Uprchlíci se ztrácí v poušti, naštěstí mají mobily a mohou to natočit, nebo ne?
Naštěstí zde máme OSN a různé organizace pro lidská práva, kterým to není lhostejné, a tak bijí na poplach a útočí na lidské city, solidaritu, a hlavně na peněženky Evropanů. Sice o těch peněženkách a jejich obsahu, který chtějí, ale jejich jednání je jasné, protože OSN ani ty organizace se o nikoho nepostarají bez finančních prostředků, které nemají, ale dostávají. Buď ve formě příspěvků od členských států OSN, nebo od příspěvků vlád, jako lidskoprávní organizace a obojí platí daňový poplatníci. Takové ze Švejka; „To se nám to hoduje, když nám lidé půjčují peníze“. Jenže tady lidé nepůjčují peníze, ale nedobrovolně odevzdávají a jsou nuceni nedobrovolně na různé organizace přispívat. Schválně, kdo z Vás by dal dobrovolně tisíc korun na nějakou genderovou organizaci? Kdo z Vás by dal dobrovolně na svoje finance na uspokojování potřeb uprchlíků? Obávám se, že ze sta by se možná našel jeden, maximálně dva.
Ono vlastně už nejde ani o pomoc, ale o obchod s lidmi, na kterém vydělávají pašeráci a neziskové organizace, které na svoji činnost dostávají granty od vlád zemí, kde působí. Čím více uprchlíků, tím více peněz. Čím více proužků, tím více Adidas.
Ono je snadné křičet na náměstí, přijměte milion uprchlíků. Je snadné apelovat na solidaritu a humanitu, zvláště, když tím celá ta starost končí. Před měsícem jsem kdesi četl, jak ve Francii dělali pokus, kdy se ptali lidí, zda jsou pro přijímání uprchlíků. Většina odpověděla ano. Když jim pak nabídli uprchlíka k ubytování, tak se všichni vymluvili, proč nemohou uprchlíka ubytovat. Ono to je vlastně jednoduché. Snadněji se mluví o tom, co by se mělo udělat než to udělat. Zatímco v případě války a prohrané bitvy všichni přesně vědí co se udělalo špatně, tak v případě imigrace mnozí vědí dopředu přesně co se musí udělat a co je špatné dělat. Dobré je imigranta přivítat a špatné je imigranta odmítnout. Jenomže fungujte to tak, ti, co vědí, budou mávat přijetí uprchlíků, ale tím jejich činnost končí. Když to nevychází podle jejich prognóz, tak chyba není v prognóze, ale hádejte kde?
Hluboce se mě „dotýká“ osud „uprchlíků“, které vypovědělo Alžírsko, odvezlo na hranice a nechalo je putovat domů přes poušť. Přiznám se, že mi jich není líto a to proto, že mi tam nesedí několik věcí. Jak se dostali z Nigeru a dalších zemí do Alžíru? Letadlem? Autobusem? Železnicí? Jak mnozí, po těch útrapách mohou mít nabité mobily a fotit situaci, nebo jak se k tomo dostal Reuters? Navíc, celá ta zpráva není obžalobou „nelidského“ Alžíru, ale apelem na Evropu, aby těm uprchlíkům pomohla. Jak a za co, zase nikoho nezajímá. A proč má pomáhat jen Evropa? Copak Alžír, byť nedemokratická země, není bezpečná? Nebo Tunis, kde je demokracie hájená z pozice armády a policie? Nebo Maroko, Egypt? Válčí se v těchto zemích? Ne! Tak proč ti „uprchlíci“ kteří hledají „bezpečí“ nezůstanou tam, kde není válka? Mimochodem ta není ve většině afrických zemí odkud „uprchlíci“ přichází.
Ono je snadné poukázat na politiky, kteří se staví proti živelné imigraci a stavět je do negativního světla, jak to udělal redaktor iDnes Adam Hájek, který sice hezky dehonestoval bavorské politiky, ale sám řešení nenabídnul. Prostě taková póza. „Hele, já vidím, co dělají špatně, bez vysvětlení, proč to je špatně“. Aniž si dotyčný uvědomí, že mnohdy nejde jen o bezhlavé odmítání, ale také třeba o zodpovědnost. Zodpovědnost za vlastní zem, volební okrsek. Vědomí, že země není nafukovací, stejně jako rozpočet. Nehrajme si na to, že evropské země jsou bohaté. Nejsou. Jsou zadlužené, a i kdyby nebyly, tak nebudou schopné pomoci všem. Kdyby Bill Gates dal každému chudému na této planetě 50 dolarů, tak během jednoho dne přijde o 100 miliard dolarů, které nemá a bude se muset zadlužit. Tomu chudému těch padesát dolarů vystačí na 30 dní? A co dál?
Aktivisté celého světa chtějí pomoci všem, ale to není možné. Ani ten bohatý svět na to nemá finance. Pokud se bude chovat, že může pomoci všem, tak dopadne jako kupec Žemla z románu Ignáta Herrmanna „U snědeného krámu“, kam všichni chodí rádi a všichni nakupují na dluh.
Martin Kavka
Přirovnávat „sirotky“ ze Sýrie k Wintonovým židovským dětem je chucpe

V rozjitřené debatě o syrských sirotcích se začínají nějak ztrácet ty „děti“. Namísto racionální debaty se vytahují příklady z historie. Jenomže ty příklady z nedávných dějin Evropy spíše svědčí proti příznivcům přijetí.
Martin Kavka
Levice se bojí úspěchu Švédských demokratů. Prý populisté a xenofobové

Ve Švédsku dnes probíhají volby, které sice nic moc nezmění ve složení vládnoucích stran, ale přesto jsou sledované, protože vzor všech socialistů a sociálních inženýrů dostává trhliny.
Martin Kavka
„Levicový humanismus“ je mnohem horší než „pravicový extremismus"

V souvislosti s demonstracemi v Sasské Kamenici se objevily zprávy, že se jedná o pravicové extremisty, neonacisty. Levicoví politici, nechtějí ani na okamžik připustit, že se nejedná o akce extrémistů, ale jde o projev zoufalství
Martin Kavka
Nikdo nechce topit „uprchlíky“ aneb demagogie podle blogera Hornera

Imigrace z Afriky a Blízkého východu do Evropy nenechává nikoho chladným. Názory mohou být různé, záleží na úhlu pohledu, politickém přesvědčení a vstupních informací.
Martin Kavka
Španělé asi neznají pohádku o Smolíčkovi. Proto tam budou mít „celou Afriku“

Když před několika týdny italský ministr odmítl přijmout loď se 630 „uprchlíky“, stejně jako Malta, bylo to Španělsko, které udělalo „gesto“ a loď přijalo.
Další články autora |
Kolik stojí Oneplay, na čem se dá sledovat a jaký je přechod z Voyo a O2 TV
Televize O2 TV se sloučila s internetovou streamovací platformou televize Nova Voyo a vznikla nová...
Zemřel Karel Freund. Zahrál si v Andělu Páně 2, většinou ale ztvárňoval oběti
Ve věku 58 let náhle zemřel herec Karel Freund. Jeho úmrtí potvrdila agentura, která ho...
Rusko předložilo USA seznam požadavků pro ukončení války na Ukrajině
Sledujeme online Rusko předložilo Spojeným státům seznam požadavků, jimiž podmiňuje dohodu o ukončení války na...
Buď zticha, mrňousi! okřikl Musk polského ministra kvůli Starlinku. Přidal se i Rubio
Miliardář Elon Musk se ostře pustil do polského ministra zahraničí Radoslawa Sikorského kvůli jeho...
Rodina zmizela, když si jela pro vánoční stromek. Po 66 letech se našlo její auto
To zmizení policii vrtalo hlavou od prosince 1958, nyní by se však jeden z nejzáhadnějších případů...
V Severní Makedonii hořel noční klub. Požár má několik desítek obětí
Aktualizujeme Nejméně 50 lidí v noci na neděli zahynulo při požáru nočního klubu ve městě Kočani v Severní...
USA zaútočily na povstalecké hnutí v Jemenu. Zahynulo nejméně 31 lidí
Při amerických vzdušných úderech proti šíitským Húsíům v Jemenu zahynulo nejméně 31 lidí. V noci na...
Vřelá slova, žádné kroky. Čínský prezident odmítl pozvání EU do Bruselu
Čínský prezident Si Ťin-pching odmítl pozvání na návštěvu Bruselu a na účast na summitu s Evropskou...
Zůstalo jen pole trosek. USA zasáhla tornáda, vyžádala si nejméně 26 obětí
Nejméně 26 lidí zahynulo při tornádech a bouřích, které postihly několik regionů Spojených států....

Cvičení a sport v těhotenství: Jak zůstat fit a podpořit zdraví miminka
Těhotenství není důvodem k úplnému omezení pohybu, pravidelné a přiměřené cvičení může pomoci udržet fyzickou kondici, zmírnit některé nepříjemné...