Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Komentátor Fendrych se mýlí; Ne – přijmutí imigrantů není o nelidskosti, ale o principu

Mohla by to být zábava číst články levicových komentátorů jako je pan Fendrych anebo Moláček, kdyby dotyční pánové nemysleli svoje názory vážně a jako normativní a kdo nesdílí jimi vytyčenou normu, tak je agent Kremlu

Je to vlastně pořád stejné. Levicoví novináři mají pocit, že hlásají myšlenky, které spasí lidstvo a nejen novináři, ale také mnozí politici, hlavně ti rudozelení. Pojmy jako liberalismus, liberální si zprivatizovali pro sebe, přičemž pod těmito pojmy je dnes možné si představit levicové experimenty a sociální inženýrství. Konzervatismus, náležející k pravicové politice je pro ně sprosté slovo a tradiční konzervativec by pro ně byl nejspíše „fašista“. Což je vlastně na jednu stranu „veselé“, protože zakladatel fašismu Benito Mussolini byl vyloučen ze socialistické strany , pro svoje radikální levicové názory a po svém vyloučení prohlásil"„Myslíte, že se mě můžete zbavit, ale uvidíte, že se vrátím. Jsem a zůstanu socialistou a moje názory se nikdy nezmění. Mám je v krvi.“

Komentátor aktualne.cz Martin Fendrych je známý tím, že neustále kritizuje každý názor, každé rozhodnutí odmítající imigraci ze zemí Blízkého východu a Afriky. Kdy kritizuje každého, kdo nesouhlasí s mnohými nařízeními Evropské unie. Mnohdy to vypadá, že to není ani proto, že sám by byl nadšen pro vše, co EU a některé evropské státy dělají, ale jen tak z principu. Naposledy ve svém článku z 16.7.2018 zkritizoval rozhodnutí Andreje Babiše nepřijmout ani žádného z 450 „uprchlíků“ z lodí, které je přivezly k břehům Itálie a odmítnutí žádosti italského premiéra, aby se země EU o část těchto „uprchlíků“ postaraly a ve stejném duchu pokračuje ve stylu, že toto rozhodnutí dělá z naší země zemi lidí neochotných pomáhat i tam, kde je to potřeba, třebas přiznává, že je třeba se bránit pašerákům, ale………….?

Pak ovšem pokračuje v apelu na humanitu a lidskou solidaritu; Evropské, humánní, obyčejně lidské, je lidem v těžké nouzi (na moři a zcela bez prostředků) pomoct. Těch 450 se v těžké nouzi nachází. Ano, je nutné bránit pašerákům, aby vysílali vraky a nafukovací čluny s uprchlíky na moře (tisíce migrantů už takhle zemřelo), ale když už k nám, do EU, přijedou, nemůžeme je utopit jako koťata.

Jenomže ono nejde o to, že by někdo ty lidi chtěl utopit. A navíc jak podsouvá, ti lidé na moři nejsou v těžké nouzi a bez prostředků. Jak uvedl jeho domovský server aktualne.cz 20.5.2017 na šesti stech lidech vydělali převaděči v osm set tisíc až milion dolarů a podle stejného článku jen v roce 2015 podle stejného článku s odkazem na Europol vydělali pašeráci 4–6 miliard dolarů, popravdě, to je výdělek slušně velké nadnárodní společnosti. Což asi pašeráci jsou, pašují lidí bez ohledu na státní příslušnost. Jenomže kde není poptávka, není ani nabídka. A kdo nic nemá, tak pašerákům těžko zaplatí i kdyby byl jeho dům několikrát vybombardován. Protože jak je uvedeno ve stejném článku jen cesta z Eritree stojí 5 400 amerických dolarů. Tedy více než je roční minimální mzda v naší zemi, přičemž v Eritrei je u většiny obyvatel průměrný výdělek, podle serveru afrikaonline, jeden dolar na den. To je 365 dolarů za rok. Nejsem si zcela jistý, zda je možné vydržet bez jídla, vody, oblečení 14,7 roku. Tak dlouho by trvalo průměrnému obyvateli Eritree, než by si vydělal na takovou cestu do Evropy. Pravda, v článku se uvádí, že náklady některým platí příbuzní žijící v Evropě. Ale pak je to o to horší,protože celý ten imigrační a pašerácký byznys je propracován do nejmenších podrobností a musí být centrálně organizován. 

Ostatně jak je uvedeno opět ve stejném článku; Aby mohl Tesfom poslat svému bratru do Libye požadované peníze, musel najít správného člověka, který měl v Africe svůj důvěryhodný kontakt. Je to zavedený systém, který dobře funguje, protože v některých oblastech nejsou dostupné banky a migranti nemají účty v cizích zemích. Tato spojka se spojí se svým kontaktem a předá mu informaci, kolik peněz obdržela. Kontakt v Africe pak peníze předá osobě, ke které obnos míří, ovšem minus poplatky za transfer. Obě spojky se pak srovnají skrze bankovní účet. Navíc, jsou v daném článku citována slova italského prokurátora Ferrary „Pašeráci mají navíc velice nízké náklady na provoz své činnosti. Na nebezpečnou cestu přes Středozemní moře používají nejlevnější čluny, šetří i na palivu. Spoléhají na záchranné práce humanitárních organizací. Když se loď s migranty potopí, pašeráci zaznamenají jen minimální finanční ztráty“

Kdo je tedy nelida? Podle pana Fendrycha je to Česká republika, která slovy Andreje Babiše odmítla žádost italského premiéra anebo organizace a státy, které tím, že přijmou zachráněné „uprchlíky“ jen povzbuzují pašerácké organizace, že o výdělek se jen tak nepřijde? Ono totiž jde o princip. Ne by mělo znamenat ne. Protože pak jde o hazard s lidskými životy lidí, kteří jsou obětí pašeráků, ale také lidskoprávních organizací, jak ostatně potvrzují slova německého ministra Ke kritice nevládních organizací, které pomáhají migrantům ve Středozemním moři, se dnes připojil také německý ministr vnitra Thomas de Maiziere. Podle něj v Itálii vyšetřují několik případů, kdy lodě aktivistů vypnuly své transpondéry, aby je nebylo možné lokalizovat. Některé lodě nevládních organizací zajíždějí také přímo do libyjských vod a pomocí reflektorů k sobě navádějí lodě s migranty, řekl ministr.

Kdo je tedy ten bezohledný a kdo nechce pomáhat? Vždyť jde vůbec o pomoc anebo peníze pro pašeráky a neziskové organizace?

 

 

Autor: Martin Kavka | pondělí 23.7.2018 16:16 | karma článku: 44,62 | přečteno: 3014x
  • Další články autora

Martin Kavka

Přirovnávat „sirotky“ ze Sýrie k Wintonovým židovským dětem je chucpe

V rozjitřené debatě o syrských sirotcích se začínají nějak ztrácet ty „děti“. Namísto racionální debaty se vytahují příklady z historie. Jenomže ty příklady z nedávných dějin Evropy spíše svědčí proti příznivcům přijetí.

19.9.2018 v 12:06 | Karma: 43,20 | Přečteno: 2326x | Diskuse| Občanské aktivity

Martin Kavka

Levice se bojí úspěchu Švédských demokratů. Prý populisté a xenofobové

Ve Švédsku dnes probíhají volby, které sice nic moc nezmění ve složení vládnoucích stran, ale přesto jsou sledované, protože vzor všech socialistů a sociálních inženýrů dostává trhliny.

9.9.2018 v 13:42 | Karma: 43,42 | Přečteno: 2640x | Diskuse| Občanské aktivity

Martin Kavka

„Levicový humanismus“ je mnohem horší než „pravicový extremismus"

V souvislosti s demonstracemi v Sasské Kamenici se objevily zprávy, že se jedná o pravicové extremisty, neonacisty. Levicoví politici, nechtějí ani na okamžik připustit, že se nejedná o akce extrémistů, ale jde o projev zoufalství

7.9.2018 v 11:17 | Karma: 41,73 | Přečteno: 1752x | Diskuse| Občanské aktivity

Martin Kavka

Nikdo nechce topit „uprchlíky“ aneb demagogie podle blogera Hornera

Imigrace z Afriky a Blízkého východu do Evropy nenechává nikoho chladným. Názory mohou být různé, záleží na úhlu pohledu, politickém přesvědčení a vstupních informací.

3.8.2018 v 10:05 | Karma: 42,77 | Přečteno: 2510x | Diskuse| Občanské aktivity

Martin Kavka

Španělé asi neznají pohádku o Smolíčkovi. Proto tam budou mít „celou Afriku“

Když před několika týdny italský ministr odmítl přijmout loď se 630 „uprchlíky“, stejně jako Malta, bylo to Španělsko, které udělalo „gesto“ a loď přijalo.

29.7.2018 v 15:45 | Karma: 43,71 | Přečteno: 2416x | Diskuse| Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Korespondenční volba dělí občany na dvě kategorie, hrozí manipulace, říká opozice

14. června 2024  8:42,  aktualizováno  11:32

Přímý přenos V Poslanecké sněmovně pokračuje jednání o korespondenční volbě. Tu opozice dlouhodobě odmítá. Podle...

Ve vyhořelém bytě našli mrtvého člověka. Policie pátrá po možné žhářce

14. června 2024  8:03,  aktualizováno  11:30

V Klatovech dnes časně ráno hořel byt ve výškové budově, hasiči v něm našli jednoho mrtvého, další...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Válka mi zbystřila smysly, směr letadla poznám podle zvuku, říká Stomatová

14. června 2024

Rozstřel „Na Ukrajině se bojíte o svůj život téměř neustále, ale snažíte se to upozaďovat“, říká v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 382
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2703x
                                                                                                                         

Seznam rubrik

Oblíbené stránky