Aktivisté jsou proti čínské chřipce téměř neaktivní

Dění okolo šíření koronaviru nejhlasitější aktivistické organizace v podstatě ignorují, případně je chtějí využít jen pro splnění svých požadavků. Nikdo by jim to neměl zapomenout

Co jste od aktivistických skupin, které v posledních letech opanovaly mediální prostor, slyšeli na téma šíření koronaviru? Nic moc. Tedy spíš nic. S pár výjimkami. Ty ovšem vydají za stovky jiných prohlášení.

V tuzemsku asi největší prostor v médiích dostali Lékaři bez hranic, kteří požadují, aby Řecko a EU zachránily nelegální migranty v táborech na řeckých ostrovech před koronavirem. Neopomněli v té souvislosti ani požadavek na možnou evakuaci těchto táborů, jinak to prý bude zločin. Jinak řečeno – pusťte je do Evropy. O nic jiného totiž milí doktoři neusilují. Další souvislosti proto ignorují. (Psali o tom třeba zde. Nebo tady, byť bez Lékařů bez hranic.).

Ignorace ostatního je přístup společný většině politicky se angažujících neziskovek. Ty české nevyjímaje. Kdo by snad pochyboval o tom, že třeba Greenpeace v současnosti mohla přehodnotit své priority, toho vyvede z omylu pohled na jejich stránky. Dozví se z nich sice „10 tipů, jak se bránit koronaviru“, ale to je také to jediné, co tahle globálně působící nátlaková organizace na téma čínské chřipky podnikla. Jejím hlavním zájmem je i nadále globální oteplování.

Děti Země, které se angažují proti kdejaké dálnici, na svém webu pandemii vůbec nezaznamenaly.

Člověk v tísni, asi nejznámější tuzemská neziskovka, prezentuje jako svoji protikoronavirovou aktivitu, že zpřístupnila stovky svých filmů. Aby se lidí v karanténě nenudili. Což se dá shrnout asi takhle: „Nechceš se nudit? Nech si od nás vypláchnout mozek“.

Jediné Hnutí Duha, ve svém svatém tažení proti dostupným energiím a evropskému průmyslu často ještě hlasitější než Greenpeace, dalo svým zaměstnancům týden na to, aby se věnovali tomu, co v této době považují za nejprospěšnější. A také vyzvalo návštěvníky stránek, aby se zapojili a nabídlo jim odkazy na různé fungující projekty.  Z uvedených skupin tak jediná může vykázat opravdové zapojení do úsilí proti šíření čínské chřipky.

Až pandemie odezní, všichni zelení a migrační aktivisté okamžitě vystartují a budou se dožadovat, aby jim Evropané a především EU naslouchali minimálně stejně, jako před koronavirem. Budou chtít, aby EU uzákonila, kolik peněz každý rok nasype do jejich projektů solárních a větrných elektráren, jak bude zpřísňovat své normy a tak dále. A také budou chtít od státu (států) příspěvky na svoji činnost. Všichni by je v tu chvíli měli poslat do háje zeleného!

Jednak bude potřeba obnovit ekonomiku, které naopak požadavky „klimatických“ aktivistů dají ránu do vazu. Za druhé se oni, aktivisté, tedy dobrovolnické skupiny, vykašlali na lidi, když právě byly fungující dobrovolnické sítě potřeba. (Ono je také možné, že žádné dobrovolníky nemají, což by se jaksi nerado přiznávalo, že…) V každém případě jsou to dobré důvody k tomu, proč se s nimi přestat bavit, natož jim dávat peníze na provoz!

Autor: Marek Hurt | středa 25.3.2020 10:15 | karma článku: 41,46 | přečteno: 1700x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Marek Hurt

Největší baterie vydrží směšně málo. Ale stojí miliardy?

V Británii spustili obří bateriové úložiště s kapacitou 196 MWh, z hlediska kapacity největší v Evropě. Než začnete tleskat, tak si přečtěte, koho a jak dlouho vydrží zásobovat.

1.12.2022 v 13:13 | Karma: 6,59 | Přečteno: 289x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie

Marek Hurt

Zelený diktát nás ohrožuje všechny. Musí skončit

Evropská komise chystá reformu trhu s elektřinou. Ursula von der Leyenová chce odklon od fosilních paliv. Já bych tuhle paní už o ničem rozhodovat nenechal. Přečtěte si proč.

30.8.2022 v 12:03 | Karma: 0 | Přečteno: 61x | Diskuse | Společnost

Marek Hurt

Vláda má řešit průšvih, ne udílet knížecí rady

Vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka chce vytvořit síť poradců, kteří mají nasměrovat lidi k dobrému hospodaření.

24.8.2022 v 10:29 | Karma: 35,37 | Přečteno: 1063x | Diskuse | Společnost

Marek Hurt

Zelení kšeftují s lidskou bídou a strachem

Německá vládní koalice ukazuje, jak nebezpečné je podlehnout ideologii. Podmiňovat existenci energetických zdrojů snížením rychlosti na dálnicích je do nebe volající lumpárna.

4.8.2022 v 9:46 | Karma: 35,66 | Přečteno: 924x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie

Marek Hurt

Zoufalí lidé změnu klimatu prostě řešit nebudou

Drtivá většina lidí na světě bude vždy mít na prvním místě to, aby měli jídlo, teplo a dnes už také elektřinu. Teprve když to mají, dokážou se zabývat například změnou klimatu. Řada politiků to ale stále nedokáže pochopit.

20.7.2022 v 8:04 | Karma: 37,30 | Přečteno: 1390x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Novým papežem se stal americký kardinál Prevost, přijal jméno Lev XIV.

8. května 2025  18:45,  aktualizováno  19:54

Sledujeme online Novým papežem se stal americký kardinál Robert Francis Prevost, oznámil z baziliky sv. Petra...

Zemřel Jiří Bartoška, charizmatický herec a prezident karlovarského festivalu

8. května 2025  13:53

Ve věku 78 let zemřel Jiří Bartoška. Byl dlouholetým prezidentem Mezinárodního filmového festivalu...

Nekontrolovaně k Zemi padající sovětská sonda se zřítila do Indického oceánu

9. května 2025  18:35,  aktualizováno  10.5 13:09

Sovětská sonda Kosmos 482 ze 70. let minulého století se rozpadla v sobotu ráno kolem osmé hodiny...

Rusy rozzuřil hořící Kreml na ponožkách českého zmocněnce. Darebák, zní z Moskvy

9. května 2025  12:08

Řádnou vlnu emocí v Rusku vzbudil český vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný....

Soud poslal do vězení starostu Řeporyjí Novotného, porušil podmínku

7. května 2025  14:42,  aktualizováno  21:42

Soud poslal na tři měsíce do vězení starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS). Na návrh...

Putin se bojí, neúčast v Istanbulu svědčí o jeho zbabělosti, prohlásil Lipavský

15. května 2025  9:35,  aktualizováno  12:28

Sledujeme online Neúčast ruského prezidenta Vladimira Putina na přímých jednáních s Ukrajinci v Istanbulu, kam...

Kauza krajské zakázky na software. Soud poslal oba stíhané do vazby

15. května 2025  10:35,  aktualizováno  12:26

Kvůli možnému ovlivňování svědků rozhodl plzeňský soud o vazbě na oba stíhané v souvislosti s...

Vzali mě na střední? 160 tisíc uchazečů se dozvídá výsledky přijímaček

15. května 2025,  aktualizováno  12:23

Po měsíci čekání se dnes téměř 160 tisíc uchazečů o studium na středních školách či víceletých...

Na střední školy se v prvním kole dostalo přes 90 procent uchazečů, řekl ministr Bek

15. května 2025,  aktualizováno  12:08

Uchazeči o střední školy a víceletá gymnázia se dozvídají, zda a na jakou školu se dostali už v...

  • Počet článků 164
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3037x
Proč si kazit život špatnou náladou, když je tak krátký? Není nic lepšího, než vypnout počítač a jít a mluvit s lidmi, které máte rádi.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.