Aktivisté jsou proti čínské chřipce téměř neaktivní

Dění okolo šíření koronaviru nejhlasitější aktivistické organizace v podstatě ignorují, případně je chtějí využít jen pro splnění svých požadavků. Nikdo by jim to neměl zapomenout

Co jste od aktivistických skupin, které v posledních letech opanovaly mediální prostor, slyšeli na téma šíření koronaviru? Nic moc. Tedy spíš nic. S pár výjimkami. Ty ovšem vydají za stovky jiných prohlášení.

V tuzemsku asi největší prostor v médiích dostali Lékaři bez hranic, kteří požadují, aby Řecko a EU zachránily nelegální migranty v táborech na řeckých ostrovech před koronavirem. Neopomněli v té souvislosti ani požadavek na možnou evakuaci těchto táborů, jinak to prý bude zločin. Jinak řečeno – pusťte je do Evropy. O nic jiného totiž milí doktoři neusilují. Další souvislosti proto ignorují. (Psali o tom třeba zde. Nebo tady, byť bez Lékařů bez hranic.).

Ignorace ostatního je přístup společný většině politicky se angažujících neziskovek. Ty české nevyjímaje. Kdo by snad pochyboval o tom, že třeba Greenpeace v současnosti mohla přehodnotit své priority, toho vyvede z omylu pohled na jejich stránky. Dozví se z nich sice „10 tipů, jak se bránit koronaviru“, ale to je také to jediné, co tahle globálně působící nátlaková organizace na téma čínské chřipky podnikla. Jejím hlavním zájmem je i nadále globální oteplování.

Děti Země, které se angažují proti kdejaké dálnici, na svém webu pandemii vůbec nezaznamenaly.

Člověk v tísni, asi nejznámější tuzemská neziskovka, prezentuje jako svoji protikoronavirovou aktivitu, že zpřístupnila stovky svých filmů. Aby se lidí v karanténě nenudili. Což se dá shrnout asi takhle: „Nechceš se nudit? Nech si od nás vypláchnout mozek“.

Jediné Hnutí Duha, ve svém svatém tažení proti dostupným energiím a evropskému průmyslu často ještě hlasitější než Greenpeace, dalo svým zaměstnancům týden na to, aby se věnovali tomu, co v této době považují za nejprospěšnější. A také vyzvalo návštěvníky stránek, aby se zapojili a nabídlo jim odkazy na různé fungující projekty.  Z uvedených skupin tak jediná může vykázat opravdové zapojení do úsilí proti šíření čínské chřipky.

Až pandemie odezní, všichni zelení a migrační aktivisté okamžitě vystartují a budou se dožadovat, aby jim Evropané a především EU naslouchali minimálně stejně, jako před koronavirem. Budou chtít, aby EU uzákonila, kolik peněz každý rok nasype do jejich projektů solárních a větrných elektráren, jak bude zpřísňovat své normy a tak dále. A také budou chtít od státu (států) příspěvky na svoji činnost. Všichni by je v tu chvíli měli poslat do háje zeleného!

Jednak bude potřeba obnovit ekonomiku, které naopak požadavky „klimatických“ aktivistů dají ránu do vazu. Za druhé se oni, aktivisté, tedy dobrovolnické skupiny, vykašlali na lidi, když právě byly fungující dobrovolnické sítě potřeba. (Ono je také možné, že žádné dobrovolníky nemají, což by se jaksi nerado přiznávalo, že…) V každém případě jsou to dobré důvody k tomu, proč se s nimi přestat bavit, natož jim dávat peníze na provoz!

Autor: Marek Hurt | středa 25.3.2020 10:15 | karma článku: 41,46 | přečteno: 1700x