Gravitační teorie Nikolase Fatio de Duilliera.
V následujících letech Fatio sepsal několik rukopisů svého hlavního díla De la Cause de la Pesanteur. Napsal také didaktickou báseň na stejné téma v latině v roce 1731. Některé fragmenty těchto rukopisů později získal Le Sage, který se je pokusil vydat, ale nebyl úspěšný. A tak až v roce 1929 vydal Karl Bopp kopii kompletního rukopisu. Další verzi teorie publikoval v roce 1949 Bernard Gagnebin, který se pokusil rekonstruovat dílo z fragmentů Le Sage. Wikipedie
Nicolas Fatio. Obrázek 1. Wikipedie.
Nicolaus Fatio popisova srážky mezi tělesem A a částicemi zcela elastické, intenzita odražených částic by byla stejně vysoká jako intenzita přicházejících částic, takže by nevznikla žádná síla ve směru A. Totéž by se stalo, kdyby existovalo druhé těleso B, které by fungovalo jako síto pro částice letící ve směru A. Částice odražené mezi tělesy, by zcela zrušily stínový efekt. Aby byl umožněn gravitační účinek mezi tělesy, musí být kinetická energie částic zcela nebo alespoň částečně absorbována hmotou, nebo musí být upravena tak, aby se jejich síla po srážce snížila: pouze tehdy převažuje hybnost přicházejících částic versus hybnost částic odražená tělesy. Wikipedie
Protisměrné proudy. Obrázek 1. Wikipedie.Když si přečtete teorie od pana Nikolause Fatio a moje, tak na první pohled se nikterak od sebe neliší. Částice dopadají na těleso látky a odrážejí se zpět, tak v čem je ten zakopaný pes. Ano správně. Částice se zákonitě musejí srážet, tedy si vyměnují kinetickou energii a pokud je rychlost častic a hmotnost stejná, ruši se vzájemné síly.Včem udělali jak Fatio, tak i Le Sagel zásadní chybu? Ano, správně. Částice, jež jsem nazval gravitony, se nemůžou pohybovat kontinuálně, nýbrž se nacházejí relativně na místě a pohybuje se vlna, tedy energie.Vlny se mohou pohybovat ve všech směrech, aniž by se vzájemně ovlivnily. Vlny se můžou sčítat, odčítat a je jedno, jakou mají frakvenci, nebo amplitudu, vždy pokračují svým původním směrem. Jedině co vlna nepřekoná, je hmota látková (látka), od niž se odrazí a pokračuje klidně i proto jiným vlnám.To byla ta zásadní chyba, na kterou prakticky nikdo nepřišel a i takový "génius", jak se prezentuje Albert Einstein udělal stejnou chybu, ale filištejnsky se z toho vymotal, když svojím fotonům udělil duální podobu, takže se můžou chovat jako částice i jako vlny. Proto mě fyzikové upozornují, že se foton, částice může vlnit, jako by to byla nudle, nejspíš špageta.Ale každá vlna potřebuje ke svému pohybu médium. Vna na vodě potřebuje právě tu vodu, vlna zvuková, potřebuje vzduch a vlna elektromagnetická, potřebuje gravitonový éter. Kontinuální pohyb fotonů je naprostý nesmysl a hlavně fotony nejsou světlo.
Pokud si někdo představí sférickou plochu (kouli) kolem tělesa, kterou musí projít odražené i přicházející částice, je zřejmé, že velikost koule se zvyšuje úměrně se čtvercem vzdálenosti. Počet dotyčných částic v těchto rostoucích úsecích však zůstává stejný, a proto klesá jejich hustota. Podle zákona vzdálenosti se gravitační efekt chová nepřímo ke druhé mocnině vzdálenosti k příslušným hmotám (B4). Tuto analogii s optickými efekty, jako je pokles intenzity záření s 1 / r2 nebo tvorba stínů, již uvedli Fatio a Le Sage Wikipedie
Proporcionalita s Hmotnostní.Z dosud načrtnutých teorií vyvstává pouze síla, která je úměrná povrchu částic. Ale gravitace je úměrná masám. Aby uspokojila potřebu hromadné proporcionality, teorie předpokládá, že základní prvky HMOTY jsou velmi Malé, takže Hrubá hmota se skládá převážně z prázdného prostoru. Výsledkem je, "e" STÍN "každého tělesa je úměrný povrchu každého jednotlivého prvku HMOTY. Takže se pak předpokládá, že elementární neprůchodné prvky veškeré hmoty jsou identické s hmotností.
Neprůchodné prvky veškeré hmoty jsou identické s hmotností. Obrázek 2. Wikipe
Le Sage o teorii hovořil velmi podrobně , ale nepřidal k ní nic zásadně nového, přestože vlastnil některé Fatiove práce, nadosahovali jeho úrovně.
Georges-Louis Le Sage Obrázek 3. Wikipedie.
Le Sege nazval své gravitační částice ultramundánními částicemi, protože věřil, že pocházejí z daleka, mimo známý vesmír.
Tvrdil, že zcela elastické srážky hmoty a částic nevytvoří žádnou gravitační silu. Dále uvedl, že odražené částice by proto měly průměrnou rychlost pouze 2/3. aby se vyhnul nepružným srážkám mezi částicemi, předpokládal, stejně jako Fatio, že jejich průměr byl mnohem menší než jejich vzájemná vzdálenost, zatím co gravitace je úměrná v2? Z toho vyplývá, že poměr odporu / gravitace lze zvýšit tak, jak je požadováno, zvýšením tlaku. Nějakou dobu předpokládal, že se částice budou pohybovat rychlostí c (= rychlost světla) ? ale později tuto hodnotu podstatně zvýšil na 105 · c ryclosti světla.
Aby zachoval proporcionalitu s hmotou, stejně jako Fatio navrhl hypotézu, že hmota má struktůru klece nebo mřížky, přičemž samotné atomy mřížky mají pouze průměr, který je 107 krát menší. Umožňuje částicím proniknout, prakticky bez překážek.
Le Sage se také pokusil použít stínovací mechanismus k vysvětlení chemických účinků postulováním mnoha různých typů ultramundánních částic různých velikostí Wikipédie.
Nicolas Fatio de Duillier představil první verzi svých myšlenek o gravitaci v dopise Christiaanovi Huygensovi v roce 1690.
Christiaan Huygens Obrázek 4. Wikipedie
Neumím si představit, proč Christiaan Huygens nereagovat podobně jako já, že kontinuální pohyb částic, při takovém množství je nemožný. Fyzik Christiaan Huydens, má nejlepší propracování všech teorií o vlnění a i já jsem z jeho prací čerpal.
Julius Maksa
Le Sageova teorie gravitace.
Le Sageova teorie gravitace je kinetická teorie gravitace, kterou původně navrhl Nicolas Fatio de Duillier v roce 1690 a později Georges-Louis Le Sage v roce 1748. Proč se tato teorie neujala. Pokusím se o vysvětlení.
Julius Maksa
Kvasary a magnetary.
Popisuje dnešní kosmologie věrohodně kvasary a magnetary? Jsou představy dnešních fyziků o vzniku elektromagnetických vln, věrohodně vysvětlené, nebo se opět vychází z bludných představ minulého století? Pokusím se odpovědět.
Julius Maksa
Pulsary a gravitační vlny.
Jsou opravdu pulsary přírodní útvary, nebo to jsou umělé vesmírné majáky, podle kterých se orietují mimozemští vesmírní cestovatelé? Jaký je rozdíl, mezi vlnami pulsarů a gravitačními vlnami ? Pokusím se na tyto otázky odpovědět.
Julius Maksa
Kontinuální a vlnová rychlost částic.
Jaký je rozdíl, mezi kontinuální rychlostí částic a vlnovou rychlostí částic? Jaký je rozdíl, mezi kinetickou energií přímočarého pohybu a kinetickou energií rotačního pohybu? Existuje potenciální energie, nebo je to jen berlička?
Julius Maksa
Teplo z fúze.
Můžeme dosáhnout vznik tepelné energie pouze tím, že budeme zahřívet vodík, až nastane jaderná fúze a tím získáme další tepelnou energii? Vzniká teplo ve Slunci zahříváním hmoty? Může vzniknout jaderá fúze ve vakuu?
Další články autora |
Barbaři na hranicích. Fotky od Hamásu zahanbily západní média
Seriál Pokud vás už válka na Blízkém východě unavuje, podívejte se na fotky ze 7. října loňského roku. Ty...
K romskému chlapci po konfliktu s učitelem jela záchranka. Zasáhla policie
Policie řeší incident, při kterém se v Koryčanech na Kroměřížsku fyzicky střetl učitel s žákem....
Obsese zbraněmi, morbidní porno a stres. Vrah z fakulty střílel už na střední
Premium Čtyřiadvacetiletý muž ze středostavovské rodiny bez ekonomických problémů a se slibně rozběhlou...
Malý Vilík prohrál svůj boj s rakovinou. Sbírka pomohla rodině strávit čas spolu
Rodiče malého Vilíka na stránce Donio v červenci vybírali peníze, díky kterým se mohli plně věnovat...
Izraelci vpadli do Libanonu. Jedno z nejhorších období historie, řekl premiér
Izrael v noci zahájil pozemní operaci na jihu Libanonu. Podle prohlášení izraelské armády jde o...
Půl milionu domů bez proudu, 227 obětí. Škod po hurikánu Helene v USA přibývá
Počet obětí hurikánu Helene ve Spojených státech stoupl na 227, další dvě úmrtí v neděli ohlásily...
Čína komplikuje výstavbu podmořských kabelů v Asii. Firmám zvyšuje náklady
Čínské nároky na Jihočínské moře komplikují mezinárodním společnostem opravu stávajících či...
Sýrie, Gaza, Libanon: napětí kolem Izraele před výročím útoku Hamásu roste
Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli V neděli, den před tragickým výročím masakru spáchaného Hamásem, napětí v Izraeli stoupalo. Při...
Jednání o koalici v Královéhradeckém kraji padla, ODS s ANO nepůjde
Hnutí ANO se v Královéhradeckém kraji nedohodlo s koalicí Silní lídři (ODS, KDU-ČSL a Východočeši)...
- Počet článků 58
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 863x
Není to obráceně, že universum má své zákony a zákonitosti a fyzika je pouze popisuje, ne vždy správně? Proto se může zdát, že popisuji vesmírné děje jinak, než současná fyzika.