"Učil" se Himmler od Mojžíše?

"Rozhodl jsem se pro skutečně čisté řešení. Nemohu zlikvidovat jen muže a nechat žít jejich děti, ze kterých by mohli vyrůst jejich potenciální mstitelé…“ Heinrich Himmler

Historie se v určitých událostech opakuje a bývají to bohužel události velmi tragické.

Tehdy se Mojžíš ve jménu Boha rozhodl definitivně vypořádat s Midjánci. Byli to  sice lidé, kteří mu poskytli  azyl, když zabil Egypťana a byl to midjánský kněz Rauel, jenž mu dal za manželku dceru Siporu.  Měli ale jednu zásadní chybu. Vyznávali své bohy a také zde žily krásné ženy, které  odváděly muže od té jeho pravé víry.

"Vyzbrojte své muže ...a vykonejte Hospodinovu pomstu,"  přikázal Mojžíš.

Bojovníci se tedy vydali k Midjánu a zmasakrovali všechny muže. V té době platilo "boží"  pravidlo. Pokud se obléhané město vzdá bez boje, budou všichni obyvatelé necháni na živu a stanou se "pouze" služebníky dobyvatelů. V případě odporu musí být  muži pobiti, ale ženy a děti ušetřeni. Podle všeho se Midjánci nepodvolili a zaplatili za to smrtí. Města byla vydrancována, vypálena a  ženy i děti odvlečeny do zajetí. Když Mojžíš zjistil, jak se jeho muži zachovali, rozohnil se:

„Cože jste nechali naživu všechny ženy? Právě ony daly Izraelcům podnět k věrolomnosti vůči Hospodinu…. Nyní zabijte z dětí všechny mužského pohlaví i každou ženu, která poznala muže a obcovala s ním. Všechny děti ženského pohlaví a ženy, jež nepoznaly muže a neobcovaly s ním, nechte na živu pro sebe…“ (Mojžíš, kniha 4.)

Tak byla spáchána jedna z prvních genocid, při níž z obavy před pomstou byly zavražděny tisíce chlapců a následně znásilněny tisíce žen a dětí. To všechno pod záštitou víry.

Heinrich Himmler vyznával obdobný názor. Jenom doba a aktéři se změnili. Fanatické vyznávání jakéhokoliv náboženství nebo filozofie sebou nese většinou utrpení. A je úplně jedno,  jak se dotyčný jmenuje nebo v jaké době žije. 

 

Autor: Petr Omelka | středa 6.9.2017 9:45 | karma článku: 27,56 | přečteno: 918x

Další články autora

Petr Omelka

"Vy tupci, to není naše hymna!"

Když němečtí fotbalisté před zápasem s Anglií zpívali národní hymnu, neměli ani tušení, jaký text právě nabízí svým divákům nizozemská televize NPO.

2.7.2021 v 18:22 | Karma: 27,92 | Přečteno: 1383x | Diskuse | Ostatní

Petr Omelka

Evropská unie a komunistické praktiky

Většina členských států EU nezažila vládu soudruhů, ale opatření, která chystají, jsou jako přes rudý kopírák.

22.6.2021 v 9:43 | Karma: 36,69 | Přečteno: 1035x | Diskuse | Ostatní

Petr Omelka

Britská monarchie je „fašistický režim“…

... a „britská snění nemají budoucnost". Přestože tato skandální slova zazněla již před 44 lety, zdá se, že znovu ožívají.

10.6.2021 v 11:54 | Karma: 35,83 | Přečteno: 1129x | Diskuse | Ostatní

Petr Omelka

Den, kdy nám bolševik zastavil kolotoč

V tom červnovém večeru 1984 byl Marián Varga posledním, kdo se na něm svezl, potom jej soudruzi už definitivně zastavili.

8.6.2021 v 18:06 | Karma: 34,67 | Přečteno: 3934x | Diskuse | Ostatní

Petr Omelka

Učitele vyhodili z práce za YouTube

Učitel Will Knowland dostal z Eton College vyhazov. Řediteli školy se nelíbilo to, co uvedl na svém YouTube kanálu o ženách.

27.5.2021 v 11:01 | Karma: 32,03 | Přečteno: 1182x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Před a po. Satelitní snímky ukazují zkázu po útocích USA na jaderná zařízení

23. června 2025

Nové satelitní snímky ukazují následky amerického vojenského úderu, který v neděli cílil na íránská...

Tomahawky z ponorky, „drtiče bunkrů“ z B-2, zasypané vchody. Co ničilo jaderný Írán

22. června 2025  12:08,  aktualizováno  21:03

USA zdevastovaly íránský jaderný program a jaderné ambice Teheránu jsou nyní v troskách, uvedl...

Velký fototest: Kolik stojí máslo, chleba a další zboží v Chorvatsku

24. června 2025

Od našeho zpravodaje v Chorvatsku Redakce iDNES.cz projela Chorvatsko od severu až na jeho nejjižnější konec. Prozkoumala a...

Decroix odstraňuje magisterský titul. Vzdělání z Francie je výhoda, zastal se jí Fiala

19. června 2025  9:14,  aktualizováno  22:15

Ze stránek vlády zmizel ve středu večer titul Mgr. u jména nové ministryně spravedlnosti Evy...

Seznamte se, Chris Kebbon. Aktivista je po boku Grety Thunbergové vídán už rok a půl

18. června 2025  11:03

Švédský fotograf a kameraman Christofer Kebbon (22) upoutal pozornost médií díky tomu, kolik času...

Tah z Varů na Prahu uzavřela nehoda u Bochova, záchranáři ošetřili čtyři lidi

24. června 2025  9:58,  aktualizováno  13:06

Dvě osobní vozidla se v úterý před devátou ráno srazila na křižovatce u Bochova na hlavním tahu z...

Decroix: Řešíme, zda můžeme zveřejnit jména v časové ose bitcoinové kauzy

24. června 2025,  aktualizováno  13:02

Přímý přenos Ministryně spravedlnosti Eva Decroix (ODS) a její náměstek Karel Dvořák (STAN) mluví o bitcoinové...

Hlavně nerozzlobit Trumpa. NATO se chystá na důležitý summit

24. června 2025  8:15,  aktualizováno  12:46

Evropští spojenci se nemusejí obávat, pokud jde o závazek USA vůči NATO, řekl v úterý v Haagu...

Sabotáž? Před summitem NATO ochromil vlaky z letiště do Amsterdamu požár

24. června 2025  12:38

Nizozemské úřady prověřují možnou sabotáž na železnici. Po požáru kabelů vypadl proud a přestaly...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 256
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2293x
Mám rád švýcarské nože a kouzelníky přicházející s jitrem...

omelkapet@seznam.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.