Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vznik a zánik vesmíru 2.

 Vznikl vesmír velkým třeskem? Je teorie velkého třesku reálná, nebo je to představa bludná? Mohl vzniknout vesmír z ničeho? Byl vesmír na počátku nesmírně horký? Byl vůbec nějaký počátek, nebo existoval vesmír vždy?

Tak, nějak se popisuje vznik vesmíru. V první části jsem popsal úplný počátek vesmíru a nyní se můžeme zamyslet nad vznikem hmoty látkové (látkou), složenou ze subatomárních částic (protony, neutrony a elektrony)

Jak se vesmír dál zvětšoval, jeho teplota dále klesala, což vedlo k dalším procesům narušujícím symetrie, které se začaly projevovat jako známé interakce a elementární částice. Ty brzo umožnily vznik atomů vodíku a helia. Tento proces se nazývá nukleosyntéza velkého třesku. Vesmír se dále ochlazoval, hmota se přestala pohybovat relativisticky a její vlastní hmotnost začala gravitačně dominovat nad energií záření. Asi po 380 000 letech se záření oddělilo od hmoty. Vesmír se tak stal pro záření průhledný. Záření z této doby se tak zachovalo až do dneška a můžeme ho dnes pozorovat jako reliktní záření Wikipedie

Když čteme tyto řádky, tak nám to připomíná pohádku pro děti a očekáváme na konci, že pokud neumřeli tak žijí do dnes.

Položme si otázku. Co je teplo? Může elektron vyzařovat tepelné vlny? No nemůže. Víme, že teplo je rotace protonů, nebo atomových jader, které vytvářejí tepelné vlny v gravitonovém éteru.

Podle teorie velkého třesku byl počátek nesmírně horký, ale co tvořilo tuto tepelnou energii, když ještě neexistovaly protony, dokonce, ani elektrony a teprve započala interakce. Ale mezi čím započala ta interakce, když ještě neexistovala látková hmota

Vesmír se dále ochlazoval, hmota se přestala pohybovat relativisticky a její vlastní hmotnost začala gravitačně dominovat nad energií záření. Wikipedie

Tak to je velmi sugestivní věta. Zajímalo by mě, jak se může hmota pohybovat relativisticky?

Druhá část věty je ještě větší blud, než ta první část......... a její vlastní hmotnost začala gravitačně dominovat nad energií záření. Wikipedie

Jak může vlastní hmotnost, gravitačně dominovat, nad energii záření? Myslím si že autor požil omamnou látku a tudíž nevěděl co píše.

Ale nejvíce se mě líbí věta........ Asi po 380 000 letech se záření oddělilo od hmoty.   Je to taková pitomost, že se tím vůbec odmítám zabývat, protože bez hmoty, žádné záření není možné.

Ale vrátíme se do reality a podíváme se na reliktní záření. jež opravdu vědci zaznamenali.

 

Reliktní záření

Z Wikipedie, otevřené encyklopedieObrázek 1.  Wikipedie.

Mapa reliktního záření naměřená sondou WMAP

Reliktní záření (kosmické mikrovlnné pozadí) je elektromagnetické záření, které přichází z vesmíru ze všech směrů a mohlo by být pozůstatkem z období nedlouho po velkém třesku. Dle tohoto kosmologického modelu byl v té době vesmír vyplněn hustým a horkým plazmatem, fotony se neustále srážely s volnými elektrony a hmota a záření měly stejnou teplotu. Vesmír se ale ochlazoval a po dosažení teploty okolo 3000 kelvinů se volné elektrony spojily s jádry a vytvořily stabilní atomy vodíku a helia. Hmota se tak stala pro záření průhledná a záření se dále vyvíjelo nezávisle. Dnes je reliktní záření nejvýznamnějším zdrojem poznatků o mladém vesmíru a předmětem intenzivního výzkumu. Wikipedie

Tak z této části nesmyslů o reliktním záření, může byt pravdivé jen to, že mikrovlnné záření, je elektromagnetické vlnění. Podobné mikrovlné záření, jako se vyskytuje v každé mikrovlnce v naší kuchyni, není možné, bez kompletních atomů a gravitonového éteru, v kterém se šíří.

K vysvětlení reliktního záření nám možná pomůže teorie rozpínání vesmíru.

Roku 1929 našel Edwin Hubble experimentální důkazy, kterými zdůvodnil Lemaîtreovu teorii. Hubble též zjistil, že se galaxie od sebe vzdalují. Použitím měření rudého posuvu Hubble zjistil, že daleké galaxie se vzdalují ve všech směrech rychlostmi (vzhledem k Zemi) přímo úměrnými jejich vzdálenosti, což nyní známe jako Hubbleův zákon. Wikipedie

Rudý posuv vypracoval pan Doppler. Tento fyzikální jev můžeme pozorovat na zvuku přibližující se motorky, kdy výška zvuku je vyšší, když se motorka blíží k nám a nižší, když se motorka vzdaluje.

Zvuková vlna, jež se šíří ve vzduchu, má analogii se světelnou vlnou, jež se šíři ve gravitonovém éteru. Tím pádem, můžeme pozorovat hvězdu, které se pohybuje k nám, takže její světlo má vyšší kmitočet, než světlo té samé hvězdy, která se vzdaluje.

Při vzdalující hvězdě, se ale posouvají  všechny frekvence na rozdíl od "posuvu" vzdalujících se galaxií, kdy pouze mizí vyšší frekvence, až nakonec zůstane pouze rudá barva. Podle mě to není Dopplerův efekt nýbrž dřívější zánik frekvenci vyšších kmitočtů.

Proto můžeme pozorovat ty nejvzdálenější galaxie, jako rudé a ty ještě vzdálenější již nejsou vidět ve viditelném spektru. Nakonec zmizí i rudá barva a zůstane infračervená, tedy tepelné vlny.

Podle mě, celé to reliktní záření, není nic jiného, než tepelné záření, které zaniká ze všech kmitočtů jako poslední. Nižší kmitočty májí jen rádiové vlny a gravitační vlny.

Podle mě je celé to bádání okolo velkého třesku jen snůška nesmyslů, ale kdo chce věřit této teorii, tak mu nic nebrání. Ale jak vidíte, i já jsem objevil mnoho základních chyb, které postačí k vyvráceni teorie velkého třesku.

Lidé nejsou ochotni přijmout fakt, že vesmír je nekonečny a věčný, jak do minulosti, tak do budoucnosti. Proto stále hledají začátek a konec, který pravděpodobně neexistuje.

Autor: Julius Maksa | neděle 14.6.2020 13:26 | karma článku: 10,63 | přečteno: 455x
  • Další články autora

Julius Maksa

Gravitační teorie Nikolase Fatio de Duilliera.

Nicolas Fatio de Duillier představil první verzi svých myšlenek o gravitaci v dopise Christiaanovi Huygensovi v roce 1690. Bezprostředně poté si přečetl její obsah na zasedání Královské společnosti v Londýně.

17.9.2020 v 14:02 | Karma: 8,76 | Přečteno: 624x | Diskuse| Věda

Julius Maksa

Le Sageova teorie gravitace.

Le Sageova teorie gravitace je kinetická teorie gravitace, kterou původně navrhl Nicolas Fatio de Duillier v roce 1690 a později Georges-Louis Le Sage v roce 1748. Proč se tato teorie neujala. Pokusím se o vysvětlení.

8.9.2020 v 13:42 | Karma: 10,15 | Přečteno: 597x | Diskuse| Věda

Julius Maksa

Kvasary a magnetary.

Popisuje dnešní kosmologie věrohodně kvasary a magnetary? Jsou představy dnešních fyziků o vzniku elektromagnetických vln, věrohodně vysvětlené, nebo se opět vychází z bludných představ minulého století? Pokusím se odpovědět.

4.9.2020 v 22:47 | Karma: 8,74 | Přečteno: 600x | Diskuse| Věda

Julius Maksa

Pulsary a gravitační vlny.

Jsou opravdu pulsary přírodní útvary, nebo to jsou umělé vesmírné majáky, podle kterých se orietují mimozemští vesmírní cestovatelé? Jaký je rozdíl, mezi vlnami pulsarů a gravitačními vlnami ? Pokusím se na tyto otázky odpovědět.

25.8.2020 v 17:46 | Karma: 9,21 | Přečteno: 466x | Diskuse| Věda

Julius Maksa

Kontinuální a vlnová rychlost částic.

Jaký je rozdíl, mezi kontinuální rychlostí částic a vlnovou rychlostí částic? Jaký je rozdíl, mezi kinetickou energií přímočarého pohybu a kinetickou energií rotačního pohybu? Existuje potenciální energie, nebo je to jen berlička?

3.8.2020 v 16:07 | Karma: 8,91 | Přečteno: 506x | Diskuse| Věda
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Komentátor Schmarcz se po extempore se Šlachtou dočkal vyhazovu z televize

20. června 2024  18:42

Televizní stanice CNN Prima NEWS ukončila spolupráci s komentátorem Martinem Schmarczem. Ten se při...

Silné bouřky jdou Českem, v Praze průtrž zatopila ulice a omezila dopravu

27. června 2024  11:22,  aktualizováno  16:32

Přímý přenos Na Česko během odpoledne udeřily silné bouřky. Postupovaly od jihozápadu ke středním Čechám. Kolem...

U Bříství na D11 prorazil kamion svodidla a skončil ve svahu. Omezil dopravu

27. června 2024  11:11,  aktualizováno  16:27

Na D11 mezi obcí Mochov a Bříství havaroval kamion. Prorazil svodidla, zároveň u něj došlo k úniku...

Řidič v Brně srazil školačku a z místa nehody ujel, pátrá po něm policie

27. června 2024  16:17

Osobní vůz ve čtvrtek odpoledne v Brně-Přízřenicích srazil dítě mladšího školního věku, podle...

Turecký kamion se marně snažil podjet most v Brně a zablokoval městský okruh

27. června 2024  16:16

Dopravu v pěti jízdních pruzích zastavil ve středu dopoledne v širším centru Brna turecký řidič...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 58
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 860x
Jak funguje " UNIVERSUM?". Snažím se popsat srozumitelnou formou děje, které neustále probíhají ve vesmíru, tak i na Zemi. Ale od toho máme fyziku, teorie a zákony, podle kterých funguje  svět.

Není to obráceně, že universum má své zákony a zákonitosti a fyzika je pouze popisuje, ne vždy správně? Proto se může zdát, že popisuji vesmírné děje jinak, než současná fyzika.

Seznam rubrik