Že by nové obrazce v obilí potvrzovaly mé hypotézy?

Sezóna záhadných obrazců je v plném proudu. Poslední dny nám přinesly další zajímavé přírůstky tohoto podivného jevu, o jehož podstatě toho víme stále velmi málo.

20. července 2016 se objevil obrazec v obilí nedaleko anglické pevnosti z doby železné, a to u Babrury Castle. Bylo to jakých si šest soustředných kruhů doplněné symboly, z nichž některé připomínaly písmena. Jak jsem se dočetl na http://www.cropcircleconnector.com/2016/burderopdown/comments.html, tak badatelé si myslí, že ony symboly můžou ukazovat polohu planet v rámci sluneční soustavy, jak byly uspořádány zrovna ten den. Já jsem si všiml, ještě jedné zajímavé věci. V předchozím mém agrosymbolovém zpravodajství (viz http://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=537875), jsem se zabýval tím, že dva letošní obrazce, leží na ose, která spojuje Barbury Castle a další podobnou pevnost Liddington Castle. Tak si představme, že tento obrazec je třetí letošní, jenž na této spojnici leží! Je to pořád ještě náhoda?

Trojice třech kruhů uspořádaných do čísla "1" a spojených chodbičkami se objevil 22. června 2016 Seven Acre Woodu nedaleko anglického města Bath v hrabství Somerset. (viz http://www.cropcircleconnector.com/2016/sevenacrewood/sevenacrewood2016a.html ) Proč to píšu o takovémto jednoduchém obrazci? Protože ve stejný den došlo ke vzniku několika dalších obrazců.

Jednak to byla trojitá činka na East Field u Alton Barnes. Tato činka byla navíc doplněná o sinusoidu. Když jsem si podle fotografií doplnil obrazec do googlemapy, vyšlo mi že jeho osa směřovala ve směru východ západ. A aby tomu nebylo málo, přesně na sever se od něj, a to cca pouhý kilometr daleko, se nalézá Knapp Hill, další pevnost z doby železné (viz http://www.cropcircleconnector.com/2016/eastfield2/eastfield2016.html

A opět 22. červenec 2016. Tentokrát se přesuneme cca 5 kilometrů severovýchodně od anglického města Salisbury, kde se nalézá další pevnost z doby železné. Má název Figsbury Ring. Má dvojitý val,a tak trošku vypadá jako patrový dort. U něj se objevil v obilí obrazec ve tvaru jakéhosi netopýra, jehož osa směřuje na pevnost.  (viz http://www.cropcircleconnector.com/2016/eastfield2/eastfield2016.html)

Nádherný obrazec se objevil 23. července, tentokrát u Ranscomb Bottom v hrabství Wiltshire. Šlo o pětiúhelník s hvězdou. A tak jsem neváhal a opět jsem si ho zakreslil na mapu, a zjišťoval kam že směřují jeho osy a cípy. Zjistil jsem, že jedním svým cípem směřuje k bílému koni u Hackpenu a druhým k již dnes zmíněnému hradišti Knapp Hill. A osa, která oba cípy dělí, ukazuje na pahorek Silbury Hill. Podrobnosti o obrazci jsou na  http://www.cropcircleconnector.com/2016/RanscombBottom/RanscombBottom2016.html.

Další den, 24. července 2016, se objevily dvě několikanásobné činky u Roydonu v hrabství Essex, zhruba 15 km severně od Londýna. Co má obrazec znamenat, to se spekuluje. Místní badatelé (viz http://www.cropcircleconnector.com/2016/forestsway/comments.html) se ho snaží přirovnat ke znázornění planet sluneční soustavy. 

V minulém díle agrosymbolového zpravodajství http://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=537875 jsem psal o jednoduchém obrazci, který se objevil u West Kennet Longbarrow, nejdochovanější pravěké mohyly staré cca 3500 let. 28. července 2016 se u ní objevil další obrazec ve tvaru osmicípé hvězdy. Na mapu jsem si tedy vynesl polohu obou dvou obrazců a zjistil jsem, že leží na jedné přímce společně ze vchodem do hrobky. (viz informace o obrazci: http://www.cropcircleconnector.com/2016/westkennettlongbarrow2/westkennettlongbarrow2016a.html)

Tento díl bych ale rád zakončil mimo Velkou Británii, v Německu. U bavorského Mammendorfu se totiž objevila snad jedna z nejhezčích formací letošního roku. Kdybych to chtěl k něčemu přirovnat, tak obrovskému kříži vytvořeného z bublinek. Když jsem to viděl, tak mne obrazec uchvátil. A to o to víc, že se objevil na můj svátek 23. července 2016. (viz http://www.cropcircleconnector.com/2016/Mammendorf/Mammendorf2016a.html) Prázdniny jsou v polovičce a teď jen čekat, co nám ještě v oblasti kruhů v obilí přines ta druhá polovička. Tak zase příště. 

 

Zdroj, použité fotografie a schémata:

http://www.cropcirclecenter.com

http://www.cropcircleconnector.com/2016/2016.html, www.google.com/maps

související články:

Sezóna kruhů v obilí se v červenci konečně rozjela

Jak je to s červnovými obrazci v obilí?

Letošní sezona kruhů v obilí už odstartovala

I nové agrosymboly ukazují na dávné památky

Zdroj:http://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=537875

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Libor Čermák | sobota 30.7.2016 14:31 | karma článku: 27,14 | přečteno: 3746x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,54

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88