VRTOŠIVÝ STAŘÍK?

Svého času Dr. Rath označil prezidenta Klause za "vrtošivého staříka". Myslím, že ho značně podcenil. Klaus bude mít vždy své obdivovatele a své odpůrce, ale svým "Vánočním dárkem" v podobě rozsáhlé amnestie snad musel i nejvěrnější fanoušky přesvědčit o své loajalitě k ekonomické kriminalitě neuvěřitelného rozsahu, kterou nyní legalizoval.

Československo a posléze Česko nemělo na prezidenty nikdy kliku a snad s vyjímkou Masaryka jsme od každého z nich dostali nějakou tu facku zezadu do zátylku. Beneš byl slaboch, který nás prodal Hitlerovi a pak Stalinovi, o prezidentských loutkách v době toality se nemá cenu ani zmiňovat, Havel byl prvním z těch, který nás zatáhl do éry kamarádšoftů a korupčníků a s chutí pak své kamarády a kamarádky ochraňoval a prosazoval do vrcholných politických a hospodářských funkcí. Vrcholem je Klaus. Ten to dotáhl k dokonalosti. Nejprve se jako předseda vlády podílel na řízeném rozkradení tohoto státu a jako prezident teď propustil i to málo zlodějů, kteří se zpovídali před soudem. Přirozeně. Vždyť jsou to Jeho, Ježkovo a Dlouhého produkty z divoké "privatizace" (nebo spíše zlodějiny), kterou tu tito pánové v 90.letech pořádali a s jejímiž důsledky se potýkáme dodnes. A nádavkem nám "přidá" pár tisíc zlodějů a zlodějíčků z povolání, aby nám ten život "zpříjemnil". Jak příznačné od člověka, který se při nástupu do funkce dušoval, že žádnou větší amnestii nehodlá dělat. A to vše naplánoval do období, kdy Kubice paralyzoval Policii.

Po Kalouskovo a Nečasově devastaci tohoto státu tedy dostáváme ránu z milosti. Prezident Klaus před nedávnem prohlásil, že má z některých kandidátů na prezidentský úřad chuť emigrovat. Myslím, že měl emigrovat už před tímto bombónkem, kterým nás obšťastnil.

Naše prezidenty můžeme dělit na velké a ještě větší škůdce a Klaus rozhodně patří do té druhé skupiny. Jak se s ním ztotožňuji v pohledu na EU, tak bych si před ním po tomto akorát odplivnul. A mám za to, že se mnou většina občanů tohoto státu!

Autor: | středa 2.1.2013 21:48 | karma článku: 30,27 | přečteno: 1111x

Další články autora

Světoví politici servilní?

Stále ještě doznívají v médiích (bohužel nejvíce v těch veřejnoprávních) dozvuky návštěvy čínského prezidenta v ČR. Pochopitelně jak jinak v útocích na výzdobu a Zemana.

19.4.2016 v 11:58 | Karma: 28,30 | Přečteno: 773x | Diskuse | Politika

Ukrajina kontra Rusko

Velmi často se setkávám s názory na ukrajinský nacionalismus, který někteří označují za fašismus či nacismus. Pokusím se popsat některé skutečnosti, které snad alespoň částečně pomohou osvětlit nálady dodnes na Ukrajině patrné.

14.4.2016 v 16:05 | Karma: 20,54 | Přečteno: 720x | Diskuse | Politika

Proč stále dvojí metr?

Celý den dnes ze všech médií čiší zpráva, jak v Sýrii probíhají volby a jak jsou pro "západní demokracie" nepřijatelné, neboť asi 20% populace z území IS nemůže volit.

13.4.2016 v 19:13 | Karma: 39,77 | Přečteno: 1481x | Diskuse | Politika

To by nevymyslel ani Orwell

Konečně jsme viděli v přímém přenosu, kdo a proč do Evropy přichází. Díky "neziskové" cestovní kanceláři "Nadační fond generace 21".

5.4.2016 v 15:15 | Karma: 38,75 | Přečteno: 1433x | Diskuse | Politika

Teatrální divadlo kolem příjezdu prezidenta ČLR

Musím se usmívat, když vidím v TV teatrální "aktivisty" ve velmi mladém věku, kteří vlastně komunistickou diktaturu nikdy nepoznali.

28.3.2016 v 16:47 | Karma: 39,48 | Přečteno: 1502x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Na dva kusy rozříznutá legendární Radlická lávka leží v poli. V muzeu bude nejdříve v roce 2028

Smíchovská lávka. Nebo taky radlická...
6. dubna 2026  4:51

Byla jednou z posledních staveb svého druhu v Česku. Nýtovaná stavba, která se pnula nad...

Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled

Dvorecký most
10. dubna 2026  7:34

Příští pátek se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...

Netradiční dobrodružná hřiště dobývají Prahu. Najdete je na Vypichu, Solidaritě i Žižkově

Na hřištích vznikají bunkry, prolézačky a další atrakce. A to nejen díky...
7. dubna 2026  13:01

Po úspěšných pilotních projektech Na Kocínce a Pod Juliskou se koncept adventure playground poprvé...

StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě

Marta Jandová (2025)
9. dubna 2026  9:58

Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...

Rybář ulovil na Velikonoční pondělí kapra, který měl přes 20 kg. Souboj trval dlouhé minuty

Luděk „Jürgen“ Sedláček a jeho kapitální velikonoční kapr. Máte-li i vy...
6. dubna 2026  17:12

Velikonoční pondělí přineslo rybářovi životní úlovek. Na tajném místě ve východních Čechách zdolal...

Před 65 lety obletěl Jurij Gagarin Zemi. V kosmu byl „prostý ruský hoch“ jen pasažérem

Oficiální snímek prvního kosmonauta Jurije Gagarina ve skafandru
12. dubna 2026

Přesně před 65 lety se z kazašské stepi vznesla raketa, která změnila dějiny lidstva. Ze sovětského...

Studenti sami hledají kořeny dnešních problémů, říkají učitelé ocenění za otvírání témat

Jiří Sovadina (vlevo) a Petr Šimíček už téměř třicet let učí dějepis....
12. dubna 2026  6:52,  aktualizováno  6:52

Proč se učit dějepis a poznávat moderní dějiny? A jak je učit? Odpovědi na obě otázky už léta hledá...

Tvář Livigna se změnila. V městečku krav, obchodů a levného alkoholu se můžete cítit jako olympionik

Dobrá parta a kvalitní sněhový podklad. To je základ.
12. dubna 2026

Severoitalské město Livigno není po Zimní olympijských hrách přestavěné k nepoznání. Drobné změny v...

Dolany nad Vltavou

Dolany nad Vltavou
vydáno 12. dubna 2026

Bobří práce?

  • Počet článků 58
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1214x
člověk se zájmem o historii i současnost a krásy české krajiny

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.