Z čeho jsou vyrobená UFO?

V současné době neuplyne ani den, kdy někde ve světě nebylo hlášeno pozorování UFO. To, že tento jev existuje, je nepopíratelný fakt. Ovšem neví se, co se za tím ve skutečnosti skrývá. A také z čeho vůbec můžou být UFO vyrobena.

Popravdě řečeno z pouhého pozorování se nic o materiálu těchto objektu nic vyčíst nedá. Existuje však vůbec něco, co by to mohlo alespoň něco naznačovat? Ano existuje. Jediné, co máme k dispozici jsou zprávy o údajných haváriích UFO, kde tu a tam občas na veřejnost vyplavou nějaká fakta o materiálu z nichž jsou ony objekty vyrobeny. A tak jsem se rozhodl pro malou studii. Dal jsem si za úkol ze své bohaté sbírky údajných havárií UFO vybrat ty, kde je nějaká zmínka o materiálu. Některé z nich jsem již na stránkách svého blogu publikoval, a tak jsem je dal do speciálně připravené tabulky. V prvním sloupci je přibližná doba, ve druhém místo, ve třetím odkaz na článek, kde se případu podrobněji věnuji a ve čtvrtém výtažek z článku týkající se materiálu.    

A pak také přidám i nějaké další případy, o nichž jsem se zatím ještě nezmiňoval. A samozřejmě přidávám i zdroje, odkud jsem se o případu dozvěděl. A opět jsem červeně označil tu část odstavce, kde se jedná o materiálu.

Konec roku 1978: Balchaš: Kazachstán

Konec 80. let: Grand Junction, Colorado,USA

 

Shrnutí

Pokud tyto fakta nějak shrneme, zjistíme, že máme informace celkem o 31 druhů materiálů. To proto, že v některé případy obsahují informace o více materiálech. Nejvíce jich, a to čtyři, jsou popisovány z roswellského případu.  Tři materiály dodává případ z izraelské Haify  a informace o dvou materiálech máme k dispozici z dalněgorského případu. Když se však na všechny podíváme podrobněji, nenajdeme žádnou schodu. Jinak řečeno, co případ, to jiný materiál.

Celkem bylo nalezeno 46 prvků periodické soustavy. V jejich zastoupení co do počtu případů vede železo (v deseti případech), na druhém místě je hliník (v devíti případech), na třetím kyslík (v osmi případech), na čtvrtém křemík (v šesti případech) a na pátém hořčík a měď (v pěti případech). Zinek, kobalt, stříbro, molybden a sodík se nachází ve čtyřech případech. Ohledně celkového složení materiálů se tu bohužel žádné větší shody nevyskytují. Alespoň tedy ne takové, které by do těchto případů vznášely nějaké jasno, a tak záhadu jen prohlubují. Co se týká složení jednotlivých materiálů, tak v nich najdeme několik kombinací, které se vyskytují vícekrát:

Na prvním místě se vyskytuje sodík s železem (celkem 4x) a pak  třikrát: hliník – železo, dále měď – zinek, křemík – železo, kyslík – železo a wolfram – kobalt. U poslední kombinace bych se ještě zastavil, neboť mi připadá velice zajímavé, že vždy, pokud je nalezen wolfram (ve třech případech), tak pokaždé se v onom materiálu nalézá i kobalt. A přitom jde o různé případy údajných havárií UFO. V tomto případě byl wolfram v kombinaci s kobaltem nalezený v Auidu,  ve Väddö a v Dalněgorsku.

Zkrátka a dobře, co případ, to jiný materiál. A tak mne napadá jedna věc. Co kdyby naši pozemští metalurgové zkusili některé z popisovaných materiálů, které byly při těchto případech nalezeny, zkusmo vyrobit? Je docela možné, že by tento pokus mohl osvětlit nejeden případ údajné havárie UFO. A co víc, třeba by se díky tomu objevily nové druhy materiálů, které by se mohly využít i v naší technice. Domnívám se, že to není nápad k zahození.

 

Související články a další studie údajných havárií UFO:

Jak ovlivňuje Měsíc havárie létajících talířů?

Jak velké jsou létající talíře?

Záhadné písmo z havárií UFO

Skandinávské havárie UFO

Vesmírné havárie neidentifikovaných létajících objektů

Ovlivňuje Měsíc havárie UFO?

Havárie údajných UFO vytváří indiánský symbol míru

Havárie UFO v jihozápadních USA tvoří podivný obrazec!

Kolikrát došlo v Novém Mexiku k havárii UFO?

Údajné havárie UFO na území Velké Británie

Došlo už na našem území k havárii UFO?

Jak jsem nalézal časové souvislosti mezi haváriemi UFO

Dokumenty o historických haváriích UFO

Dokumenty o středověkých havárií UFO

Dokumenty o UFO a AAJ na divokém západě

Výročí dvou záhadných havárií

Autor: Libor Čermák | čtvrtek 8.11.2012 12:00 | karma článku: 23,88 | přečteno: 4480x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,53

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88