Sfinga v měsíčním kráteru Komarov

Nemůžu si pomoci, ale brázdy a rýhy v měsíčním kráteru Komarov mi nápadně svým tvarem připomínají jeden velice známý motiv ze starověkého Egypta.

Kráter Komarov se nalézá na odvrácené straně Měsíce, a to na jihovýchodním okraji tzv. Moskevského moře. Průměr kráteru je cca 80 kilometrů. Zajímavý je především tím, že se v něm nalézají brázdy a rýhy. Na tom by nebylo jistě nic mimořádného, kdyby tyto brázdy nebyly na sebe kolmé a dohromady by nevytvářely konkrétní obrazec. A to výjev, který mi ze všeho nejvíce připomíná egyptskou sfingu pozorovanou z pravého profilu.

V současné době je na Google Earth detailní fotografie této oblasti a ke spatření je rovněž na http://www.google.cz/moon/#lat=24.752658&lon=872.031372&zoom=8 Její souřadnice jsou zhruba 25 stupňů severní šířky a 152 stupňů východní délky.

Co je to vlastně sfinga? Sfinga je vlastně jakýsi kříženec lva a člověka. Tedy jakási hybridní bytost, jakými se to nejen v egyptské mytologii hemžilo. Mnozí badatelé si dokonce myslí, že takovéto hybridní bytosti mohly vzniknout například křížením či genetickou manipulací, kterou dokázal vyrobit jen někdo, kdo byl na vysoké civilizační úrovni. V té době například ty bytosti, jež tehdejší lidi považovali za bohy. Nejznámější a největší socha sfingy se nalézá v Gíze. O jejím stáří se vedou spory, zabýval jsem se jím například v článku „Záhady faraóna Rachefa“.

Ovšem vraťme se na Měsíc. Zdejší obraz sfingy není zas nijak malý. Na délku měří asi 50 kilometrů. Zcela zřetelně je mezi zdejšími brázdami vidět její tělo, hlavu a přední tlapy. Je to jen přírodní výtvor? Pokud ano, musíme uznat, že se přírodě podařil vskutku mistrovský kousek. Aby zdejší brázdy byly nápadně podobné jedné z nejzáhadnějších staveb a současně jedné z nejzáhadnějších mytologických bytostí starověku, to už chce klobouk dolu.

A bez zajímavosti není ani to, že ve stejné měsíční oblasti, a to jen na druhé Moskevského moře (asi 250 kilometrů odtud) se nalézá jiný podivný měsíční objekt. Právě ten ve tvaru pravoúhlé šipky, o kterém se hodně psalo na začátku letošního roku, že se nalézá v jednom ze zdejších kráterů (viz článek Že by tajné základny někoho?). Jsou to vše jen náhody?

 

Použitý obrázek Google Earth, wikipedie

 

Související články:

Že by tajné základny někoho?

Záhadné monolity ve sluneční soustavě

Další marsovské pyramidy v oblasti Cydonia

Vesmírné havárie neidentifikovaných létajících objektů

Marťanská obrázková galérie

Pyramidové struktury na Marsu

Sedm nejznámějších tváří z Marsu

Nalézají se na Marsu i další záhadné artefakty?

Že by marťanská Nazca?

Rubrika: Atlas záhadných objektů ve sluneční soustavě

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Libor Čermák | pátek 11.4.2014 8:38 | karma článku: 17,90 | přečteno: 2629x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,54

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88