Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Hadamczik: Muž za hranou

Hned na úvod musím říci, že co se hokeje týče, patřím do kategorie čistých konzumentů. Tedy těch, kteří se na hokej rádi podívají, zároveň ovšem mají jasno v tom, že jejich životní priority jsou puku a hokejkám vzdáleny. Přesto bych rád z pozice hokejového laika, nicméně pedagoga a podnikatele rád reagoval na některá vyjádření odstupujícího trenéra Aloise Hadamczika.

V první řadě si bývalý trenér stěžuje na to, že pracoval pod velkým tlakem médií. V takovém případě si měl ovšem vybrat jiný sport. Třeba curling. Vždyť naši reprezentanti se v tomto sportovním odvětví provozovaném rovněž na ledě opět neprobojovali na olympiádu, média však tuto skutečnost neřeší. Jsem si jist, že pokud na příští olympiádu curleři i jenom postoupí, stane se trenér opěvovanou osobností. Na druhou stranu, rozhodnu-li se trénovat hokejovou reprezentaci země, která během posledních dvaceti let získala šest titulů mistrů světa a vyhrála olympiádu, měl bych s tlakem na svou osobu počítat. Úspěchy totiž zavazují. A pokud si to reprezentační trenér neuvědomuje, je něco špatně.

Pan Hadamczik se dále rozčiluje, že média zpochybňují jeho odbornost a systém. Argumentuje tím, že když před třemi lety skončil jeho tým na MS třetí a vyhrál z deseti utkání devět, bylo z hlediska novinářů v pořádku. Bohužel, letos na olympiádě ovládli naši reprezentanti z pěti zápasů pouze dva. Člověk nemusí být zrovna brilantní matematik, aby dokázal vyhodnotit, že srovnání toho, co se událo v květnu 2012 a únoru 2014, je z výsledkového hlediska nesrovnatelné. Navíc - řekněme si to rovnou - mistrovství světa a OH jsou dvě různé soutěže. Navíc sám trenér připustil, že čtvrtfinále je vždy hranou úspěchu. Zároveň tak uznal, že na dvou velkých akcích po sobě prostě neuspěl. Osobně v tom nevidím žádnou tragédii, prohry ke sportu patří. Proč ovšem vinit z neúspěchu mého a mnou vybraných hráčů „nenávistnou atmosféru, vytvořenou médii“? Ostatně, před loňským mistrovstvím světa, se žádná mediální štvanice na trenéra nekonala. Přesto jeho výběr porazil Dány až na nájezdy, postup ze skupiny (!!!) zachraňoval v posledním utkání s Norskem a ve čtvrtfinále nestačil podruhé na Švýcary. Sám trenér Hadamczik se tenkrát nechal slyšet, že i když vyčerpal všechny možnosti, bere turnaj jako osobní neúspěch. Ten přišel i letos. Nebylo proto lepší odstoupit po zápase s USA (mimochodem, v následujících dvou zápasech nedali Američané, kteří nás rozebrali do posledního šroubku ani gól a naopak šest inkasovali) a nevést dále vlastní, vzhledem k tristním výsledkům na kluzišti předem prohranou válku s médii? A pak svou rezignaci oznámit na vlnách rozhlasové stanice, která je k doslechu jen v okruhu trenérova trvalého bydliště.

V úvodu jednoho z článků Alois Hadamczik tvrdí, že mohl dávno trénovat nějaký klub v Rusku a mít desetinásobek platu. Teď má volné ruce. Přeji hodně štěstí!  Jenom pozor na mediální tlaky - v Rusku jsou také silné a ostré žurnalistovo pero často dříve střílí, než se zeptá.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Luboš Smrčka | středa 26.2.2014 8:19 | karma článku: 26,84 | přečteno: 1053x
  • Další články autora

Luboš Smrčka

U Pekingu se bojuje o Pensylvánii

Dost možná rozhodne Pensylvánie podzimní prezidentské volby ve Spojených státech. Na oltář volebních hlasů dělníků bude proto slavnostně položena i nová americko – čínská obchodní válka.

23.4.2024 v 8:00 | Karma: 12,27 | Přečteno: 351x | Diskuse| Ekonomika

Luboš Smrčka

Zemřel demýtizátor racionality

Než se do toho se svým kolegou Amosem Tverskym pořádně pustili, ekonomie byla přesvědčena, že v podstatě bohatě vystačí s matematickým aparátem, sofistikovanými vzorci a důvěrou v lidskou racionalitu.

29.3.2024 v 14:05 | Karma: 16,00 | Přečteno: 458x | Diskuse| Ekonomika

Luboš Smrčka

Jak se to má s tou naší hlubokou krizí

Obecně panuje přesvědčení, že procházíme ekonomickou krizí. Dokonce i mnozí studenti na VŠE o tom často hovoří. Na to musím říct jediné: Krize vypadá skutečně jinak. Nemáme dobré časy. Ano. Ale krizi?

28.2.2024 v 7:36 | Karma: 31,02 | Přečteno: 3308x | Diskuse| Ekonomika

Luboš Smrčka

Je (nebo bude) čínská ekonomika větší než americká?

Studenti mi na pražské VŠE občas kladou vcelku záludné dotazy. Často jsou inspirované denním tiskem nebo úvahami na internetu. Jedním z oblíbených je: Kdy čínská ekonomika překoná svou velikostí americkou?

26.2.2024 v 13:02 | Karma: 19,12 | Přečteno: 470x | Diskuse| Ekonomika

Luboš Smrčka

Plíživá, nenápadná a soustavná euroizace

Sleduji diskuse o euru s jistým pobavením. Bavíme se (s mimořádnou vášní) o přijetí eura v zemi, kde přesně ten proces (přijímá eura) průběžně a dosti dynamicky probíhá bez ohledu na to, co si kdo myslí a k čemu se kdo upíná.

21.1.2024 v 9:02 | Karma: 19,89 | Přečteno: 624x | Diskuse| Ekonomika
  • Nejčtenější

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Turisté si zajeli do Afghánistánu. Střelci část Evropanů povraždili i s průvodci

18. května 2024  17:57

Neznámí ozbrojenci v pátek večer v provincii Bámján v centrální části Afghánistánu zabili tři...

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

ANALÝZA: Terorismus se vyplácí, vzkázali Palestincům. Gesto ve špatnou dobu

24. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Je to vzácnost, když Izraelci od rána vědí, co je ten den čeká. Ve středu to tak bylo. Od rána byly...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Rozhodněte o vítězi ankety Bloger roku 2023, hlasujte do konce května

24. května 2024

Anketa Bloger roku 2023 je ve finále a o vítězi se rozhodne do konce května. Právě do posledního...

Na Mallorce se zřítila restaurace. Nejméně čtyři lidé zemřeli, desítky zraněných

23. května 2024  22:48

Po pádu části budovy přímořské restaurace ve městě Palma na španělském ostrově Mallorca večer...

  • Počet článků 362
  • Celková karma 19,60
  • Průměrná čtenost 1388x
Jsem původním povoláním biolog, ale od roku 1990 se zabývám ekonomikou, především podnikovou. Specializuji se na problematiku sanací a restrukturalizací. Profesor podnikové ekonomiky na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky