Veřejná omluva

Ráda bych se tímto veřejně omluvila kolegovi blogerovi panu Klarovi, kterého jsem citovala v nedávném blogu, protože se mi nelíbilo když napsal, že ženy jsou bez obzoru.  A tak jsem si, jak je mým dobrým zvykem, dovolila oponovat.

Jednak proto, že mi to připadá jako hrubá paušalizace, a na tu jsme zde na Idnes moc citliví, a už na to zařval nejeden bloger, a za druhé proto, že znám spoustu žen, které mají obzory široké, hodně široké, často širší než jejich mužské protějšky. Je pravdou, že obzor žen všeobecně je definován mateřstvím, a až na výjimky těch, které mateřské pudy nemají a  dítě odloží, nebo si ho vůbec nepořídí, přizpůsobují výchově dětí a péči o rodinu svůj život. Někdy se říká obětují, ale já to slovo v tomto kontextu nerada slyším, protože když něco dělám s láskou,není to oběť ale naopak obohacení.

Ale zpět k té omluvě, diskuze nejen pod článkem samým, ale  některé další, včetně jiných blogů, které jsem zde od žen četla, mě přiměly k zamyšlení, že pan Klar nepřeháněl a ženám zas tak moc nekřivdil. Mnohé si dokonce ty obzory zužují dobrovolně samy tím že propagují klasická klišé o dělení žen, asi jak přichází retro do módy,  na takzvaně proletářské maminy- které jen nad stolem plným smažených řízků pro rodinu zažívají to jediné pravé ženské štěstí a extázi, a pak hubené intelektuálky a povětrnice, které bloumají po galeriích a vernisážích, malují se, milují svět a navzdory  věku se radují ze života.  Což je podle bodrých mamin jen křeč k zastření prázdnoty a v těch galeriích dotyčné poběhlice nehledají potěšení z umění, ale zcela jistě tam loví chlapy.

Já znám ženy, které upečou štrůdl, usmaží řízky, pak se pěkně ustrojí a namalují, houknou na manžela nebo syna, nebo oba, kteří  na gauči před televizí sledují  tenis, že jídlo mají na stole, a vyrazí samy, nebo s kámoškami na autogramiádu, do divadla nebo kamkoliv. A když se vrátí domů, sklidí po chlapech a sednou k počítači aby udělaly  z té akce fotoblog, a klidně vyfotí třeba i ty řízky, které zbyly, proč ne, ale nakonec usoudí že přece všechny ženy smaží řízky a pečou štrůdly, že na tom není zas nic tak extra aby to musely zveřejňovat a vykřikovat do světa, a tak skončí u fotoblogu toho, co  ten večer prožily. A fotku štrůdlu můžou přidat jako sladkou tečku na konec

Takových žen znám ve svém okruhu spoustu a proto  jsem poznámku pana Klara, že ženy nemají obzory,  brala tak trochu jako urážku všech dam, paní a dívek a snažila jsem se jich svým blogem zastat  dokázat že nejsou bez obzorů...

 Ale pochopila jsem, že nemůžu vycházet jen ze svého, osobními zkušenostmi definovaného pohledu na svět, a budu muset přijmout fakt, že ženy jsou různé...Na závěr ona inkriminovaná věta kolegy blogera:

Už jsem si zvykl, že ženy jsou "cyklické". Jako kdyby musely stále opakovat banality, omílat své mantry a vyzdvihovat ego, bez potřeby překonat své obzory
https://klar.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=705052Zdroj: https://libusepalkova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=709529

Autor: Libuše Palková | neděle 28.4.2019 6:35 | karma článku: 10,61 | přečteno: 1001x

Další články autora

Libuše Palková

Chcete mít vysokou karmu a čtenost?

Hlavní je samozřejmě výběr témat-nejvíce se zavděčíte kritikou islámu, imigrantů, feministek, EU, genderu, levičáků, sluníček, vítačů, Pražské kavárny. Populartitu vám zaručí pochvalné ódy na USA a Izrael, církev, judaismus

26.4.2019 v 8:31 | Karma: 6,43 | Přečteno: 603x | Diskuse | Ostatní

Libuše Palková

Jak se zbavit nepohodlného blogera

Ráda bych se vyjádřila k tomu proč jsem byla zmizena, pokud nezmizí i to. Všichni víme že po stažení určitého počtu blogů nebo smazaných komentářů přichází sankce. Takže se dá zařídit, aby nepohodlný bloger zmizel z hlavní strany.

26.4.2019 v 7:28 | Karma: 14,96 | Přečteno: 1103x | Diskuse | Osobní

Libuše Palková

Libo-li koprolit?

Jestli čekáte nějaký recept na novou vylepšenou verzi koprové omáčky, tak vás zklamu. To slovo nemá s koprovkou nebo koprem vůbec nic společného. Koprolit je totiž zkamenělý výkal. Z toho by si nikdo omáčku ani polévku asi nedal

25.4.2019 v 11:07 | Karma: 5,53 | Přečteno: 236x | Diskuse | Ostatní

Libuše Palková

Nobelovku pro zakladatele teroristické organizace?

Nedávno se zde jeden bloger zamyslel nad tím, že Nobelovu cenu za mír dostávají všelijací lidé, zmínil třeba Obamu nebo mladičkou aktivistku. Zapomněl však na zakladatele organizace, kterou mnohé země prohlásili za teroristickou.

24.4.2019 v 12:31 | Karma: 5,58 | Přečteno: 183x | Diskuse | Ostatní

Libuše Palková

Konec světa

Nemám na mysli apokalypsu nebo katastrofu, která ukončí existenci naší planety, jak to předpovídali třeba Mayové nebo Nostradamus, ale místo kde končí Evropa.Tedy konec ne ve smyslu časovém ale prostorovém či přesněji geografickém

24.4.2019 v 10:43 | Karma: 8,72 | Přečteno: 432x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Galerie: Tramvaje ze Škody míří do Itálie i Německa. Takhle vypadají české vozy pro Evropu

Tramvaje ForCity Smart Bonn pro SWB jsou moderní obousměrné tříčlánkové a 100%...
4. března 2026  6:47

Většina Čechů zná tramvaje Škoda především z pražských ulic nebo z dalších krajských měst. Jen...

O solitérech v Praze. Některé stavby jsou jako pěst na oko. Třeba panelák v Braníku

Solitér v Branické ulici
1. března 2026

Kdo viděl film Tam na konečné z roku 1957, pravděpodobně ho zaujalo nejen zpracování v duchu...

Záhadné schody v Kunratickém lese mají vysvětlení. Sloužily při šlechtických honech

Zaniklé schody v Krčáku
3. března 2026

V srdci Kunratického lesa chátrají podivuhodné schody, které vedou „odnikud nikam“. Před bezmála...

Provoz metra na části linky C přerušen. Na Hlavním nádraží zemřel člověk pod soupravou

Stanice metra Pražského povstání
2. března 2026  11:02

Provoz metra na lince C je v pondělí dopoledne přerušen mezi stanicemi Florenc a Pražského...

Kam v březnu v Praze zdarma? 7 tipů od poslechovky po pochod ve Stromovce

Okolí holešovického Výstaviště a Stromovky změní podobu. (23. listopadu 2024)
28. února 2026  18:35

Vybrali jsme sedm pražských akcí zdarma – koncerty, festival, výstavy i přednášky, které můžete...

Lezce ve štolách na Kutnohorsku zradily svítilny, zachránili je hasiči

ilustrační snímek
7. března 2026  20:31,  aktualizováno  20:31

Hasiči dnes ve Vlastějovicích na Kutnohorsku zachraňovali čtyři lezce, kteří se dostali do problémů...

Blanenská galerie vystavuje tvorbu výtvarnic, které překročily osmdesátku

ilustrační snímek
7. března 2026  17:58,  aktualizováno  17:58

Tvorbu výtvarnic, které překročily osmdesátku, představuje ode dneška Galerie města Blanska....

Policisté našli 57letou ženu z Kolína, kterou pohřešovala její dcera

ilustrační snímek
7. března 2026  16:51,  aktualizováno  16:51

Policisté vypátrali sedmapadesátiletou ženu z Kolína, kterou pohřešovala její dcera. Naposledy ji...

Na Sněžce zavlály tibetské vlajky, akce přilákala desítky lidí

ilustrační snímek
7. března 2026  16:17,  aktualizováno  16:17

Dnešní akce Tibetská vlajka na střeše republiky se zúčastnily desítky lidí. Výstup s tibetskou...

Hormonální rovnováha po 40? Existuje přírodní cesta, jak se cítit lépe
Hormonální rovnováha po 40? Existuje přírodní cesta, jak se cítit lépe

Únava, výkyvy nálad, problémy se spánkem nebo náhlé pocení. Po čtyřicítce se hormonální změny hlásí o slovo častěji, než si myslíme. Existuje ale...

  • Počet článků 784
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1801x
Překladatelka, autorka vlastní tvorby, zvídavá cestovatelka, bloggerka, milovnice všeho dobrého co život nabízí. Hlavou jsem realista, tvářím se občas jako pesimista, ale srdcem jsem nenapravitelný optimista. Vypadám možná jako bojovnice, ale to jsou jen mimikry kterými chci ochránit tu příliš citlivou a zranitelnou holku uvnitř. Po přeložení asi deseti knih z angličtiny mě napadlo, co kdybych zkusila napsat něco sama- zatím mi vyšly mi tři knížky: Za chlapem a tramvají neběhej, za pět minut je tu další, Italská invaze v Praze a Recept na šťastný den. Rozhodně se nepovažuji za spisovatelku-jsem jen zapisovatelka příběhů, které píše život, a které vidím kolem sebe. Baví mě rozplétat sítě vzájemných vztahů, kterými jsme všichni neviditelně propojeni, a objevovat souvislosti v předivu života. Mým krédem je žij a nech žít, a  pokud nejde o život, nejde o nic. Přála bych si, aby k sobě lidé byli více tolerantní a vstřícní. Myslím že když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí to proto hned odsuzovat.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.