Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Svět dnes: Teror se vyplácí

Nejen že terorističtí gauneři útočící v Izraeli na nevinné civilisty dostávají od šéfa Palestinskoarabské samosprávy (PA) pravidelnou finanční odměnu, a když už ne oni, tak jejich rodiny.

Nyní se chystají je bohatě odměnit dvě země EU a jedna stojící mimo toto společenství. Z tohoto hlediska je lhostejné, zda jsme členy Unie nebo ne, v protiizraelském tažení panuje shoda mezi jedněmi i druhými.

Ve středu 22. května vešlo ve známost, že Norsko, Irsko a Španělsko uznají v dohledné době, patrně v řádu dnů, takzvaný palestinský stát. Lze tomu rozumět tak, že PA má být povýšena na suverénní státní útvar. Tedy ta PA, která je vnitřně rozdělená na dvě mocenská centra a má tedy dvě vlády. Jedna praktikuje politiku brutálního protiizraelského teroru, která vyvrcholila bezprecedentním masakrem 7. října 2023, druhá teroristy a jejich rodiny finančně podporuje, uděluje vrahům čestný titul šahíd (mučedník) a více či méně skrytě s terorem proti Židům sympatizuje.

Je to další z politických nehorázností, kterých jsme v Evropě svědky. Včera to byla postavení představitelů státu, který se stal obětí vražedné agrese, na stejnou morální rovinu s pohlaváry, kteří tuto vražednou agresi zosnovali, dnes je to odměna v podobě uznání státnosti pro teroristy - a zítra?

Možná se dočkáme rehabilitace íránského totalitního režimu, jehož představitelé usilují o likvidaci židovského státu. První krok k tomu byl učiněn, když v pondělí 20. května všichni členové Rady bezpečnosti, včetně zástupců svobodného světa, „uctili památku“ prezidenta Raisiho. Vzdali tím poctu i jeho přání, které vyslovil v listopadu 2023? Řekl tehdy: „Doufám, že Alláh osvobodí Palestinu co možná nejdříve a budeme svědky posledních okamžiků existence Izraele a oslavíme jeho konec.“ Zdá se, že nic není nemožné.

Premiéři Norska, Irska a Španělska, Støre, Harris a Sánchez, dobrovolně vstoupili do „klubu pošetilých“, kde ochotně usedli v první řadě. Věří totiž politickému omylu, že takzvané „dvoustátní řešení je jediná důvěryhodná cesta k míru a bezpečnosti pro Izrael, Palestinu a jejich národy“.

Norský premiér, když vysvětloval rozhodnutí o uznání tzv. státu Palestina, uvedl: „Bez dvoustátního řešení nebude na Blízkém východě mír. Dvoustátní řešení nemůže existovat bez palestinského státu. Jinými slovy, palestinský stát je nezbytným předpokladem pro dosažení míru na Blízkém východě.“

Zdůvodnil to hezky, ale pravdu nemá. Nebytným předpokladem pro mír v oblasti jsou dvě věci: 1. Všichni palestinští Arabové se zřeknou terorismu. 2. Všichni palestinští Arabové uznají právo Židů na vlastní stát na teritoriu Země izraelské ve smluvně dojednaných bezpečných hranicích, které lze hájit. Toto a nikoli dva teroristické státní útvary, jeden otevřeně (Pásmo Gazy) a druhý skrytě (Západní břeh), je podmínkou pro nastolení míru.

Úřad norského premiéra Støreho také ozřejmil, které území považuje jeho země za součást tzv. palestinského státu. Dle představy Oslo bude tento stát založen na liniích z doby před rokem 1967 a Jeruzalém má být hlavním městem obou států, tedy Izraele i tzv. Palestiny. Norové tak dávají najevo, že plně podporují arabský územní maximalismus a povýšenecky přezírají bezpečnostní potřeby Izraele. V rovině proklamací sice pokrytecky hlásají, že „jak Izraelci, tak Palestinci mají právo žít ve svých státech v míru,“ v praxi to ale svojí politikou popírají.

Koneckonců jejich ochota „rozdávat z cizího“ (Izraelci by se o své hlavní město měli dělit s Araby) je nic nestojí. Jak by ale zareagovali na návrh, aby se oni sami podělili se svým hlavní městem Oslo se Švédskem. Na námitku, že Švédové svoje hlavní město mají (Stockholm) lze snadno odpovědět, že palestinští Arabové také, je jím Ramalláh.

Závěr. O tom, jaký bude konečný status území, která jsou předmětem konfliktu mezi Izraelem a palestinskými Araby, musí být rozhodnuto pouze jednáním mezi oběma stranami. Jakákoli jednostranná politická gesta, jako to, které přitravují Norsko, Irsko a Španělsko, mír v žádném případě do oblasti nepřinesou. Více než co jiného budou potvrzením zvrácené blízkovýchodní politiky některých evropských elit a jejich morálního selhání. Ocenit krvavý teror nejvyšším druhem odměny nic jiného než fatální morální selhání není. Norsko, Irsko a Španělsko se dopouštějí hrubé politické chyby. Dalším krokem by mohlo být uznání Islámského státu.

ZDROJ

https://www.jpost.com/breaking-news/article-802144

Autor: Lubomír Stejskal | středa 22.5.2024 12:40 | karma článku: 0 | přečteno: 37x
  • Další články autora

Lubomír Stejskal

I Arabové mohou milovat Izrael

Zní to málo pravděpodobně, ale je to tak. Inspirací pro ostatní může být Ella Waweya, arabská muslimka pocházející z města Kalansuwa ležícího ve středním Izraeli.

15.7.2024 v 20:52 | Karma: 0 | Přečteno: 11x | Diskuse | Společnost

Lubomír Stejskal

Jak jsem porušil své předsevzetí

Začátkem tohoto roku jsem si koupil lahev portského (Ruby) a uložil ji. Původně pro jednu zvláštní příležitost. Až izraelská armáda v Pásmu Gazy zajme nebo zlikviduje Jahju Sinwara. Prostě předsevzetí.

14.7.2024 v 18:11 | Karma: 0 | Přečteno: 28x | Diskuse | Osobní

Lubomír Stejskal

Agrese Hamasu ze 7. 10. 2023: První výsledky izraelského vyšetřování

Věděl jsem, že to bude jako kousnutí do hodně kyselého jablka. Nezbývalo než – obrazně řečeno – zavřít oči a skousnout.

12.7.2024 v 22:49 | Karma: 0 | Přečteno: 21x | Diskuse | Společnost

Lubomír Stejskal

Ohlédnutí: Červencový generální synod Anglikánské církve

Ve dnech 5. až 9. července 2024 se konal v anglickém Yorku druhý letošní generální synod Anglikánské církve. Mezi tématy byla opět problematika vztahů stejnopohlavních osob.

11.7.2024 v 20:18 | Karma: 0 | Přečteno: 8x | Diskuse | Společnost

Lubomír Stejskal

Výměna velitelů Centrálního velitelství IDF: Boj nejen proti teroru Arabů

V pondělí 8. července proběhlo v jeruzalémském sídle Centrálního velitelství izraelské armády (IDF) střídání stráží – výměna jeho velitelů. Generálmajora Jehudu Foxe vystřídal Avi Bluth se stejnou hodností.

10.7.2024 v 10:42 | Karma: 0 | Přečteno: 10x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

U Barcelony havaroval autobus, nejméně devět lidí je zraněných

16. července 2024  14:34,  aktualizováno  14:54

Nedaleko španělské Barcelony v úterý havaroval autobus. Podle médií se zranilo devět lidí, přičemž...

Ukrajina statečně vzdoruje agresorovi, uvítal Fiala vládu napadené země

16. července 2024  5:50,  aktualizováno  14:53

Přímý přenos Na společné jednání s českou vládou přijeli do Prahy členové vlády Ukrajiny. „Ukrajina statečně...

„Jménem zákona přijímám a foukám.“ Cyklista po nehodě nadýchal tři promile

16. července 2024  14:47

Opilý cyklista se u Pardubic přimotal pod kola nákladního auta, které jej smetlo přívěsem. Nehodu...

Pohraničníci v roce 1956 zastřelili rybáře, syn se domohl soudní rehabilitace

16. července 2024  11:10,  aktualizováno  14:44

Okresní soud v Břeclavi se zabýval případem rakouského rybáře Waltera Wawry, kterého v roce 1956...

  • Počet článků 4884
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 821x
Tip:

https://forum.eretz.cz/index.php/board,9.0.html - to nejpodstatnější z izraelského sportu na jednom místě

/* 1956.   

V letech 2012 až (duben) 2023 bloger na hlavní stránce iDNES. Předtím na BigBlogeru Lidovek. V období prosinec 2020 až únor 2023 též na Blogosféře.cz. Od 11. dubna 2023 na platformě Blogosvět.cz . Jako autor spolupracuji s internetovým deníkem Neviditelný pes. Od 18. 4. 2023 aktivní také na Seznamu Médium, od května 2024 přejmenovaném na Médium. (Po vyloučení z hlavní stránky iDNES  jsem aktivní pouze na tomto soukromém blogu na iDNES.) 

 eContact:  mrstejskal@gmail.com

Nejoblíbenější relax: fotografování fauny pod hladinou Rudého moře. Viz zde:  http://www.flickr.com/mrstejskal  

Od 14. 7. 2024 jsem aktivní na sociální sítu D. Trumpa "Truth Social". Odkaz https://truthsocial.com/@mrstejskal2023