Zhubněte po porodu: s miminem do formy

Pokud vás štve, že vás manžel, ještě půl roku po porodu, láskyplně nazývá „ty moje vyvržená velrybko,“ a kamarádka, kterou jste nějakou dobu neviděla, se zmateně ptala, kdy máte termín, mám pro vás pár doporučení, která by vám mohla pomoci zbavit se toho airbagu, který se vám v těhotenství nafoukl kolem břicha a chrání vás i po porodu. POROĎTE SI OSOBNÍHO TRENÉRA.

Možná si říkáte, že splnitelnějším úkolem by bylo si vyžebrat u banky snížení úrokové sazby na hypotéku, ale nebojte. V každém novorozeňátku se kousek osobního trenéra najde. A i v případě, že máte tu smůlu, že se vaše miminko rozhodlo první tři měsíce života prospat, neumí plakat a jen si sem tam broukne o mlíčko, nezoufejte. Níže uvedený návod se dá aplikovat i u vás.

Motivace:

Motivace je u hubnutí zásadní problém. Všechny informace o tom, jak správně hubnout, jste už přece někde slyšela a případně je na internetu či v literatuře dohledáte rychleji, než řeknete „anorektička.“ Tak proč to nejde? Protože od nového roku, od pondělka, od příštího týdne začnu… ale teď si ten věneček ještě dám…

Osobní trenér vás zbaví tíživé možnosti vlastní volby. Má dosti brutální prostředky k tomu, aby dosáhl svého. Jedním z nich je řev přehlušující i start letadla. A když k tomu přejde od tělové barvy přes červenou a dostane se až k fialové, půjdete dobrovolně třeba i kydat hnůj, pokud by ho to mělo uklidnit. Ideální pak je kombinace kojence se sirénovitým projevem a útlocitnější maminky s jemným sluchem.

Maminky kojenců bez hlučného módu se však mohou následujícími řádky inspirovat také. Jen to pro ně bude těžší, jelikož nad sebou nebudou mít ten správný bič.   

Strava:

Osobní trenér vám jídelníček sestaví sám. Poté, co v porodnici dostanete k obědu pomstu zapšklé kuchařky poporodnímu oddělení, a to mastný gulášek s pěti knedlama, zjistíte, že zkušenost, kdy se vaše miminko a vlastně celé novorozené osazenstvo tři hodiny svíjí s kolikou, si už nikdy nechcete zopakovat.

Takže vynecháte jídla tučná, smažená a nadýmavá. Jídelníček bude vypadat třeba následovně:

Snídaně: müsli nebo cornflakes s jogurtem

Svačina: banán nebo jablko - měla by být praktická, ať ji zvládáte i při tom, kdy budete na jedné noze stát, druhou brzdit kočárek, jednou rukou dítěti utírat poblinkanou bradu a omluvně se usmívat na kolemjdoucí, že jim zavazíte v cestě.

Oběd: rizoto s kuřecím masem, kde hrášek nahradí kukuřice nebo těstoviny s rajčatovou omáčkou

Svačina: pokud budete mít štěstí a čas, povede se vám namazat si nějaký ten knackerbrot lučinou

Večeře: raději ne úplně čerstvé rohlíky se šunkou a nějakým zeleným salátem.

Miminko také bude dbát na to, abyste jedla menší porce po delší dobu, neboť vždy když jen pomyslíte na to, že byste se najedla, dostane hlad a hlasitě vám to sdělí. Jedinou vaší starostí tak bude, abyste si v pět hodin odpoledne neuvědomila, že jste si po snídani nevyčistila zuby, protože jste ještě ani posnídat nestihla.

Pohybový režim:

Tréninkový plán nechejte zcela v režii malého odborníka. Pokud v prvních dnech odmítá usnout bez toho, že byste s ním třičtvrtě hodiny chodila po bytě či skákala na gymnastickém balónu, a vždy, když ho jen přiblížíte k postýlce, zfialoví řevem, máte vyhráno. Kilečka se s vámi loučí při každém pokusu malého Krakena uspat. Taky se může stát, že děťátko uchlácholí pouze pohupování v kolenou, samozřejmě vašich. Když už uděláte tři sta podřepů a monotónnost tohoto pohybu se stane nesnesitelnou, můžete dělat tzv. výpady dopředu, tzn. jednou nohou vykročíte dopředu a mírně ji pokrčíte v koleni, nebo výpady do boku. Fungují stejně. Délkou a frekvencí tréninkových jednotek se netrapte, osobní trenér je určí dle své potřeby. Po dvou měsících tréninku by vám stehna záviděla i Olga Šípková v dobách své nejvyšší formy. Vlastní iniciativu tak budete muset vložit pouze do posilování pánevního dna. Na to nezapomínejte, abyste si nemusela vycházkovou trasu plánovat podle hustoty výskytu dostupných záchodků.

Miminko je potřeba samozřejmě i vyvenčit a bude dávat bedlivý pozor na to, abyste se venku neflákala. Donutí vás tak rezignovat na představu o létě stráveném na lavičce v parku, kde pročítáte literaturu, na kterou jste doteď neměla čas. Místo toho budete se strhaným výrazem brázdit kilometry chodníků a stezek s vědomím, že pokud chcete zachovat vašemu prckovi spánek, sobě duševní rovnováhu a ušní bubínky, nesmíte zastavit.

Dvou až tříhodinové procházky denně spolu s posilovacími cviky a přiměřeným jídelníčkem však ponesou ovoce a asi vás to bude stát i dost peněz. Protože když se konečně z původní velikosti 42 (před těhotenstvím) dostanete na 36 (po porodu), nebudete přece po světě chodit v teplákách zavázaných šňůrou.

Autor: Gabriela Němčíková | neděle 22.9.2013 22:32 | karma článku: 9,03 | přečteno: 233x