přijetí a bezpodmínečné lásky. Pak děti ani na vysoké škole nemají důvod pokládat svou horší finanční situaci za nějaký deficit či něco, co je diskvalifikuje v očích ostatních. Ve skutečnosti tomu tak opravdu není, a tento pocit získává pouze ten, komu chybí vědomí vlastní ceny, která není závislá na hodnocení okolí.

Autor: Martin Pinc | čtvrtek 23.6.2011 12:00 | karma článku: 29,69 | přečteno: 2162x
  • Další články autora

Martin Pinc

Na hrabalovské téma

Níže uvedený text, který zde zřejmě poprvé a velmi opožděně publikuji u příležitosti stého výročí narození Bohumila Hrabala, je dílem mého slovutného tchána, středoškolského profesora českého jazyka a literatury, pana Miloše Hoznauera. Ve zkratce ukazuje klikatou cestu, po které putovala naše literatura v poválečné době.

27.3.2014 v 22:10 | Karma: 11,39 | Přečteno: 726x | Diskuse| Kultura

Martin Pinc

Česká vláda a juvenilní justice

Naše masmédia se tak jako vždy i v nedávných dnech široce zajímala o mnohotvárný život v naší zemi - všechna významná média (televize, noviny, internetové portály) například výborně zpravodajsky pokryla masovou demonstraci (3 osob) proti presidentu Zemanovi v Ostrově v Karlovarském kraji. Proto není divu, že jim občas unikají tak nepodstatné otázky, jako je reálná hrozba likvidace rodin prostřednictvím všemocné "juvenilní justice". Naproti tomu na nedávném zasedání naší vlády byl s velkou pozorností projednáván dopis, zaslaný sdružením "Slovanská kulturní tradice" (podpořený dalšími organizacemi a jednotlivci) a z reakce vlády je zřejmé, že jí tato otázka a její dopady na naši společnost není lhostejná - viz přiložená odpověď.

16.1.2014 v 15:00 | Karma: 22,99 | Přečteno: 2123x | Diskuse| Ostatní

Martin Pinc

Otcové na odstřel?

Chování dětí a mladých lidí se v dnešní době vymyká tomu, co se dříve pokládalo za normální. Berou drogy, mají sklony k násilí, nedokážou navázat trvalé vztahy a v životě jim chybí perpektiva. Mezi odborníky se stále více prosazuje názor, že příčinou tohoto problému je do značné míry nepřítomnost otce v rodinách – ať už fyzická, nebo emocionální. Výchova dětí není jen úloha ženy, jak se to dnes často předkládá, a otec má v rodině mnohem vyšší poslání, než jen zabezpečovat příjmy a řešit technické problémy v domácnosti. Tak dlouho byla moderními „vychovateli“ propagována „bezkonfliktní výchova“, tak dlouho vykřikovali, že máme děti nechat, ať si dělají, co chtějí, že jejich neposlušnost je „žádoucí způsob, jak mohou nalézt sebe sama“, až jsou dnešní rodiče, a zvláště otcové bezmocní: Autorita se stala něčím zakázaným – otec má být kamarádem svých dětí, tím, který jim se podbízí, stal se „měkkým“ a beztvárným.

16.8.2013 v 14:30 | Karma: 36,78 | Přečteno: 5087x | Diskuse| Kultura

Martin Pinc

Stereotypy, které se nezakládají na pravdě?

Podle sociologa Zdeňka Slobody ze společnosti Proud biologické rozdíly mezi mužem a ženou jsou irelevantní. Mužství a ženství jsou jen společenské konstrukty. Jinak si jeho výrok neumím vysvětlit. Muž a žena ovšem nejsou nějaké role, které dotyční „hrají“, jak se nám snaží vnutit lidé typu pana Slobody. Mají prý vědecký podklad: Ohánějí se totiž výzkumy sociologů, které prý ukázaly, že děti dvou matek či otců nemají s určením role svých rodičů problém. Otázka stejného pohlaví prý neexistuje, vše je jen věc dohody kdo nakoupí, vypere, uvaří, vyzvedne dítě ze školy či ho dovede do kroužku.

20.6.2013 v 20:20 | Karma: 36,55 | Přečteno: 3678x | Diskuse| Společnost

Martin Pinc

Demonstrace v Paříži proti homo-sňatkům

Za okázalého nezájmu našich mainstreamových médií probíhají už několik měsíců ve Francii protestní demonstrace proti homo-sňatkům a adopci dětí homosexuály. Pokud se nějaká informace vypíchne, pak je to sdělení, že prý „tvrdé jádro demonstrantů“ tvoří ultrakonzervativní „homofóbové“, kteří prý měli hodinu po skončení demonstrace zaútočit na sídlo socialistické strany a skandovali výzvy za odstoupení prezidenta Hollanda.

28.5.2013 v 13:00 | Karma: 41,16 | Přečteno: 4247x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Policie o střelci na FF UK: Otce zavraždil kvůli obecné zášti. Nechybili jsme

20. června 2024  17:31,  aktualizováno  22:41

Pachatel střelby na fakultě neměl konflikt se svým otcem před tím, než ho zavraždil. Motivem byla...

Slovenští poslanci schválili přeměnu RTVS v STVR. Zbývá jen Pellegrini

20. června 2024  21:10,  aktualizováno  22:13

Slovenská sněmovna ve čtvrtek večer hlasy vládních poslanců schválila nový zákon o veřejnoprávní...

Umaštěnost jako od Turka, pánové si rozumí, reagoval Kolaja na Vondrův „kec“

20. června 2024  22:05

Marcel Kolaja, lídr Pirátů v uplynulých evropských volbách, se vyjádřil k genderově zaměřenému...

„Řezač z Erfurtu“ ve špinavém bytě kastroval muže, ti mu za to platili

20. června 2024  20:38

Před soudem v Německu ve čtvrtek stanul pětasedmdesátiletý důchodce obžalovaný z toho, že mužům na...

  • Počet článků 257
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2304x
Moje krédo je podle NZ, listu Filipským 3,14: "Běžím k cíli, abych získal nebeskou cenu, jíž je Boží povolání v Kristu Ježíši."