Prezident jako prezident – a oba jako Hitler

V sobotu (24/11) obletěla svět citace výroku íránského prezidenta: „Izrael je rakovinový nádor.“ Tato slova pronesl Hassan Rouhani na mezinárodní na konferenci o islámské jednotě.

 

Konference se koná v Teheránu v rámci Týdne islámské jednoty pořádané tamním režimem.

 

Zmíněným výrokem vzaly za své všechny iluze o tom, že nynější prezident je snad liberálnější než jeho předchůdce Ahmadinejad. Kdo tomu věřil, byl nejpozději v sobotu konfrontován se svým omylem.

 

Co znamená, když řekneme o nějakém státě, že je „cancerous tumor“, rakovinový nádor? Že je nutné se s ním vypořádat stejně, jako s tumorem v lidském těle – zničit ho.

 

To bylo poselství, které opakovaně hlásal Ahmadinejad a k němuž se nyní připojil i „liberál“ Rouhani. Jinak řečeno: nejvyšší politický představitel íránského státu volá po likvidaci státu izraelského.

 

Když jsme my, přátelé Izraele, říkali o Ahmadinejadovi, že se chová jako Hitler, mnozí nám to měli za zlé. Prý přeháníme, tak zlé to snad nebude, nelze přece srovnávat nacistického führera s prezidentem jedné blízkovýchodní islámské země.

 

Jaká to naivita, pošetilost. Jaký to omyl.

 

O Izraeli jako „cancerous tumoru“ či podobně hovořil nejen Ahmadinejad a nyní Rouhani, ale vyjadřuje se tak i šéfajatolláh Khamenei – nejvyšší duchovní autorita státu, de facto nejvyšší vůdce Íránu.

 

Exkurze do minulosti. Ve stejném duchu hovořil o Československu rovněž Adolf Hitler. Podíváme-li se do textu tzv. Hossbachova protokolu (zaznamenávajícího Hitlerovy vize, jež představil na tajném jednání vybraných špiček nacistického státu a jeho ozbrojených sil 5. listopadu 1937) najdeme tam jasné důkazy o jeho záměru zlikvidovat Československou republiku, byť o něco později a jiným způsobem, než k tomu pak skutečně došlo.

 

Ve zprávě plk. Hossbacha se píše:

 

Případ 2:

Kdyby sociální napětí ve Francii vedlo k vnitřní politické krizi takových rozměrů, že by zaměstnalo francouzskou armádu a znemožnilo její použití k válce proti Německu, pak by přišel čas akce proti Československu.

 

Případ 3:

Kdyby Francie byla tak vázána válkou proti jinému státu, že by nemohla zasáhnout proti Německu. Prvním cílem pro zlepšení našeho vojensko-politického postavení musí být v případě válečné zápletky porazit současně Československo a Rakousko, aby se odstranila hrozba úderu z boku v případném postupu na západ. V případě konfliktu s Francií nelze předpokládat, že by Československo vyhlásilo válku ve stejný den jako Francie. Nicméně vůle Československa účastnit se války by vzrostla úměrně s naším oslabením. Jeho skutečná účast by se projevila v útoku na Slezsko směrem severním nebo na západ.

 

Bude-li poraženo Československo a dosaženo společné hranice německo-maďarské, pak můžeme při německo-francouzském konfliktu více spoléhat na neutrální postoj Polska.

 

Pozdější Hitlerovo štvaní proti Československé republice nebylo pouhé rétorické cvičení, nebylo vedeno pro nic za nic. Bylo vnějším odrazem Hitlerova záměru rozšířit německý Lebensraum (životní prostor) na východ, což se rovnalo likvidaci československého státu.

 

Stejně tak íránské štvaní proti Izraeli, soustavné urážky židovského státu, řeči o tumoru v regionu jsou vnějším odrazem záměru Teheránu zlikvidovat Stát Izrael s cílem islamizovat celý region, tedy i teritorium, na němž se nyní rozkládá židovská republika.

 

V tomto úsilí se politika ajatolláhovského režimu v principu nikterak neliší od politiky režimu hitlerovského.

 

Ačkoli léčba tumorů v onkologii je různá, nutno konstatovat, že použije-li někdo příměr z této oblasti medicíny v politice, pak má na mysli jedno jediné: tento rakovinový nádor je nutné odstranit, zlikvidovat. Teherán tedy říká: Izrael je nutné vymazat z mapy Blízkého východu.

 

Jinými slovy: jeden členský stát OSN volá po likvidaci jiného členského státu OSN. A co na to samotná OSN? Nic.

 

Lze pak vůči takové mezinárodní organizaci chovat důvěru?

 

Ve světle posledního prohlášení íránského prezidenta je snad možné lépe porozumět výzvám Izraele světu, aby se měl před teheránským režimem na pozoru. Premiér Netanjahu v reakci na Rouhaniho urážlivou provokaci na svém Twitteru (obr. 1) 24/11 v podvečer napsal:

 

  • Izrael dobře ví, jak se bránit před vražedným íránským režimem. Rouhaniho hanobení, které vyzývá ke zničení Izraele, znovu ukazuje, proč se národy světa musí připojit k sankcím proti íránskému teroristickému režimu, který je ohrožuje.

 

... obr. 1

Autor: Lubomír Stejskal | neděle 25.11.2018 10:15 | karma článku: 24,47 | přečteno: 534x