Co s tím sněhem na chodníku?

Hezky nám ta naše kotlina zapadala a jako na potvoru hned poté co se zrušila povinnost vlastníků nemovitostí uklízet chodník před svým domem. Obce do nové situace vlítly pěkně po hlavě.

Se změnami ohledně povinnosti uklízet souhlasím. Chodníky využíváme víceméně všichni a proto by odpovědnost za jejich úklid měla padat na všechny. Ale vůbec se mi neklíbí řešení obcí, které se pojistily proti následkům. Samosprávy jsou tu pro nás a ne proti nám. My nepotřebujeme peníze za úraz, my potřebujeme uklizená města.

Ono technicky to není zas takový problém, pokud by každý muž v produktivním věku odklidil část  chodníku Jenže ono se nám nechce. A celkem to chápu, chodíme do práce, vracíme se večer unavení, za tmy a ještě máme uklízet? Dobře, tak co kdyby každý člověk, kterému by se mu nechtělo sníh uklízet, dal 100 Kč. Za ty peníze by s najali pracovníci a bylo by vystaráno. a možná by to šlo ještě jinak.

  1. Potřebujeme uklidit sníh, ale nemáme (nechceme) dávat další peníze.
  2. Na úřadu práce je evidováno spousta lidí bez práce.
  3. Lidem na úřadu práce platíme podporu, přesto že nic nedělají.

Nemusíme být sexy mozky ani chlapi s gulema, abychom tuhle malou hádanku snadno vyřešili. Možná by to chtělo zveřejnit průzkum, zda by důchodci radši chtěli třinácté důchody nebo uklizené chodníky, aby se něco hnulo. Popravdě je mi těch starých lidí opravdu líto, když je vidím, jak se bojí vyjít před barák. Je to pro ně nebezpečné. Navíc, když nebudeme počítat všechno to utrpení, je tu i finanční stránka věci. Kolik asi stojí léčba seniora, který si zlomil nohu v krčku? A kolik chodníků by se zato dalo uklidit?

 

 

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Petr Novák | pondělí 15.2.2010 11:44 | karma článku: 13,49 | přečteno: 899x