Měl Albert Einstein v něčem pravdu?
Albert Einstein byl problémový student, protože se nerad učil a raději vymýšlel vlastní teorie. Navíc v té době probíhalo zpochybnování světelného éteru. Michelson- Morleyho pokus ukázal, že éterický vítr nemá žádný vliv na světlo, z čehož mylně usoudily, že světelný éter neexistuje.
Byl Michelsonuv pokus správně provedený? Vše naznačuje, že ano a byl mnohokrát opakovaný, aby se vyloučila chyba. Jenže chyba nebyla v provedení pokusu, ale v teorii, že proud fotonů ovlivní světelnou vlnu. Předpokládalo se že světelný éter je nějaká masa fotonů a v tom byl ten zakopaný pes.
Dlouho jsem nad tím přemýšlel a došel jsem k závěru, že éter není něco pevného, ale že je to rovněž vlnění, podobné světlu. Michelsonův pokus byl provedený správně, ale teorie byla špatná, protože světlo je vlnění a éter je rovněž vlnění, takže vlna vlnu neovlivní, tudíž závěr, že éter neexistuje, je špatný.
Einstein byl postaven před hotovou věc, STĚTELNÝ ÉTER neexistuje. Mohl se postavit proti tehdejším "géniům", ale neudělal to. Rozhodl se vymyslet vlastní teorii, ktrá nepotřebuje éter a vyšlo mu to. Protože nikdo neměl nic, co by éter nahradilo.
Když neexistuje světelný éter, tak jak se může světlo pohybovat? No přece teče, a tak vymyslel Albert tok fotonů a protože je světlo vlnění tak se fotony ještě vlní. Jak se může foton vlnit? No to už je jeho věc. Nad toto záhadou si lámali vědci hlavu a vymysleli různé variace teorií, že se fotony objevují a zase mizí a podobné ptákoviny, protože se to nedá jinak vymyslet.
Dlouho jsem nad všemi teoriemi přemýšlel a došel jsem k závěru, že éter musí existovat. Není to světelný éter, nýbrž GRAVITONOVÝ ÉTER. Tento gravitonový éter nepřenáší jen světlo, ale i tepelné vlnění, dále radiové vlny, rentgenové a vlny gama. Všechny tyto vlny jsou vyvolané pohybujícími a rotujícími elektrony a atomovými jádry. Tyto vlny se skládají z vlny postupné podélné a postupné příčné. Nemají tvar sínusovky, nýbrž jsou to šroubovice, takže je můžeme polarizovat ve všech úhlech 360 stupnů.
Jak je to s vlnami gravitonového éteru. Dobrá otázka. Protože jsem s touto teorií přišel já, tak to musím vysvětlit také já. Všechny známé elektromagnetické vlny ovlivnují atomy, takže vybudí elektrony a můžeme naměřit elektrické napětí. Se zvyšující frekvencí je stále těžší vedení takového vysokofrekvenčního proudu, až se elektrický proud omezí pouze na obíhání elektronů ve slupce atomu.
Tím jsme se dostali k odpovědi, jak působí gravitonový éter na atomy. Vždy jsem si pokládal otázku, proč kolem atomového jádra stále dokola obíhají elektrony a nikdy se nezastaví. Jsou poháněny energií gravitonového éteru. Jádra atomů rotují a obíhají kolem vlastního těžiště a tím vytváří tepelné vlny, které opět mizí ve vesmíru. Elektrony rotují a obíhají kolem atomových jader a tím vytvářejí vlny světelné, atd. které rovněž mizí ve vesmíru a tak se energie vrací odkud přišla, to je do gravitonovém éteru.
Zbývá vysvětlit jaký tvar mají vlny gravitonového éteru. Protože se gravitonové vlnění pohybuje nekonečně dlouho všemi směry tak se nakonec z vlnění postupného podélného stalo vlnění stojaté, které se zase pohybuje všemi směry, ale vlastně stojí na místě. Toto vlnění nejvíce působí na subatomární částice, jako jsou elektrony, neutrony, protony a celá atomová jádra.
Z toho je vidět, že vlnění gravitonového éteru působí nejvíc na subatomární částice a drží je pohromadě. Pokud by tento tlak zmizel, částice by se okamžitě rozpadly. Když jsou dva protony, nebo neutrony blízko u sebe, tak si vlastně síní a tím vznikne mezi nimi energetický stín. Tlak gravitonového éteru je mezi částicemi slabší, než venkovní a tím dochází k přibližování. Vznikne gravitační síla. Kdyby neexistovalo elektromagnetické vlnění, které jsem popsal výše, tak by veškerá látková hmota skončila v černé díře.
Tím jsem vysvětlil co je gravitace a proč dodnes je to taková záhada, Vznikají stále nové a nové teorie, karé se vzájemně vyvracejí a ani autoří nedovedou jednoduše vysvětlit jak funguje vesmír. Čím jsou teorie složítější, tím se našinec v nich měně orientuje a tím je "vědec" geniálnější.
Když jsem před léty popisoval moje teorie jednomu profesorovi na UP v Olomouci, tak mě sdělil, že jsou velmi zajímavé, ale velmi jednoduché a že nevěří, že jim někdo uvěří. Měl pravdu, co je jednoduché, to je nevědecké. Raději něco složitějšího zakončeno matematickými rovnicemi, aby tomu rozumělo co nejméně lidí, protože Einstein může byt jen jeden. Co na tom, že jsou to bludy, které se navzájem vylučují. Hlavně, že jim lidé věří.
Julius Maksa
Gravitační teorie Nikolase Fatio de Duilliera.
Nicolas Fatio de Duillier představil první verzi svých myšlenek o gravitaci v dopise Christiaanovi Huygensovi v roce 1690. Bezprostředně poté si přečetl její obsah na zasedání Královské společnosti v Londýně.
Julius Maksa
Le Sageova teorie gravitace.
Le Sageova teorie gravitace je kinetická teorie gravitace, kterou původně navrhl Nicolas Fatio de Duillier v roce 1690 a později Georges-Louis Le Sage v roce 1748. Proč se tato teorie neujala. Pokusím se o vysvětlení.
Julius Maksa
Kvasary a magnetary.
Popisuje dnešní kosmologie věrohodně kvasary a magnetary? Jsou představy dnešních fyziků o vzniku elektromagnetických vln, věrohodně vysvětlené, nebo se opět vychází z bludných představ minulého století? Pokusím se odpovědět.
Julius Maksa
Pulsary a gravitační vlny.
Jsou opravdu pulsary přírodní útvary, nebo to jsou umělé vesmírné majáky, podle kterých se orietují mimozemští vesmírní cestovatelé? Jaký je rozdíl, mezi vlnami pulsarů a gravitačními vlnami ? Pokusím se na tyto otázky odpovědět.
Julius Maksa
Kontinuální a vlnová rychlost částic.
Jaký je rozdíl, mezi kontinuální rychlostí částic a vlnovou rychlostí částic? Jaký je rozdíl, mezi kinetickou energií přímočarého pohybu a kinetickou energií rotačního pohybu? Existuje potenciální energie, nebo je to jen berlička?
Další články autora |
Pohřešoval se profesor psychologie Ptáček, policie ho našla mrtvého
Ve věku 48 let zemřel známý psycholog Radek Ptáček. Od neděle se pohřešoval, policie po něm...
Americké váhání končí. Ukrajina dostane zbraň pro údery v hloubi Ruska
Premium Nejméně 245 vojenských cílů na území Ruska by mohla ukrajinská armáda zničit, pokud by jí k tomu...
Zelená fasáda olomouckého unikátu Green Wall ve vedru zvadla, rostliny uschly
V roce 2022 vzbudila fasáda moderního nízkoenergetického bytového domu v Tomkově ulici v Olomouci...
Žák vyskočil instruktorovi z větroně. Padák se mu neotevřel
U Slaného na Kladensku nedaleko letiště dopoledne zemřel po výskoku z větroně muž. Zřejmě dostal...
Volili jste Pavla? Pak mě neškolte! říká Konečná. Extremistu vidí v Řeporyjích
Do krajských a senátních voleb jde její strana s cílem bojovat proti vládě. Kromě nadcházejících...
Trpělivost došla. Německo kvůli nelegální migraci obnoví kontroly na hranicích
Německo zavádí od příštího pondělí dočasné kontroly na všech pozemních hranicích. V pondělí to...
I Češi byli kolonialisté. Podkarpatský mýtus musí skončit, píše historik
Premium Češi sice právem vyčítají Rusku, že neví, kde má hranice, sami ale ještě počátkem 90.let tesknili...
Žijeme pospolu, třeba v Itálii je to normální, říká Adam Mišík o své rodině
Premium Málokdo by to čekal, ale z Adama Mišíka se v roli Dominika v nováckém seriálu Jedna rodina vyklubal...
Zamlada Bill Gates nevěřil na dovolené. Dnes si volno užívá, důchod neplánuje
Ve dvaceti si zakladatel Microsoftu a jeden z nejbohatších lidí planety Bill Gates nedokázal ani...
- Počet článků 58
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 862x
Není to obráceně, že universum má své zákony a zákonitosti a fyzika je pouze popisuje, ne vždy správně? Proto se může zdát, že popisuji vesmírné děje jinak, než současná fyzika.