Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Inger Stojberg, žena ztělesňující Evropu, Ruth Davidson je symbol úpadku

Zatímco mnozí s nelibostí hledí na pronikání žen do politiky tak v některých případech si říkám, jen více a více žen jako je například dánská ministryně pro integraci Inger Stojberg.

Tato ministryně dala o sobě vědět několikrát, naposledy, když vyslovila názor, že by muslimové o Ramadánu neměli chodit do práce, protože v některých profesích mohou být během tohoto postního období nebezpeční. Předtím ovšem zvedla adrenalin všem levicovým aktivistům, když na její popud Dánsko omezilo imigraci a sociální dávky pro imigranty z čehož se "málem" zhroutila levicová liberálka Sofie Carsten Nielsen.

Dánská ministryně je prostě žena, která nemá problém píchnout do vosího hnízda. Mnozí si ještě pamatují, jak se v arabských zemích pálily dánské vlajky a muslimové bojkotovali dánské zboží, vypalovali dánské ambasády kvůli karikaturám Mohameda od dánského satirika Kurta Westergaarda. Karikatury vycházející z projevů islámu. Když před nedávnem muzeum Sovgaard ve Viborgu pořádalo výstavu o rouhání, tak odmítlo oněch dvanáct karikatur Kurta Westergaarda vystavit, na což paní ministryně reagovala na svém FB profilu, kde sdílela snímek obrazovky svého iPadu, na kterém má jako tapetu nastavenou slavnou kresbu karikaturisty Kurta Westergaarda, která zobrazuje proroka Mohameda s bombou v turbanu.

Inger Stojberg se také proslavila svým prohlášením, že boj s islámem jsme prohráli, a to díky ústupkům muslimům ze strachu z islámu. Řekla to v souvislosti s hrou, urážející Mormony. Doslova řekne, zkuste nahradit slovo Mormon, slovem muslim. Věděla, o čem mluví, stejně to tak věděli Dánové, kteří poznali, co muslimové dovedou rozpoutat jen na základě karikatur Mohameda. Ostatně, přeživší z Charlie Hebdo by také mohli vyprávět.  Ale jak vidno, tak paní ministryně nemá problém nazvat věci pravým jménem bez ohledu na současnou politickou korektnost.  Mimochodem, paní ministryně řekla přesně to, co řekli kritici divadelní performance v Brně, kde Kristus znásilňuje muslimku. Co by se stalo, kdyby to nebyl Kristus, ale Mohamed?

To taková skotská „konzervativní“ politička Ruth Davidson si myslí, že by se hranice Británie měli otevřít každému a Británie by měla zrušit limity pro imigranty, protože to přispívá Skotsku, ekonomice a různé kultury oživují Británii, respektivě Skotsko. Její myšlenky jsou sice „moderní a progresivní“, ale většina Britů má jiný názor. Podle průzkumu, který zveřejnil deník Dailymail, je většina Britů proti imigraci a jsou zneklidnění kulturním pluralismem, který je podle respondentů upřednostňován nad tradičními britskými hodnotami a tradicemi. Osobně si myslím, že nejen paní Davidson, ale hlavně naši bojovníci za rozmanitou kulturní společnost by se nad tímto průzkumem měli zamyslet. Zvláště proto, že Britům se rozhodně nedá vytknout, že tam mají málo imigrantů.

Nejsem sociolog, či politolog. Ti by to nazvali vrůstajícím „populismem“ a pak doporučili, jak s tím bojovat. Dle mého jde o problém, který byl dlouho potlačován a lidé se přestávají bát vyjádřit svůj názor a nepomůže tomu ani Spiderman z Mali. Lidé v Británii si sice mohou koupit ve stánku jakékoliv jídlo pocházející z desítky zemí a několika kontinentů, což je pozitivní, ušetří za letenku, ale také vidí negativa přistěhovalectví, na které reagují tím, že se stěhují z míst, kde se imigranti usazují, jak o tom přinesl deník iDnes celkem rozsáhlý článek i s odkazem na studii.

Je tedy zcela oprávněné se zeptat, jestli imigrace je opravdu tak pozitivní, za situace, kdy vidíme práva a potřeby příchozích, ale nepožadujeme po nich, aby se podřídili pravidlům a hodnotám, které uznáváme. Nebo spíše, neuznáváme a přizpůsobuje se příchozím, ale pak se budeme ohánět „evropskými hodnotami“, o kterých se sice mluví, ale jejich definice je v rovině klišé. A když někdo vyžaduje nějaká pravidla, tak vzbuzuje odpor jako Inger Stojberg.

Přitom nechce nic menšího než to, aby ti, co přichází respektovali pravidla země, kam přišli. A znovu se zeptám, proč jde někdo do Evropy a zároveň chce žít podle pravidel země, z které odešel? A to se týká i nošení burek, které Dánsko zakázalo a jak řekla dánská ministryně; Je lehčí integrovat křesťana než muslima

Také se jí zeptáme; A kolik znáte muslimů?

Autor: Martin Kavka | pátek 1.6.2018 17:06 | karma článku: 39,19 | přečteno: 1596x
  • Další články autora

Martin Kavka

Přirovnávat „sirotky“ ze Sýrie k Wintonovým židovským dětem je chucpe

V rozjitřené debatě o syrských sirotcích se začínají nějak ztrácet ty „děti“. Namísto racionální debaty se vytahují příklady z historie. Jenomže ty příklady z nedávných dějin Evropy spíše svědčí proti příznivcům přijetí.

19.9.2018 v 12:06 | Karma: 43,20 | Přečteno: 2326x | Diskuse| Občanské aktivity

Martin Kavka

Levice se bojí úspěchu Švédských demokratů. Prý populisté a xenofobové

Ve Švédsku dnes probíhají volby, které sice nic moc nezmění ve složení vládnoucích stran, ale přesto jsou sledované, protože vzor všech socialistů a sociálních inženýrů dostává trhliny.

9.9.2018 v 13:42 | Karma: 43,42 | Přečteno: 2640x | Diskuse| Občanské aktivity

Martin Kavka

„Levicový humanismus“ je mnohem horší než „pravicový extremismus"

V souvislosti s demonstracemi v Sasské Kamenici se objevily zprávy, že se jedná o pravicové extremisty, neonacisty. Levicoví politici, nechtějí ani na okamžik připustit, že se nejedná o akce extrémistů, ale jde o projev zoufalství

7.9.2018 v 11:17 | Karma: 41,73 | Přečteno: 1752x | Diskuse| Občanské aktivity

Martin Kavka

Nikdo nechce topit „uprchlíky“ aneb demagogie podle blogera Hornera

Imigrace z Afriky a Blízkého východu do Evropy nenechává nikoho chladným. Názory mohou být různé, záleží na úhlu pohledu, politickém přesvědčení a vstupních informací.

3.8.2018 v 10:05 | Karma: 42,77 | Přečteno: 2510x | Diskuse| Občanské aktivity

Martin Kavka

Španělé asi neznají pohádku o Smolíčkovi. Proto tam budou mít „celou Afriku“

Když před několika týdny italský ministr odmítl přijmout loď se 630 „uprchlíky“, stejně jako Malta, bylo to Španělsko, které udělalo „gesto“ a loď přijalo.

29.7.2018 v 15:45 | Karma: 43,71 | Přečteno: 2416x | Diskuse| Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Na summitu skupiny G7 promluví také papež. Setká se s Zelenským i Bidenem

14. června 2024  6:16

V jihoitalské Apulii v pátek druhým dnem pokračuje summit skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7. Na...

Američané potopili dvě hlídkové lodě Húsiů. Ti útočili na polskou obchodní loď

14. června 2024  6:11

Americká armáda oznámila, že v Rudém moři zničila dvě hlídkové lodě jemenských povstalců Húsíů,...

Starostové nesouhlasí s plánem na další rušení pošt, testy chtějí překazit

14. června 2024

Premium Česká pošta začala na venkově testovat, nakolik zvládne klasické poštovní pobočky nahradit Mobilní...

Začíná nová éra válčení. Na Ukrajině proběhla první bitva robotů na světě

14. června 2024

Premium Historie si možná bude pamatovat, že jedna z prvních bitev mezi roboty se odehrála na Ukrajině...

  • Počet článků 382
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2703x
                                                                                                                         

Seznam rubrik

Oblíbené stránky