Taxíky za 99 Kč za kilometr jsou legální ?
S tímto však zásadně nesouhlasím. Nikdo totiž nevzal vůbec v potaz fakt, že se jedná o mimořádný případ, jelikož Praha je přímo závislá na příjmech z cestovního ruchu.
Praze totiž každoročně ubývají západoevropští, tedy Právě ti nejsolventnější turisté, dokládají to jasně statistiky ČSÚ.
Hlavním důvodem je podle našeho názoru právě dlouhodobé neřešení notoricky známých problémů jako je taxislužba, což je následně důvodem stagnace nárustů solventních turistů do Prahy. Zahraniční turisté mají v každém průvodci napsáno, že se u nás okrádá a pak jsou od návštěvy Prahy odrazeni.
V Praze je přímo či nepřímo závislých na příjmech z cestovního ruchu cca 20% činného obyvatelstva ( cca 100 tis. osob) a tedy jakýkoliv negativní problém takového rozměru jako je problém taxislužby, přímo poškozuje ekonomiku i zaměstnanost v Praze, potažmo i celé České republiky, jelikož příjmy z cestovního ruchu generují cca 4% HDP České republiky, tedy více než např. zemědělství.
Soud vůbec nevzal v potaz, že díky chování taxikářů, je již Praha bohužel negativně světoznámě proslulá. To tedy není mimořádný případ ?
Dnešní rozsudek bohužel legalizoval chování těch taxikářů, kteří budou beztrestně pokračovat v bezohledném "okrádání" turistů, kteří samozřejmě netuší, že si někdo může dovolit legálně naúčtovat 90 Kč i více za kilometr, tedy mnohem více než v nejvyspělejších státech EU. Jak by to taky mohli tušit, když na stanovišti stojí starý ojetý vůz......, nikdo by tedy cenu dražší než v Německu nečekal. A je to vina turistů, že si nepřečetli písmenka na dveřích taxíku ?
Neobstojí zde ani argument, že stát nemá regulovat podnikatele. To je sice všeobecně pravda, ale to pak musí být tedy v případě taxíků nastavena deregulace úplná, tedy musí být možnost vydání neomezeného počtu taxikářských licencí bez nářků taxikářů, že je hodně taxíků a jakýkoliv taxík by měl mít právo zastavit na jakémkoliv taxistanovišti. Takže jestli nemá být omezena cena jízdného taxi, tak nesmí být omezen ani počet taxíků či omezení zastavení jakéhokoliv taxíku na stanovištích, to je jasná základní ekonomická poučka. To už tu jednou ale bylo a taxikáři se vzájemně nakonec na Václavském náměstí pobodali a lidé si donekonečna stěžovali na okrádání.......
Problémem je však z našeho pohledu i fakt, že za celých 18 let od roku 1989 neprosadil pražský Magistrát do Parlamentu návrh zákona, který by řešil specielně taxislužbu.
To už mohl pražský Magistrát udělat dávno. Pak by byl tento zákon nadřazený zákonu o cenách, kterým argumentují taxikáři i soud. Stejně tak mohl Mafgistrát už dávno zajistit například změnu umístění taxametru nahoru na palubní desku, aby byl vidět i ze zadních sedaček taxíku, kde většina klientů jezdí. Klient by tak měl mnohem větší kontrolu.
Jezdím s mnoha náhodnými taxikáři a myslím, že většina z nich s výše uvedeným jednáním části taxikářů nesouhlasí a snaží se každodenně poctivě pracovat. Ale někteří taxikáří bohužel tak kazí image České republiky, píše se o tom snad v každém zahraničním turistickém průvodci, že to vrhá bohužel špatné světlo na nás na všechny v České republice.
Hezký den,
Tomio Okamura
Tomio Okamura
Šťastný nový rok
Vážení spoluobčané, přeji Vám všem šťastný nový rok, přeji Vám všem dobrou náladu a přeji Vám a nám všem co nejvíce tolerance a to nejen k rozdílným názorům, přáním a činům, ale také toleranci k lidským chybám.
Tomio Okamura
Nová totalita
Španělsko, Venezuela, Ukrajina. Co tyto události spojuje? Naprostá ignorace demokracie a podpora totalitního stylu autokratické vlády.
Tomio Okamura
Boj o ropu
České vláda dnes po vzoru některých zemí EU uznala předáka opozice Juana Guaidóa úřadujícím prezidentem Venezuely, přestože tato země má svého legitimně a demokraticky zvoleného prezidenta Nicoláse Madura.
Tomio Okamura
Budoucnost ekonomiky 21. století
Klíčem k řešení ekonomických problémů je v prvé řadě zdravý selský rozum. Ekonomové a politici v celé Evropě předpovídají, že v důsledku automatizace seberou roboti lidem miliony pracovních míst.
Tomio Okamura
Den osvobození od fašismu
Dnes je 8.května, ale v Československu od roku 1945 se slavil 9. květen jako den osvobození od fašismu.
| Další články autora |
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí
V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...
Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?
Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...
Velkolepost linky B zhatil nedostatek financí. Měla to být pocta československému sklářství
Nejmladší linka pražského metra nevznikla pouze jako obyčejná dopravní spojnice. Stavba byla...
5 důvodů, proč si modernizace smíchovského nádraží zaslouží vaši pozornost. Je to unikát
Praha buduje dopravní terminál, který v Česku zatím nemá obdoby. Modernizace smíchovského nádraží...
Jemničtí zastupitelé jednomyslně odmítli vznik akceleračních zón
Zastupitelé Jemnice na Třebíčsku dnes odmítli vznik akceleračních zón pro větrné elektrárny v tomto...
6. den na MS v hokeji 2026: Program šampionátu ve středu okořenil zápas českých hokejistů
Středeční program MS v hokeji 2026 nabídne další čtyři zápasy základních skupin včetně utkání české...
Češi na MS v hokeji 2026: Výsledky, soupiska, program zápasů a kde sledovat?
Čeští hokejisté vstoupili do mistrovství světa ve Švýcarsku tradičně s medailovými ambicemi. Loučit...
MS v hokeji 2026 ve Švýcarsku: Program, výsledky, tabulky, s kým hrají Češi a kde sledovat zápasy?
Mistrovství světa v hokeji 2026 ve Švýcarsku je v plném proudu. Šampionát nabídne atraktivní...

Prodej chaty, 36 m2, Ledeč nad Sázavou, ul. Pivovarská
Pivovarská, Ledeč nad Sázavou, okres Havlíčkův Brod
2 500 000 Kč
- Počet článků 157
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 75116x
https://www.facebook.com/tomio.cz
https://twitter.com/tomio_cz
www.tomio.cz
http://www.japafoods.cz/



















