Duchovní charakteristika příznivců a odpůrců tvrdých restrikcí

Materialisté i duchovně založení lidé se nacházejí v táborech příznivců i odpůrců restrikcí. Lze tedy vytvořit 4 základní kategorie.

 Nejprve se podívejme na materialisty. 

1) Část z nich klade důraz na zábavu, konzum =  carpe diem. (Jde tedy o skupinu MO =  materialisté odpůrci) 

2) U druhé části z nich převládl strach o holé přežití, neboť po smrti přece nic není. (MP)  Vůbec nemusí jít jen o sobecký strach o ztrátu sebe sama svých přátel a blízkých ( tedy ztrátu sobě užitečných kontaktů),  ale i celkově o altruistický obavu o kohokoliv, neboť se domnívají,  že uvnitř sebe se smrti přece musí  hrozně bát každý.

Tedy tyto dvě skupiny  materialistů MO a MP vystupují v názoru na uzávěry poměrně striktně proti sobě.

 Duchovně založení lidé jsou rovněž rozdělení na dva tábory. 

3) Někteří se domnívají že zachraňování životů i skrz striktní opatření je Boží dílo a utrpení spojené s tímto omezováním je vykupitelské (DP). Mezi mými křesťanskými souvěrci toto smýšlení nejspíš i převažuje, i když bezpochyby budou značné rozdíly mezi denominacemi.

 4) Jiní vnímají, že epidemie a opatření s ní spojená jsou cíleně zneužitá dlouhodobému potlačování svobody a navíc tento druh opatření páchá více škod než užitku a dokonce ani žádné životy nezachraňuje. (DO)

 Motivaci  skupiny DP vnímám jako  jejich omyl v duchovním rozlišení - nerozpoznání leckdy až zločinné manipulace  ze strany  zainteresovaných autorit.
Motivace  materialistů by byla filosofické téma na několik článků. 

Patříte do některé z těchto skupin, nebo na Vaše zařazení by bylo potřeba vytvořit další speciální kategorii?

-Leckdo by mohl namítnout,  že do kategorie vůbec nezapadá. Typicky pokud se považuje za materialistu mající na vládní boj s virem v podstatě totožný názor jako skupina DO. Jenže takový člověk je v jisté míře uvnitř veden Duchem Svatým, jen si toho není  vědom.
Poznámka: Existuje rovněž záporná duchovní motivace.  Jinými slovy: zdaleka ne každý duchovní odpůrce opatřeních je k tomu motivován Duchem Svatým - tedy touhou po pravé svobodě a z dobrých pohnutek. Takoví jedinci mají  nekalé postranní úmysly  a jejich upřímnosti nelze věřit. V podstatě jde jen o specifický typ deprivanta a jde v podstatě o speciální podkategorii DO, případně i DP. Charakteristiku této varianty deprivantství jsem popsal zde:
https://nebrensky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=768968

 

Autor: Jiří Nebřenský | úterý 13.4.2021 10:18 | karma článku: 6,04 | přečteno: 357x

Další články autora

Jiří Nebřenský

Rok od vzniku organizace lékařů používající oxid chloričitý proti covid-19

COMUSAV - Světová koalice pro zdraví a život - slaví rok od svého vzniku a od oficiálního nástupu používání oxidu chloričitého lékaři.

26.5.2021 v 12:32 | Karma: 5,99 | Přečteno: 217x | Diskuse | Politika

Jiří Nebřenský

Kolik nás stojí nalezení jediného pozitivního v rámci plošného testování? Milión?

Tímto článkem prosím čtenáře o radu, neboť přesnou odpověď jsem nedokázal vydedukovat. Na to je především potřeba odhad, kolik procent těchto testů je propláceno zdr.pojišťovnami.

23.5.2021 v 18:39 | Karma: 19,66 | Přečteno: 465x | Diskuse | Politika

Jiří Nebřenský

Na návštěvě domácnosti postižené duchem Corona hysterie

Nadpis není přesný, do domácnosti, ani na zahradu, jsem vůbec vpuštěn nebyl. Rok nepustili na zahradu ani vlastní děti. Považuji za lepší umřít na cokoliv než takto zaživa umřít na strach.

21.5.2021 v 23:04 | Karma: 27,51 | Přečteno: 1105x | Diskuse | Společnost

Jiří Nebřenský

Expert varuje před mutací aneb vhodné akademické téma v reálném životě zcela nepoužitelné

To nejdůležitější zaznělo až na úplném konci rozhovoru .....že většina populace tu nemoc již prodělala a ani o tom neví..

3.5.2021 v 0:55 | Karma: 25,50 | Přečteno: 622x | Diskuse | Politika

Jiří Nebřenský

Salámová metoda zpřísňování kritérií pro rozvolnění

Poslední kritérium zřejmě bude, aby v ČR uplynul jeden týden bez toho, aniž by někdo umřel. To se nikdy nestane, stejně jako návrat do normálního života.

30.4.2021 v 21:47 | Karma: 31,05 | Přečteno: 676x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Fotky metra, které vás dostanou: Vyhlásili jsme výherce fotosoutěže

Podzemní poetika zaujala stovku fotografů. Tento snímek jsme vybrali jako...
3. prosince 2025  7:31

Pražské metro se proměnilo v galerii. Alespoň tedy v očích desítek fotografů, kteří se zapojili do...

Prahu ovládla vánoční flotila. Galerie na kolech svítí víc než strom na Staromáku

Po celý advent až do Tří králů, tedy do pondělí 6. ledna 2026, mohou cestující...
30. listopadu 2025  14:20,  aktualizováno  1. 12. 7:04

Pražské ulice se krátce před první adventem proměnily v netradiční galerii. Jen místo obrazů po...

Do českých poboček McDonald’s dorazí Přátelé. Někteří nechápou, jiní se těší

Ze seriálu Přátelé
26. listopadu 2025  7:11,  aktualizováno  27. 11. 18:45

Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross. Svět je miluje. Na televizní obrazovky vtrhli už...

Biatlon je tu! Program olympijské sezony 2025/2026 začíná už v sobotu

DO BOJE. Biatlonistky s vyprodanými tribunami v zádech vyráží na trať závodu s...
28. listopadu 2025  10:45

Olympijská sezona startuje. Fanoušci biatlonu se už těší na 29. listopad. Ve švédském Östersundu je...

Praha rozsvítí vánoční tramvaje a autobusy. Známe novinky pro sezonu 2025

Vánoční flotila pražské MHD
29. listopadu 2025  8:04

Tramvaje či autobusy viditelné po setmění na dálku, to už je v Praze „taková tradice“. V sobotu...

I nás se vymírání slonů týká, ukazuje utajený Ben Cristovao v Africe mezi pytláky

Hlavními protagonisty dokumentu Kongo: Cena slona jsou český ochránce zvířat...
5. prosince 2025  5:02,  aktualizováno  5:02

Proč je potřeba zachránit slony v Africe a jak se to týká obyvatel Česka? I na tyhle otázky...

Rapové legendy ve Žluťáku

ilustrační snímek
5. prosince 2025  4:57

Klubovou sezónu v Music clubu Žlutý pes rozproudí hip-hopová stálice Peneři strýčka Homeboye, která...

Brněnský soud se bude zabývat dalšími dohodami o vině a trestu v kauze Stoka

ilustrační snímek
5. prosince 2025,  aktualizováno 

Krajský soud v Brně se dnes bude v kauze Stoka zabývat dalšími třemi dohodami o vině a trestu,...

Vlak srazil na Blanensku ženu. Provoz je zaveden na jedné traťové koleji

Mladík v Černošicích uvázl ve dveřích osobního vlaku, který ho následně několik...
4. prosince 2025  21:32,  aktualizováno  21:55

Ve čtvrtek v noci srazil vlak ženu mezi Letovicemi a Skalicí nad Svitavou na Blanensku. Provoz byl...

  • Počet článků 26
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 545x
Zajímá mě duchovní Pravda, kdo je Bůh a jak a proč dopouští, že se děje zlo?

Bůh dovoluje aby ke zlu docházelo z toho důvodu, že dává všem lidem svobodu. Tedy nemá nás jako své loutky na provázku a ani zlé lidi nelikviduje na počkání. Na druhou stranu někdy dokáže zasáhnout a před zlem ochránit. Má to svoje pravidla.

Tedy reinkarnace implatovaná do katolické a pravoslavné,nauky jako fyzická forma očistce?

A proč ne? Pokud chce bůh pro lidi to nejlepší,  tak po smrti připraví pro člověka nejlepší plán jak dosáhnout sjednocení v Kristu. Pokud by nejúčinnější podoba tohoto plánu byl  opětovný návrat do dalšího života, lidské nauky či dogmata zapovídající možnost reinkarnace s tím nic nezmohou. 

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.