Tereza

Tereza, jedině Tereza, měla by slyšet píseň mou...kdopak by neznal tuhle krásnou písničku. Tímto blahopřeji všem Terezkám Terkám a Terčám, nejen zde na Idnes. A připomenou ještě jednu Terezku, kterou mnozí  z vás také určitě znáte.

Terezku  jsem náhodou potkala na jedné sportovní akci v Kladně, kde měla svůj stánek. Není tajemstvím že Tereza Boehmová píše překrásné knížky pro děti, a protože zmíněná akce byla určena právě dětem, bylo více než vhodné, aby si děcka uvědomila, že kromě tělesné zdatnosti je třeba se rozvíjet i jinak. 

A jaká že to byla ta sportovní akce? Překážkový běh Kladnem, při kterém si někteří účastníci sáhli na dno svých sil.

Již na startu byla vidět jistá nervozita-aby ne, hned první překážka-běh přes pneumatiky, nebyla žádná procházka růžovým sadem.

 

Další záludností byla síť, kterou se každý závodník musel proplést, ale stejně jako zdolali pneumatiky, ani zde nikdo neselhal a všichni se-ač někteří jen díky pomoci rodičů a organizátorů,  kteří je z ok sítě vymotávali-nakonec úspěšně dostali k další překážce.

 

Někteří rodiče to prožívali víc než samotní závodníci.

Někteří se pověsili sami, jiné sportovce musel zavěsit  někdo jiný, ale nakonec viseli všichni

Ovšem sjezd po zadku na šikmé ploše zvládl každý bez pomoci-naopak to byla asi nejméně obtížná a nejoblíbenější disciplína.

Někteří rodiče fandění prožívali skutečně naplno a přípravu nijak nezanedbali-tenhle tatínek si dokonce vzal bubínek a rytmickými údery potomka motivoval (tedy údery do bubínku, ne do potomka), jiní se spokojili s tradičním halekání a výkřiky typu: Přidej, dělej, no tak hni sebou nemehlo, to dáš, jsi přece šikulka apod.

Bez občerstvení to nešlo, ovšem to nejhorší - plazení bahnem pod sítí, si nechám na příště. Ale uznejte že po něčem takovém se na zklidnění hezká pohádková knížka za odměnu opravdu hodí.

 

Autor: Libuše Palková | pondělí 15.10.2018 14:46 | karma článku: 13,13 | přečteno: 773x

Další články autora

Libuše Palková

Veřejná omluva

Ráda bych se tímto veřejně omluvila kolegovi blogerovi panu Klarovi, kterého jsem citovala v nedávném blogu, protože se mi nelíbilo když napsal, že ženy jsou bez obzoru. A tak jsem si, jak je mým dobrým zvykem, dovolila oponovat.

28.4.2019 v 6:35 | Karma: 10,61 | Přečteno: 971x | Diskuse | Osobní

Libuše Palková

Chcete mít vysokou karmu a čtenost?

Hlavní je samozřejmě výběr témat-nejvíce se zavděčíte kritikou islámu, imigrantů, feministek, EU, genderu, levičáků, sluníček, vítačů, Pražské kavárny. Populartitu vám zaručí pochvalné ódy na USA a Izrael, církev, judaismus

26.4.2019 v 8:31 | Karma: 6,43 | Přečteno: 595x | Diskuse | Ostatní

Libuše Palková

Jak se zbavit nepohodlného blogera

Ráda bych se vyjádřila k tomu proč jsem byla zmizena, pokud nezmizí i to. Všichni víme že po stažení určitého počtu blogů nebo smazaných komentářů přichází sankce. Takže se dá zařídit, aby nepohodlný bloger zmizel z hlavní strany.

26.4.2019 v 7:28 | Karma: 14,96 | Přečteno: 1102x | Diskuse | Osobní

Libuše Palková

Libo-li koprolit?

Jestli čekáte nějaký recept na novou vylepšenou verzi koprové omáčky, tak vás zklamu. To slovo nemá s koprovkou nebo koprem vůbec nic společného. Koprolit je totiž zkamenělý výkal. Z toho by si nikdo omáčku ani polévku asi nedal

25.4.2019 v 11:07 | Karma: 5,53 | Přečteno: 231x | Diskuse | Ostatní

Libuše Palková

Nobelovku pro zakladatele teroristické organizace?

Nedávno se zde jeden bloger zamyslel nad tím, že Nobelovu cenu za mír dostávají všelijací lidé, zmínil třeba Obamu nebo mladičkou aktivistku. Zapomněl však na zakladatele organizace, kterou mnohé země prohlásili za teroristickou.

24.4.2019 v 12:31 | Karma: 5,58 | Přečteno: 182x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář

16. června 2025,  aktualizováno  11:52

Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...

Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou

16. června 2025  12:20

V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...

Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu

15. června 2025  20:19

Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...

Sláva v Přešticích. Na svatbu komtesy z rodu Černínů přijel i belgický král

15. června 2025  14:24

Své ano si v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích řekli v sobotu v poledne osmadvacetiletá...

Decroix odstraňuje magisterský titul. Vzdělání z Francie je výhoda, zastal se jí Fiala

19. června 2025  9:14,  aktualizováno  22:15

Ze stránek vlády zmizel ve středu večer titul Mgr. u jména nové ministryně spravedlnosti Evy...

Ruský velvyslanec naznačil statisícové ztráty ve válce s Ukrajinou

20. června 2025  22:06

Obrovská čísla, která nevycházejí. Ruský velvyslanec ve Spojeném království Andrej Kelin v...

Trump mu hrozil deportací. Soud teď nařídil propalestinského aktivistu propustit

20. června 2025  21:41

Prominentního aktivistu Mahmúda Chalíla nechá soud v USA propustit z imigrační vazby. Mahmúd se...

Jak Rakušan lovil hlasy v Berlíně. Krajany zajímalo přijetí eura nebo Blažkova aféra

20. června 2025  20:52

Češi žijící v zahraničí letos poprvé mohou volit korespondenčně. Předseda STAN Vít Rakušan v pátek...

Koridor u Budějovic stál. Závada na vedení ovlivnila až tři desítky spojů

20. června 2025  16:49,  aktualizováno  20:26

Na trati Praha – České Budějovice se mezi stanicemi Ševětín a Chotýčany poškodilo trakční vedení....

  • Počet článků 784
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1799x
Překladatelka, autorka vlastní tvorby, zvídavá cestovatelka, bloggerka, milovnice všeho dobrého co život nabízí. Hlavou jsem realista, tvářím se občas jako pesimista, ale srdcem jsem nenapravitelný optimista. Vypadám možná jako bojovnice, ale to jsou jen mimikry kterými chci ochránit tu příliš citlivou a zranitelnou holku uvnitř. Po přeložení asi deseti knih z angličtiny mě napadlo, co kdybych zkusila napsat něco sama- zatím mi vyšly mi tři knížky: Za chlapem a tramvají neběhej, za pět minut je tu další, Italská invaze v Praze a Recept na šťastný den. Rozhodně se nepovažuji za spisovatelku-jsem jen zapisovatelka příběhů, které píše život, a které vidím kolem sebe. Baví mě rozplétat sítě vzájemných vztahů, kterými jsme všichni neviditelně propojeni, a objevovat souvislosti v předivu života. Mým krédem je žij a nech žít, a  pokud nejde o život, nejde o nic. Přála bych si, aby k sobě lidé byli více tolerantní a vstřícní. Myslím že když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí to proto hned odsuzovat.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.