Fotoelekrický jev II.
Když jsem si znovu pozorně pročetl Einsteinovou teorii fotoelektrického jevu, tak mě bylo hned jasné proč nemohou delší vlny elektromagnetického vlnění vyvolat emisi elektronů. Vypovídá to poslední věta, posledního odstavce.
Experimenty však ukázaly, že kinetická energie emitovaných elektronů je závislá na frekvenci a nikoliv na intenzitě dopadajícího záření. Wikipedie
Marně tady hledám, proč by vlny elektromagnetického záření, tedy světlo, nemohlo vyvolat emisi elektronů a byla by k tomu nutná kvantová fyzika? Pouze je nutné zvýšit frekvenci dopadajícího světla.
Protože do atomu se zatím nemůžeme podívat a i kdyby to bylo možné, zase bychom nic konkrétního neviděli, pro vysokou frekvenci, jež má světelná vlna, takže nám zbývá jen představa.
Nákres by byl srozumitelnější, ale pokusím se vám to popsat.
Vemte si kružítko a nakreslete si kružnici o průměru 10 cm. Středem kružnice vodorovně nakreslete sínusovku tak, aby protla kružnici 6 krát a amplituda nebyla větší, než je průměr kružnice. Pokud zvýšíte libovolně amplitudu, tak sínusovka protne zase kružnici 6 krát.
Potom nakreslete stejný obrázek, ale sínusovku nakreslete s poloviční frekvencí.
Sínusovka vám protne kružnici jen asi 3 krát. Pokud budete frekvenci sínusovky stále snižovat, příjde okamžik, kdy sínusovka kružnici protne pouze jednou, nebo ji neprotne vůbec, ani když budete zvyšovat amplitudu.
Doufám, že jste pochopili, že kružnice představuje atom a sínusovka představuje světelnou vlnu. Pokaždé, když sínusovka protíná kružnici, tak vlna dodává kinetickou energii atomu a ten se roztáčí na vyšší obrátky a tím se zvětšuje jeho odpudivé sily a vzdaluje se od jádra atomu, až ho opustí.
Protože od mého posledního blogu uplynulo spoustu času, tak si dovolím zopakovat moji představu o světle
Světlo.Teorie, co je světlo, se v minulých staletích dostávali velmi často do sporů fyziků. Jedni tvrdili, že světelná vlna je podobná vlně zvukové, tedy postupná podélná, ti druzí zase, po různých pokusech došli k názoru, že světelná vlna je postupná příčná. Konec sporům učinil Maxwell, když dokázal i matematicky, že světlo je elektromagnetická vlna, takže byli obě strany spokojené. Ne však dlouho. Albert Einstein přišel úplně s novou koncepcí, a to, že světlo je tok světelných kvant, které se vlní. Slovo tok , pochází od slova téci. Měl Albert pravdu, nebo je to zase blud? Voda teče v řece a nikde nenajdeme dvě řeky, které by se křižovali, aniž by se vzájemně neovlivnily. U světla takový fenomén nenastává, čili tok fotonů je prokazatelný blud. Světelný paprsek se může mnohokrát křižovat, aniž dojde k jakékoliv změně.Zdroj: https://maksa.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=675697
Vznik světla.Světlo je energie. Pokud se energie vydává, musí se odněkud čerpat. To je zákon o zachování energie. Jak jsem již popsal, světlo je vlnění ve gravitonovém éteru, nikoliv tok fotonů, protože fotony nejsou světlo. Gravitony ve gravitonovém éteru jsou, relativně namístě, na rozdíl od světelné vlny, která se prostorem pohybuje . Zdrojem světelných vln jsou elektrony. Pokud na elektron dopadají vlny, například tepelné, tak se elektron roztáčí a rotuje stále rychleji. Biliony gravitonů, jež se nacházejí v prostoru, dopadají na elektron a jsou vymrštovány zpět do prostoru. Frekvence vln odpovídá otočkám elektronu. Vznikající vlna je postupná podélná. Protože elektron je součástí atomu, takže obíhá atomové jádro, a tak vzniká další vlna postupná příčná. Obě vlny mají stejnou frekvenci, to znamená, že rotace a revoluce elektronu jsou ve shodě. Tím jsme se dostali k objasnění, proč je světlo vlna elektro magnetická. Světlo vycházející z atomu , si pro představu , můžeme nahradit , proudem vody , který vychází ze zahradní hadice. Je to, jako vlna postupná podélná, čili elektrická složka vlny. Pokud budeme provádět s hadicí krouživý pohyb , vznikne v prostoru druhá vlna, postupná příčná. Nebude mít tvar sínusovky, nýbrž to bude šroubovice, která u světla představuje složku magnetickou. Pokud dopadne světelná vlna na překážku, uplatní se již částicová povaha světla. Autor: Julius Maksa | pondělí 20.8.2018 17:28 | karma článku: 12.49 | přečteno: 1022x
Julius Maksa
Gravitační teorie Nikolase Fatio de Duilliera.

Nicolas Fatio de Duillier představil první verzi svých myšlenek o gravitaci v dopise Christiaanovi Huygensovi v roce 1690. Bezprostředně poté si přečetl její obsah na zasedání Královské společnosti v Londýně.
Julius Maksa
Le Sageova teorie gravitace.

Le Sageova teorie gravitace je kinetická teorie gravitace, kterou původně navrhl Nicolas Fatio de Duillier v roce 1690 a později Georges-Louis Le Sage v roce 1748. Proč se tato teorie neujala. Pokusím se o vysvětlení.
Julius Maksa
Kvasary a magnetary.

Popisuje dnešní kosmologie věrohodně kvasary a magnetary? Jsou představy dnešních fyziků o vzniku elektromagnetických vln, věrohodně vysvětlené, nebo se opět vychází z bludných představ minulého století? Pokusím se odpovědět.
Julius Maksa
Pulsary a gravitační vlny.

Jsou opravdu pulsary přírodní útvary, nebo to jsou umělé vesmírné majáky, podle kterých se orietují mimozemští vesmírní cestovatelé? Jaký je rozdíl, mezi vlnami pulsarů a gravitačními vlnami ? Pokusím se na tyto otázky odpovědět.
Julius Maksa
Kontinuální a vlnová rychlost částic.

Jaký je rozdíl, mezi kontinuální rychlostí částic a vlnovou rychlostí částic? Jaký je rozdíl, mezi kinetickou energií přímočarého pohybu a kinetickou energií rotačního pohybu? Existuje potenciální energie, nebo je to jen berlička?
Další články autora |
Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě
Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...
Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident
Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...
Výbuch v Poličce: ostraha hlásila, že se předtím nad areálem vznášely cizí drony
Exploze v muničním areálu v Poličce, k níž došlo koncem března, stále vyvolává otázky. Ačkoli...
Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu
Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...
Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty
Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...
Od královského fondu ke kryptoměně: dvě kauzy, které spojují stejní lidé
Jsou to dva na první pohled odlišné projekty – investiční skupina s údajným napojením na malajskou...
Vysvětlete, proč jste nezadrželi Netanjahua, žádají soudci z Haagu Maďarsko
Soudci Mezinárodního trestního soudu žádají Maďarsko, aby vysvětlilo, proč nesplnilo svou povinnost...
Plovoucí tanker na Vltavě a prodloužení Baťova kanálu. Z Česka je plavební velmoc
Česko se stává plavební velmocí, třebaže nemá moře. Na říční síti vzniká obrovské množství...
Vlak srazil a usmrtil na Táborsku člověka, část koridoru stojí
Nedaleko Sudoměřic u Tábora v pátek odpoledne srazil a usmrtil vlak člověka. Mezi stanicemi...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 58
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 867x
Není to obráceně, že universum má své zákony a zákonitosti a fyzika je pouze popisuje, ne vždy správně? Proto se může zdát, že popisuji vesmírné děje jinak, než současná fyzika.