Záhady a tajuplné souvislosti Panny Marie Sněžné

Dnes bych rád upozornil na zajímavé souvislosti spojené s Pannou Marií Sněžnou. Události se dle legendy odehrály v Římě roku 352 n.l. Ale jseou zde velice zajímavé souvislosti i s jedním místem u nás v Česku.

V noci ze 4. na 5. srpna roku 352 se totiž podle legendy Panna Maria zjevila ve snu hned třem lidem, kteří měli totožný sen. Jednak římskému patricijovi Janovi, jeho ženě a současně i tehdejšímu papeži Liberiovi. Panna Maria jim sdělila, aby ji nechali postavit baziliku na místě kde bude přístího rána ležet sníh. A tak se stalo, že i přes horké vrcholící léto se skutečně na římském pahorku Esquilinu objevil sníh, a to ve tvaru pozdějšího půdorysu baziliky. A ta tam byla tak v letech 352-66 postavena.

Jde sice jen snové mariánské zjevení, ale za to takové, které se událo hned několika lidem zároveň. A mimochodem z oblasti Říma to není mariánské zjevení jediné. Stalo se údajně též v srpnu, a to dvanáctého, ale roku 1951, že jistý Antonio Ruffini jel autem jižně od Říma a dostal žízeň. Zastavil u studánky, aby se napil. Jenže se tam objevila černě oděná dáma, která se mu dala poznat jako Panna Maria. A Rufinimu se záhy na rukou objevila tzv. stigmata.

Kdo četl moje články, kde se zabývám záhadami mariánských zjeveních, jistě si pamatuje, že jsem si všiml, že se velice často se objevují na nějakých zvláštních místech závislých na geometrii kontinentu nebo země, ve které k události došlo. Platí to o slovenských mariánských zjeveních (viz Co mne fascinuje na slovenských mariánských zjeveních?), kde k nim došlo na stejné zeměpisné šířce a také na poledníku, který vede nejdéle Slovenskem. Platí to v mexickém Guadalupe (Záhady mariánského zjevení v Guadalupe), kde se událost stala na poledníku, který vede nejdéle Severní Amerikou. Platí to ve Fatimě (Sto let od mariánského zjevení ve Fatimě), kde k události došlo na západovýchodní ose Portugalska. A platí to i ve francouzských Lourdech, které leží na rovnoběžce, jež vede nejdéle po Pyrenejským poloostrově. Vyskytuje se tedy i nějaký podobný geometrický jev tady v Římě?   

Podle přiložené mapky si, prosím všiměte, hned tří zajímavých věcí:

1. Jak jsem již dříve psal v článku "Záhadné tajemství nejdelších rovnoběžek a poledníků", tak Řím se nalézá na rovnoběžce, která vede nejdéle po Apenínském poloostrově.

2) Oblast Říma se také nalézá na poledníku, který nejdéle vede Itálií.

3 Řím se nalézá i téměř přesném geometrickém středu dnešní Itálie.

Jak je vidět, poloha města Řím je vskutku mimořádná. Nyní se ovšem přenesme k nám České republiky. I my máme v geometrickém středu naší země jedno mimořádné místo, kde došlo k náboženskému zázraku. A to Číhošť na Havlíčkobrodsku. Podrobně jsem se tímto místem věnoval v článku "Zamyšlení nad Číhošťským zázrakem". Ale zkusil jsem si udělat pokus. Otevřel jsem si interentovou mapu a z Číhoště se po ní vydal nejprve na jih. Tam jsem na tomtéž poledníku narazil na Mariazell, které je považováno za největší mariánské poutní místo v Rakousku. 

Pak jsem se vydal z Číhoště naopak směrem na sever. A tam jsem narazil na české poutní místo Bozkov na Semilsku. Kdo ho nezná, doporučuji shlédnout dokument České televize s Josefem Somrem, a to právě díl věnovaný Bozkovu viz http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1185264473-poutni-mista/. Je to jen náhoda, aby tři tak významná místa ležela na jednom a tom samém poledníku a ještě tak geometricky významném pro Česko?

Ale vraťme se do Bozkova. Zde byl původní kostel z 14. století. Ten za husitských válek vyhořel a druhý byl postaven v 16. století. A právě k němu se váže podobný snežný zázrak jako u římské baziliky. Prý na tomto místě zde v červenci napadl sníh, a to opět ve tvaru půdorysu chrámu. Opět náhoda?

A mám ještě jednu. V Bozkově totiž také došlo k snovému mariánskému zjevení. Když v roce 1785 vstoupily v platnost dekrety císaře Josefa II, musela být i přes protesty místního faráře Duška z místního kostela odstraněna socha Královny hor. Převážel ji jistý sedlák Josef Kroupa. A právě ten měl za nedlouho ve snu vidění, jak se mu zjevila Panna Maria a žádá ho, aby socha byla do kostela vrácena. A nikoliv jednou, dokonce se mu to prý zdálo až několikrát. A tak sochu zase přivezl zpět do kostela. Když se zde pan farář jednou v noci modlil, povšiml si, že ze sošky vychází paprsky světla. Ty pak spatřili i další místní lidé, které podivné světlo do kostela také přilákalo. Mimochodem ne nadarmo je místní kostel zasvěcen právě Navštívení Panny Marie. (Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=524039)

Jsou to všechno jenom náhody? Nebo se díky těmto souvislostem blížíme dalším, dosud neobjeveným tajemstvím mariánských zjevení i dalších obdobných zázraků a záhadám?

zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Panna_Maria_Sn%C4%9B%C5%BEn%C3%A1

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kostel_Nav%C5%A1t%C3%ADven%C3%AD_Panny_Marie_(Bozkov)

http://www.maticebozkovska.webz.cz/farnost_historie.php

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1185264473-poutni-mista/

Enigma 2 - Tajemství západu, Knižní klub, Praha 2003

Enigma 4 - Tajemství civilizace, Knižní klub, Praha 2003

Související články:

Za mariánskými zjeveními v Česku

Za mariánskými zjeveními v Česku II

Za mariánskými zjeveními v Česku III

Za mariánskými zjeveními v Česku IV

Mariánská a jiná zjevení svatých v Česku V.

Křesťanské záhady a zázraky

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Libor Čermák | sobota 13.1.2018 10:45 | karma článku: 16,72 | přečteno: 1053x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,54

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88