Je čas na bylinkovou klobásu
Za uplynulý týden jsem nepotkal ani jednoho uprchlíka. Nikde. V Německu byly v regionálních volbách na hlavu poražení odpůrci politiky Angely Merkelové. Rusko stahuje své vojáky ze Sýrie tak, aby bylo připraveno bratrsky pomoci jinde. České orgány činné v trestních věcech zadržely soudce, advokáta i pár dalších zločinců a odsoudily konečně jednoho komedianta, který své stand-up comedy na veřejných prostranstvích přežene. Kdesi v Praze je prý jakási Klinika, kterou stejně jako uprchlíky nikdo z kritizujících nikdy neviděl, ale nebýt jejich povšimnutí, ani bychom netušili, že je. Člověk se prostě dočte na internetových stránkách spoustu teorií a nestačí se divit. Jo a skončilo hlasování v anketě bloger roku a desítky spokojených čtenářů (většinou šlo o rodinné příslušníky) vynesly své oblíbence ke hvězdám. Vítězovi i všem třem vítězkám gratuluji. Ženy mě inspirují a patří do mého života, rád je čtu a rád je poslouchám. Je mi s nimi dobře a jsem rád, že jsou.
Mojí babičku nic z toho nezajímá. Říkala mi jenom, že ten pan Babiš jí nezpůsobuje takové bolení hlavy jako ti lidé, co viděla v televizi v dobách před ním. A ještě říkala, že čápům nerozumí. A tak jsme se bavili o sýkorkách, které k ní na balkon chodí okusovat lůj. Blíží se jaro. A to je dobře.
Navštívil jsem v uplynulém týdnu pár míst v ČR a tak jen ve zkratce. V Ústí nad Labem se jeden zfetovaný člověk rozčiloval na vedle se motajícího alkoholika. Tomu došly argumenty, tak toho narkomana poblil. V Žatci je nejmenší chmelnice na světě zatím stále prázdná a o kus dál stojí druhá největší synagoga, která je také prázdná a navíc i zamčená. Už asi dlouho. Ale mají tam na náměstí ceduli, kde stojí knihovna mnohem výš než internet a tak jsem optimista. V Mostě na nádraží potkáte pochcaného bezdomovce, který rád vykřikuje a pije. Nevím jestli čte a ví, co je to čáp, halál a uprchlík, ale komentuje vše kolem sebe rád a dvakrát denně. A v Praze Vám na mnoha místech srovnají čakry, auru a dost možná Vás i odháčkují. Jen tak při čaji. Česká země je prostě v naprostém pořádku.
A protože prý komerční televize začaly vysílat dost dobré nové seriály, bude i po večerech klid a česká kultura bude i nadále vzkvétat.
Život je prostě fajn a tahle doba je nejlepší, která zatím byla. Jdu si dát bylinkovou klobásu.
Ladislav Matuška
Největší problémy dnešního světa mají kořeny v Islámu
Celý svět je víceméně ve válce. Není to viditelná válka konvenčních zbraní, ale obě strany konfliktu jsou zřejmé. Síly středověku se snaží porazit síly současnosti a ovládnout budoucnost.
Ladislav Matuška
Jsme připraveni na miliony nových euroafričanů?
Do Itálie a následně dále do Evropy připlouvá za pomoci neziskových organizací typu Lékaři bez hranic a Jugend rettet tisíce nelegálních imigrantů. Tito lidé nejsou oběti války, nejsou chudí a nejsou vůbec v tísni.
Ladislav Matuška
V Číně zemřel člověk
Je smutné, když zemře někdo známý a blízký. A když zemře někdo vzdálený, dá se jeho skon vždy nějak využít. A tak to bylo a je i v případě úmrtí čínského nositele Nobelovy ceny míru minulý týden.
Ladislav Matuška
Kdo nesmrdí, není Čech?
Každé ráno. Na každém rohu v jakémkoliv městě v Česku je v okruhu minimálně jeden smrdící člověk. Celoročně. Tohle je fenomén.
Ladislav Matuška
Je to válka náboženská?
Dnes v noci v Londýně, nejbezpečnějším městě světa podle tamního starosty, zase vraždil zuřivý automobil. Svět jak jsme ho znali, je ve válce. Je potřeba si to přiznat.
Další články autora |
V Mostě uhořelo šest lidí. Restaurace byla v jednom plameni, popsal hasič
Přímý přenos Při výbuchu a požáru v restauraci U Kojota v ulici Františka Halase v Mostě zemřelo nejméně šest...
Za chybějící papíry k domu pokuta. Polovině Čechů hrozí sankce až 400 tisíc
Premium Je projektová dokumentace k vašemu domu zastaralá a neaktuální? Anebo ji vůbec nemáte? Pak budete...
Aralské jezero vstává z mrtvých. Voda se vrací a do ní i život
Objem vody v severní části Aralského jezera se od roku 2008 zvýšil téměř o polovinu, uvedly...
Miliardář Leon Tsoukernik po užití léku zkolaboval. Není jasné, zda se probudí
Miliardář a blízký přítel Ivany Gottové Leon Tsoukernik (51) zkolaboval ve svém sídle v Chodové...
Ječící lidé si strhávali oblečení. Svědkyně líčí ohnivý horor v Mostě
Premium Inferno. Křičící lidé z hořící hospody vybíhali ven a strhávali ze sebe oblečení. Tak popisuje...
TikTok prohrál u amerického Nejvyššího soudu, v neděli v USA končí
Aktualizujeme Čínská sociální síť TikTok podle amerických médií prohrála spor u Nejvyššího soudu Spojených států...
Lidé zaplnili kostel v Mostě při mši za oběti požáru, svíčky nechali venku
Lidé v pátek večer zcela zaplnili kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě, kde se konala zádušní mše...
Rusko a Írán podepsaly novou dohodu o strategickém partnerství, budí obavy
Íránský prezident Masúd Pezeškján a jeho ruský protějšek Vladimir Putin v pátek v Kremlu podepsali...
Kamiony s nelegálním odpadem se z Bruntálska vrátí do Německa, ujistil Hladík
Kamiony s odpadem nelegálně dovezeným z Německa do Jiříkova na Bruntálsku odjedou po dokončení...
- Počet článků 885
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1694x