Milionářem snadno a rychle

Nedávno jsem zde měla blog o tom, jak narůstá nepoměrem mezi chudou a bohatou částí světa. A mnozí blogeři tvrdili, že je to tak správné. Ne vždy však ti  kdo jsou bohati, přišli ke svému majetku zcela čistě a jen poctivou prací.

Kdo  by netoužil stát se milionářem, nebo alespoň boháčem. Chce to hlavně nápad, sebedisciplínu, vytrvalost, tvrdost. V podstatě se zdá, že je to vlastně snadné. Kdysi jsem se dočetla, že šéf Amazonu se dostal do klubu superboháčů.Ve stejné době ale tiskem proběhla zpráva, že pět německých a jedna italská pobočka Amazonu stávkují. Zaměstnanci požadují lepší podmínky a vyšší plat.Nemusíte být Einstein aby vás napadlo, že je tu nějaká souvislost. Čím více odřete zaměstnance, tím rychleji zbohatnete. Čím tvrdší a bezohlednější manager, čím nižší platy těm kteří dřou jak novodobí otroci, tím vyšší zisk pro firmu a tudíž i větší odměny pro managera-novodobého drába.
Podobný princip stojí za tím, že zatímco jsou u nás nezaměstnaní, zaměstnavatelé hledají nové pracovní síly.Proč? Jak je to možné? Proč se stát nesnaží regulovat a hlídat, aby práci dostali přednostně naši lidé a ne třeba zahraniční dělníci?
Protože těm stačí nižší plat.
Aby měli co nejvyšší zisky, musí podnikatelé snížit platy, a tak dají na úřad práce nabídku, ale těžko seženou třeba pekaře, pracujícího na noční směny, s platem pouhých 13000 Kč, a tak mají pak plné právo a legitimní důvod dát práci radši cizincům pracujícím za méně. A ještě pak mohou tvrdit, že většina nezaměstnaných jsou samí nemakačenkové, kterým se prostě jen nechce děla. . Jenže ti co to prohlašují by makali za tak nízké platy?
Podobně je to s tolik propagovanou robotizací-čím víc robotů bude, tím víc lidí skončí na úřadech práce. Pořizovací náklady na roboty jsou možná vysoké, ale vyplatí se to víc, než dlouhodobě platit lidskou pracovní sílu. Na zavedení robotů do výroby navíc dostanete výhodné úvěry a úlevy a dotace, a není jisté jestli bance někdy všechno vrátíte, konec konců všichni víme, jak to u nás je se splácením úvěrů podnikatelů, kteří zmizeli někam do tropického ráje a po nich zde zbyly jen dluhy, které splácí kdo?
Takže stát se superboháčem chce hlavně tvrdost, ostré lokte a nápad. Po pár letech si nahrabete dost, zatímco zisky nenápadně odplývají někam do daňových rájů, kam se časem zpakujete i vy a stát, respektive poctivě pracují hlupáci platící pravidelně daně, to za vás zaplatí

 

Autor: Libuše Palková | pátek 1.3.2019 19:45 | karma článku: 28,97 | přečteno: 2497x

Další články autora

Libuše Palková

Veřejná omluva

Ráda bych se tímto veřejně omluvila kolegovi blogerovi panu Klarovi, kterého jsem citovala v nedávném blogu, protože se mi nelíbilo když napsal, že ženy jsou bez obzoru. A tak jsem si, jak je mým dobrým zvykem, dovolila oponovat.

28.4.2019 v 6:35 | Karma: 10,61 | Přečteno: 971x | Diskuse | Osobní

Libuše Palková

Chcete mít vysokou karmu a čtenost?

Hlavní je samozřejmě výběr témat-nejvíce se zavděčíte kritikou islámu, imigrantů, feministek, EU, genderu, levičáků, sluníček, vítačů, Pražské kavárny. Populartitu vám zaručí pochvalné ódy na USA a Izrael, církev, judaismus

26.4.2019 v 8:31 | Karma: 6,43 | Přečteno: 595x | Diskuse | Ostatní

Libuše Palková

Jak se zbavit nepohodlného blogera

Ráda bych se vyjádřila k tomu proč jsem byla zmizena, pokud nezmizí i to. Všichni víme že po stažení určitého počtu blogů nebo smazaných komentářů přichází sankce. Takže se dá zařídit, aby nepohodlný bloger zmizel z hlavní strany.

26.4.2019 v 7:28 | Karma: 14,96 | Přečteno: 1102x | Diskuse | Osobní

Libuše Palková

Libo-li koprolit?

Jestli čekáte nějaký recept na novou vylepšenou verzi koprové omáčky, tak vás zklamu. To slovo nemá s koprovkou nebo koprem vůbec nic společného. Koprolit je totiž zkamenělý výkal. Z toho by si nikdo omáčku ani polévku asi nedal

25.4.2019 v 11:07 | Karma: 5,53 | Přečteno: 231x | Diskuse | Ostatní

Libuše Palková

Nobelovku pro zakladatele teroristické organizace?

Nedávno se zde jeden bloger zamyslel nad tím, že Nobelovu cenu za mír dostávají všelijací lidé, zmínil třeba Obamu nebo mladičkou aktivistku. Zapomněl však na zakladatele organizace, kterou mnohé země prohlásili za teroristickou.

24.4.2019 v 12:31 | Karma: 5,58 | Přečteno: 182x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Tragicky zahynul moderátor počasí v České televizi Jan Šrámek

19. května 2025  12:44,  aktualizováno  13:37

V sobotu odpoledne při nehodě v italských Alpách zemřel dlouholetý meteorolog a moderátor počasí...

Cizinec zaplatil za jízdu taxíkem v Praze přes 200 tisíc, zjistil ráno s hrůzou

13. května 2025  17:07

O více než 200 tisíc korun málem přišel v Praze cizinec, který se v noci vracel na hotel taxíkem,...

Slevy kol tíží přezásobené prodejce. Část z nich zřejmě nepřežije

18. května 2025

Prodejcům jízdních kol se nedaří zbavit zásob, které si vytvořili během boomu v časech pandemie....

Němcová ve studiu zahodila brožurku od Konečné. Nenávist, reagovala komunistka

18. května 2025  12:41,  aktualizováno  14:19

Nesete historickou vinu a podporujete miliardáře Andreje Babiše, zaútočila senátorka Miroslava...

Požadavky odtržené od reality, zoufají po jednání Ukrajinci. Rusové jsou spokojeni

16. května 2025  6:43,  aktualizováno  16:12

Sledujeme online Jednání delegací Ukrajiny a Ruska v Istanbulu po necelých dvou hodinách skončilo. Bylo to první...

Když tam budou kamna, musí být i ohrádka. V parlamentu řešili dětské skupiny

19. května 2025  15:15,  aktualizováno  17:40

Sousedské dětské skupiny mají od začátku května pomoci jako další varianta rodičům malých dětí, aby...

Británie přijala největší posílení vztahů s EU od brexitu. Zvýší i obrannou spolupráci

19. května 2025  14:06,  aktualizováno  17:37

Britská vláda oznámila, že uzavřela nové dohody s Evropskou unií o posílení obranné spolupráce,...

Metro C jezdí se zpožděním, ve stanici Pankrác někdo stiskl nouzové tlačítko

19. května 2025  17:37

Linka metra C jezdí v Praze se zpožděním. Ve stanici Pankrác došlo k aktivování nouzového tlačítka....

Plynové potrubí v centru Prahy navrtali dělníci, doprava zůstává odkloněna

19. května 2025  14:51,  aktualizováno  17:21

Hasiči zasahovali v pondělí odpoledne u úniku plynu v ulici Ke Karlovu na pražském Novém Městě, kde...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 784
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1799x
Překladatelka, autorka vlastní tvorby, zvídavá cestovatelka, bloggerka, milovnice všeho dobrého co život nabízí. Hlavou jsem realista, tvářím se občas jako pesimista, ale srdcem jsem nenapravitelný optimista. Vypadám možná jako bojovnice, ale to jsou jen mimikry kterými chci ochránit tu příliš citlivou a zranitelnou holku uvnitř. Po přeložení asi deseti knih z angličtiny mě napadlo, co kdybych zkusila napsat něco sama- zatím mi vyšly mi tři knížky: Za chlapem a tramvají neběhej, za pět minut je tu další, Italská invaze v Praze a Recept na šťastný den. Rozhodně se nepovažuji za spisovatelku-jsem jen zapisovatelka příběhů, které píše život, a které vidím kolem sebe. Baví mě rozplétat sítě vzájemných vztahů, kterými jsme všichni neviditelně propojeni, a objevovat souvislosti v předivu života. Mým krédem je žij a nech žít, a  pokud nejde o život, nejde o nic. Přála bych si, aby k sobě lidé byli více tolerantní a vstřícní. Myslím že když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí to proto hned odsuzovat.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.