Výročí havárie UFO: Vojta hledá souvislostí

Slíbený článek pana Kosteleckého v novinách skutečně vyšel. A celkově vzato vzbudil i docela zájem. Jmenoval se „Havárie UFO v 60. letech u nás?“

(tato kapitola navazuje na předchozí díl „Vyšetřování na místě“)

Někteří ho samozřejmě zpochybňovali. A Jirka, známý to skeptik a nepřítel všeho záhadného včetně UFO, samozřejmě mezi nimi. Kdo to kdy viděl, aby něco, co podle něj neexistuje, mohlo navíc ještě havarovat?  Ani jeden z chlapců, mladých záhadologů, jeho názor nijak nekomentoval.

Doma si pak Vojta v klidu ještě jednou důkladně přečetl novinový článek. A pak si na něco vzpomněl. V jednom časopise kdysi četl článek s názvem „Třináctka nešťastná i pro UFO!“. Byl o tom, že havárií UFO přibývá vždy ve dnech kolem úplňku a novu (pozn. autora: já jsem tato svá zjištění prezentoval v těchto článcích  „“Ovlivňuje Měsíc havárie UFO?“, „Jak ovlivňuje Měsíc havárie létajících talířů?“ a „Měsíc ovlivňuje i havárie doutníkových UFO“).

Jestlipak ten článek má Vojta ještě někde má schovaný? A tak prohrabal všechny šuplíky a našel ho. Důkladně si ho přečetl. A rozhodl, že se podívá jaké stáří Měsíce bylo v oné době. Zapnul počítač a program „Kalendář“. Najel v něm na začátek července 1963 a zpozorněl. Prvního července byl měsíc starý 10 dní, To znamená, že starý třináct dní byl zhruba čtvrtého. To by možná i docela časově odpovídalo.

Článek v onom starším časopise psal však ještě o něčem dalším, co Vojta tenkrát ještě moc nepochopil, ale i přesto si to znovu přečetl. Nyní se mu to jevilo daleko lépe. Havárie UFO se vyskytují nejen podle fáze Měsíce, ale také podle určité matematicko geometrické zvláštnosti. Pokud si je vyneseme na speciální graf, kde na vodorovné ose jsou roky a na svislé je poloha data v roce, zjistíme, že vytvoří jakési linie pod téměř stejným úhlem, a to vzestupně i sestupně. (pozn. autora: Já jsem tato svá zjištění prezentoval v článku „Jak jsem nalézal časové souvislosti mezi haváriemi UFO“)

„Tak co kdybychom zkusili,“ napadlo Vojtu, „Zda náhodou i tato jejich havárie do tohoto grafu také nějak nezapadá?“ A tak začal vynášet.

„Tybrďo,“ vyhrkl, „ Vždyť ono to tam zapadá! A dokonce v obou směrech!“ A skutečně, on ten začátek července 1963 skutečně leží na jedné z linií, a to docela s významnými haváriemi: Tunguzská katastrofa (30.6.1908) – Špicberky (12.9.1952) – Dalněgorsk (29.1.1986). A kromě toho také, pokud prodloužíme další linii „Aurora (17.4.1897) - tunguzská katastrofa (30.6.1908)- Aztec (25.3.1948) - 81,5 stupňů“, také se k tomuto časovému bodu dostaneme. 

„Tak, s tímto svým zjištěním se samozřejmě musí pochlubit panu Kosteleckému. A tak mu o tom  ihned pošle e-mail.

„Tak jsem zvědav, co z toho bude.“ Řekl si potom.

Pokračování příště

 

Další mé příběhy

Autor: Libor Čermák | úterý 21.4.2015 6:38 | karma článku: 16,17 | přečteno: 416x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,53

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88