Cestovka naruby (upraveno na příkaz administrátora)

Vždycky jsem si myslel, že cestovní kancelář je tu proto, aby klienta, za jeho peníze odvezla do zvolené destinace, kde si za své peníze užije.  Ale nebyl by to podnikavý člověk, aby nevymyslel pro něj výhodnější způsob turistiky.

Je to systém, kdy podnikaví šikulové naloží do autobusu pár kilometrů za východními slovenskými hranicemi 23 osob + řidič a máme 24 turistů, se kterými vyrazí na cestu. Podle mého názoru tito "turisté" po ujetí cca 800 km vystoupí v Praze, obdrží od hodných Čechů kapesné, ze kterého zaplatí náklady šikovného podnikatele a se zbytkem peněz se vyrazí bavit. Nebo také za lékaři, protože doma nemají zdravotní pojištění a zde mají jako uprchlíci lékařskou péči zdarma.

Turisté nebo uprchlíci?

Když se podíváte na auta, ve kterých uprchlíci do ČR uprchli, zjistíte, že takřka všechna jsou z pravého břehu Dněpru. Z míst, kde se bojuje, kde hoří domy a umírají lidé, se jich sem dostane jen zlomek. Navíc se jedná o oblasti s ruskou menšinou – která ovšem uprchla do Ruska.

No a teď se dostáváme k jádru pudla. Čím to je, že nikomu není divné to množství autobusů, mikrobusů a aut z těch nejbližších oblastí Zakarpatské Ukrajiny? Podle mého názoru vláda tento stav nezvládá, když umožňuje toto podvodné jednání, kdy financuje tyto "turisty" na úkor vlastních občanů. Tím se i vystavuje nebezpečí, kdy najdou sluchu názory "proruských populistů", kteří tvrdí, že cizinci jsou upřednostňováni před našimi občany?

To si ale nikdo nevšimne, že u většiny aut začíná registrační značka písmeny AO? To se nikdo nepodívá na mapu, aby zjistil, odkaď ta auta a autobusy přijely? To zodpovědným nevadí, že díky podvodníkům přicházíme o miliardy, které budou chybět našim dětem a vnukům.

Chvályhodným počinem je alespoň zavedení povinné registrace ukrajinských aut, čímž končí dvouletá beztrestnost jejich řidičů. Doufejme, že se odpovědní zaměří i na zmíněnou formu „turistiky“.

Původní článek jsem byl nucen stáhnout, anžto jsem v něm nezvládl provést úpravy dle požadavků administrátora. V jednom případě bych si ale dovolil oponovat. Je mi vytýkáno, že : ....jste porušil Kodex blogera. V něm mimo jiné stojí, že bloger nesmí zveřejňovat informace nepravdivé, polopravdivé, neúplné nebo takové, jejichž pravdivost si nemohl dostatečně ověřit, zvláště pokud by mohly poškodit jiné osoby nebo skupiny osob, vyvolávat nebo eskalovat nenávistné nálady vůči jednotlivcům nebo skupinám osob. Pokud tedy tvrdíte, že "vláda tento stav nezvládá, když umožňuje toto podvodné jednání, kdy financuje tyto turisty na úkor vlastních občanů", musíte všechna svá tvrzení v blogu doložit minimálně dvěma na sobě nezávislými a věrohodnými zdroji. Taktéž Vás žádám o grafickou úpravu SPZ vyfocených aut tak, aby se nedalo celé číslo identifikovat.

Ale již v původním článku bylo napsáno, že se jedná o můj názor - vycházející ze sledování dění okolo nás. Pokud budou vlastní názory lidí zakázány, posuneme se hodně, ale opravdu hodně do minulosti.

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Petr Říha | úterý 31.10.2023 11:08 | karma článku: 19,49 | přečteno: 374x
  • Další články autora

Petr Říha

Zavlaje nad Pražským hradem bílá vlajka?

Všichni pamatujeme na 19. září 2015, kdy na protest proti politice prezidenta Miloše Zemana vyvěsili členové uskupení Ztohoven na střechu Hradu obří červené trenýrky.

13.1.2023 v 1:17 | Karma: 10,31 | Přečteno: 310x | Diskuse| Hyde park

Petr Říha

Sláva Ukrajině - aneb kdo řídil operaci „Dunaj“

Invaze vojsk jedné země do druhé je vždy pro obyvatele napadené země věc smutná a měla by být nepřijatelná. Díky hrátkám politiků zúčastněných států se běžný člověk dostává do problémů, hraničícími až se ztrátou života

12.8.2022 v 12:27 | Karma: 30,29 | Přečteno: 1566x | Diskuse| Srpen 1968

Petr Říha

Hoří má panenko - Hubáčková

Náš nejmladší národní park opět prochází zkouškou ohněm. Hořelo zde již několikrát, ovšem v rozsahu, kdy je zničeno téměř 14% plochy, to ještě nebylo. Nicméně ty menší požáry byly varování, varování, že je něco špatně.

8.8.2022 v 19:54 | Karma: 17,10 | Přečteno: 405x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie

Petr Říha

Co blázníte, vždyť jsou tady lidi!

Tímto slavným výkřikem Josefa Švejka končí film Poslušně hlásím, vyjadřující absurdnost situace, neboť kdyby tam lidi nebyli bylo by zbytečné tam střílet z děl. „Jak myslíte, Švejku, že bude vojna dlouho trvat?“

9.4.2022 v 1:36 | Karma: 21,71 | Přečteno: 685x | Diskuse| Politika

Petr Říha

XI. Sjezd ČSBS, aneb když ruka ruku myje

Za svůj život jsem zažil několik sjezdů. Byly ustavující, slučovací, řádné i mimořádné. Tenhle byl sice řádný, ale velmi mimořádný a zřejmě pro mne i pro bojovníky poslední.

27.7.2021 v 0:18 | Karma: 21,48 | Přečteno: 787x | Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Koho ještě zajímá? Trumpův soud jako reklama končí, demokraty neuspokojil

21. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v USA Soudní proces s exprezidentem USA Donaldem Trumpem o údajné nelegálnosti úplatku pornoherečce...

iDNES Premium rozdává 1 000 Kč na letenky a čtení za 49 Kč na čtvrt roku

21. května 2024

K mimořádné nabídce na čtvrtletní předplatné za 49 korun teď iDNES Premium přidává ještě další...

Rusko si objednalo sabotáže v Polsku, devět lidí skončilo za mřížemi

20. května 2024  22:51

Polské bezpečnostní složky nedávno zadržely devět lidí, které podezírají ze zapojení do sabotáží v...

Absurdní! Nehorázné! Izrael, USA i Česko odmítají zatykač z Haagu na Netanjahua

20. května 2024  20:32,  aktualizováno  21:50

Izrael má jasno: zatykač z Haagu je absurdní, ostudný a útok proti celé zemi. Tak se vyjádřil...

  • Počet článků 24
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 958x
Ing. Petr Říha Původně hajný z Vysočiny, do konce roku 2010 místostarosta jedné z pražských městských částí. V současné době zahradník se specializací na asijské zahrady a tvarování okrasných dřevin. V komunální politice se angažoval nepřetržitě od roku 1990 do roku 2010.

Seznam rubrik