Odkopaná migrace
Z našeho pohledu to ale války opravdu jsou. Ve Venezuele demonstrují miliardáři za vyšší mzdy, zatímco okolo panuje bída srovnatelná s válečným stavem. V ostatních jihoamerických státech vládne mafie, všudypřítomná korupce, bezvládí a únosy rodinných příslušníků jsou tam častější, než u nás příušnice. Ze socialistického ráje už uprchlo na 2,5 milionů Venezuelčanů. Nechat tehdy komunisti u nás otevřené hranice, byli bychom na tom podobně. Ze střední a severní Jižní Ameriky potom proudí už třetí mnohatisícová vlna migrantů do USA. Ty jsou pro ně jediným bezpečným a životaschopným státem na kontinentě (Kanada by byla asi taky, ležet někde poblíž).
A přestože všichni lidé, bez ohledu na barvu pleti a etnický původ, jsou naprosto stejní v jednání, chování, píli i morální odpovědnosti pravdou je, že celý okolní svět utíká k bílým. Kvůli jejich blahobytu, bezpečí a sociálním dávkám. A o ty jde a ne že ne. Protože každý migrant musí vědět, jakou má se svou znalostí jazyka a vzděláním šanci v technicky vyspělém světě moderního státu získat důstojné a uspokojivé zaměstnání. Tedy spíše jakou nemá. A přesto jde. Protože ví, že tam hlady nikdy pod mostem neumře. Stejně jako v západní Evropě, kde nově příchozí stachanovci místo toho, aby začali drtit pracovní normy rozdrtili jen čísla sociální potřebnosti.
A stejně jako ti evropští migranti i tito jdou přes mrtvoly. Vyvrací hraniční zábrany, proráží silou uniformované kordony a porušují běžně zákony zemí, skrz které prochází. Do země vysněné. A tam je budou porušovat též. Už jenom svým vstupem. A oni to vědí. A vědí to také ti, kteří je v tom podporují, hecují je k tomu a pobízejí. Různými obezličkami o právu na migraci, na důstojný život, o právu mít zrovna to, na co si ukážu. Žádné takové právo však neexistuje.
Já chápu, že v době internetu konečně lidé z různých koutů Zeměkoule vidí, jak žijí. A v čem žijí. V chudobě, ve srabu, lžích a kriminalitě. A že už toho mají dost, zvednou se a jdou. Jdou tam, kde je druzí nechtějí a kde proti nim stojí ozbrojení vojáci. Ale hlavně jdou jiným vzít kus jejich práce, trochu jejich výdobytků, ukrást to, o co se sami nezasloužili a ani by to možná neuměli. Okleštit jejich prostor, peněženky a životy a to vše na základě sociálního cítění, charity a humanity těch, od kterých chtějí bez ptaní brát. Na tohle se pak budou odvolávat, až je po právu budou domácí vyhazovat ze svého. Ovšem nejsem si jistý, že oni sami by tak vstřícní a blahosklonní byli. Hromadné rvačky v uprchlických táborech, otřesná kriminalita tamtéž a neochota se podřizovat místním zákonům o tom příliš nesvědčí. A lži při vstupních pohovorech. O původu, důvodech, věku a bůhví o čem ještě. No tihle alespoň nelžou. Říkají od počátku, že chtějí žít jako Američané v USA a když to nedostanou po dobrém, tak si to prostě vezmou silou. To je alespoň posun oproti těm našim prvně uprchlíkům, potom běžencům a dnes migrantům.
No každopádně si ale musí uvědomit, že miliarda lidí opravdu neuživí těch zbývajících sedm. A to bez ohledu na to, co jim pomatenci z řad lidskoprávních povalečů nabulíkovali.
Petr Burian
Země opaků
Vše, za co bojovali, trpěli a umírali naši předkové, se nám splnilo. Máme blahobyt, rovnoprávnost a bezpečí. Mnozí lidé zadušení tak snadným životem, absencí nepřítele a překážek, se však rozhodli to zničit a vydat se cestou zpět.
Petr Burian
Zlepšení situace Romů
Pan Zdechovský napsal blog, v němž popisuje cestu ke zlepšení životních podmínek Romů, kteří se sami chtějí přičinit. A jako spousta podobných projektů i tento má stejnou charakteristiku: je přehršlí slov o tom proč, ale ne jak.
Petr Burian
Neberte nám černou, nepatří vám
Barvy a jejich názvy jsou společným vlastnictvím lidstva. Můžeme je sdílet, ovšem nikdo nemá právo si nárokovat výhradní rozhodování o používání té či oné barvy. Nikdo na ni nemá copyright. Ale přesně tohle se dnes děje. Bohužel.
Petr Burian
Babiš přiznal, že všechno dělá správně
Na Idnes dostal pan premiér prostor ke svému vyjádření. Jeho komentář s názvem Proč se dnes můžeme zadlužit, je prakticky souhrn toho, jak to všechny vlády před ním dělaly blbě a jak on to dělá všechno dobře.
Petr Burian
Příběh o rasismu
Kdybych byl Rom, mohl bych vám tady vystřihnout svůj příběh o rasismu na pokračovaní jako z partesu. A kdybych byl ještě k tomu matka samoživitelka, protkal bych ho takovou nebetyčnou diskriminací, že by jedno oko nezůstalo suché.
| Další články autora |
Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou
Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...
O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče
Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....
Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?
Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...
Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí
Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...
Levnější doprava pro lidi nad 70 let? Další pražská radnice spustila Senior taxi
Od začátku května mohou senioři z Praha 14 využívat novou službu Senior taxi. Lidé nad 70 let...
Krušné hory zasypal sníh. Srážky budou trvat i v dalších hodinách
Hřebeny Krušných hor zasypala sněhová pokrývka. Poměrně vydatné sněžení trvá už od odpoledne. S...
Varhanní koncert na hradě
I letos se na hrad Valdštejn vrací Zdeňka Nečesaná, vedoucí varhanního oddělení ZUŠ z Mladé...
7 originálních filmů, které musíte vidět v květnu. Jejich propagace je přitom téměř nulová
Květnová filmová nabídka nestojí jen na pokračováních, prequelech, remacích a rebootech. O...
Divadlo v Mostě převádí na jeviště verneovku a dílo dramatičky Steelové
Mostecké divadlo uvede jako další premiéru sezony na velké scéně dílo britské dramatičky Beth...

Stavební pozemek 976 m2 s projektem roubenky, Antonínov Jizerské hory
Josefův Důl - Antonínov, okres Jablonec nad Nisou
4 990 000 Kč
- Počet článků 294
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1799x




















