Proč nemám rád pokrytce a sociální inženýry
Pokrytectví je ošklivá vlastnost, která je ale bohužel alespoň dle mého pozorování na vzestupu. Projevuje se nejrůznějšími způsoby. Čím dál častěji v podobě anglické zkratky NIMBY. Ta znamená „Not in my backyard“, tedy v překladu Ne na mém dvorku. Lidé vědí a často i plameně hovoří o tom, že jsou potřeba tu dálnice, tu železnice, tu parkoviště, tu elektrárny, tu domovy pro seniory a spousta jiných věcí. Ovšem, pozor, hlavně aby to všechno bylo co nejdál od mého bydliště.
Pražáci si možná vzpomenou na zavedení tzv. modrých zón, kdy v médiích spousta lidí soucítila se Středočechy, kteří nebudou mít kde parkovat. Když se pak ale mělo otevřít na Praze 6 parkoviště P+R, šup, hned zde byla petice, že ho místní nechtějí.
Ale to jsme my, obyčejní lidé, se svými slabostmi. Mnohem horší je, když se pokrytecky chovají ti, kteří rozhodují, tedy politici. A nejhorší varianta je, když jsou to navíc sociální inženýři, kterých se v poslední době vyrojilo jako much.
Asi nejvíc se to projevuje v současném trendu zelenání všeho možného v čele s energetikou. Mistři světa jsou Norové, kteří na jedné straně neustále mluví o ekologii, brojí proti uhelným elektrárnám, ale současně vesele těží ropu a zemní plyn i v oblastech, kde tím životní prostředí nenávratně ničí. Příliš ale nezaostávají třeba Rakušané, kteří neustále protestují proti jaderným i uhelným elektrárnám, ale protože sami mají nedostatek elektřiny, tak si ji právě z jaderných a uhelných elektráren vesele dovážejí. No a v neposlední řadě samozřejmě Němci. Teď mě zaujal článek, že obyvatelé nějakého německého městečka odmítli stavbu továrny na dřevěné uhlí. To je úplná klasika. Myslíte, že Němci nemají rádi grilování? Ale to víte, že mají. Ročně spotřebují více než čtvrt miliardy tun dřevěného uhlí. Jenže si ho dovážejí z Afriky a Jižní Ameriky. Tam ať makají v továrnách, my budeme v klidu grilovat.
Úplně stejný je přístup všech pokryteckých sociálních inženýrů, kteří doslova a do písmene hlava nehlava prosazují obnovitelné zdroje. Vykřikují, jak jsou čisté, že nemají emise. Je jim přitom úplně jedno, že v Africe děti v příšerných podmínkách těží kobalt a další suroviny, které jsou pro všechny ty soláry a větrníky nezbytně potřebné. U nás přece nemáme emise, tak co? Jako kdyby se emise v ovzduší zastavily na hranicích a řekly si, hele bezemisní Evropská unie, tam nemůžeme.
Všechno tohle pokrytecké sociální inženýrství se dá shrnout do legendárního, i když prý neautentického, výroku slovenské šéfky Greenpeace, která pronesla, že na televizi se přece můžeme dívat i při svíčkách.
Marek Hurt
Největší baterie vydrží směšně málo. Ale stojí miliardy?
V Británii spustili obří bateriové úložiště s kapacitou 196 MWh, z hlediska kapacity největší v Evropě. Než začnete tleskat, tak si přečtěte, koho a jak dlouho vydrží zásobovat.
Marek Hurt
Zelený diktát nás ohrožuje všechny. Musí skončit
Evropská komise chystá reformu trhu s elektřinou. Ursula von der Leyenová chce odklon od fosilních paliv. Já bych tuhle paní už o ničem rozhodovat nenechal. Přečtěte si proč.
Marek Hurt
Vláda má řešit průšvih, ne udílet knížecí rady
Vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka chce vytvořit síť poradců, kteří mají nasměrovat lidi k dobrému hospodaření.
Marek Hurt
Zelení kšeftují s lidskou bídou a strachem
Německá vládní koalice ukazuje, jak nebezpečné je podlehnout ideologii. Podmiňovat existenci energetických zdrojů snížením rychlosti na dálnicích je do nebe volající lumpárna.
Marek Hurt
Zoufalí lidé změnu klimatu prostě řešit nebudou
Drtivá většina lidí na světě bude vždy mít na prvním místě to, aby měli jídlo, teplo a dnes už také elektřinu. Teprve když to mají, dokážou se zabývat například změnou klimatu. Řada politiků to ale stále nedokáže pochopit.
Další články autora |
Patrik Hartl odstupuje ze StarDance, vrátí se Lucie Vondráčková
Po důkladném zvážení a na doporučení lékařů se spisovatel Patrik Hartl rozhodl ukončit svoje...
Chaos, protesty a vojáci v parlamentu. V Jižní Koreji hodiny platilo stanné právo
Jižní Korea zažila den plný chaosu poté, co prezident Jun Sok-jol vyhlásil stanné právo kvůli silám...
Kvůli agresivitě Romy neregistruji, vyhlásila pediatrička po konfliktu s nimi
S neurvalostí, agresivitou a urážkami se setkala v čekárně své ordinace dětská lékařka z Aše. Podle...
Řidiči zkoušejí novou fintu, jak neplatit za parkování. Přestupek, varuje policie
Na internetu se v poslední době značně rozšířila nabídka automatických parkovacích hodin, které...
Došly nám síly. Česká specialistka na cupcaky zavírá svůj obchod
Lenka Hnidáková, průkopnice cupcaků v Česku a autorka dvou knih o těchto dezertech, zavírá svůj...
Za zničení motoru letadla barvou dostala aktivistka sedm měsíců vězení
Sedmi měsíci vězení potrestal soud v Niebüllu radikální klimatickou aktivistku Lilli Gomezovou za...
Řidička srazila na přechodu u školy dva žáky, skončili v nemocnici
V pátek ráno vyjížděli policisté k nehodě u základní školy ve Větřní na Českokrumlovsku. Řidička...
Ukrajina představila novou zbraň domácí výroby, Peklo má dolet 700 kilometrů
Ukrajina v pátek představila novou zbraň domácí výroby, která má podle ní dolet až 700 kilometrů a...
Řidič osobáku u Holic nepřežil srážku s kamionem, policie hledá svědky
Čerstvá sněhová nadílka v pátek dopoledne komplikovala dopravu na silnicích v Pardubickém kraji....
K pohodlné komunikaci s dítětem není potřeba mobilní telefon
Chcete zůstat v kontaktu se svým dítětem, aniž byste mu museli pořizovat mobilní telefon? Chytré hodinky LAMAX WatchY4 Plus jsou ideálním řešením,...
- Počet článků 164
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 3037x