Působivé obrazce v obilí posledních týdnů

Jelikož je stále začátek sezony obilných agrosymbolů, obrazců zatím není mnoho. Ale některé z nich však jsou mimořádně působivé, a tak bych se o nich rád zmínil v dalším článku.

V předchozí části o letošní sezoně kruhů v obilí (Sezona obilných obrazců 2011 již začala) jsem informoval o krásném a působivém obrazci v řepce u Hanningtonu ze 7. května. Až po zveřejnění mého článku se na internetu objevily fotografie nejrůznějších obilných jevů, které až berou dech. Například mnohá silná stébla, kde je na první pohled vidět, že v obrazci nedošlo k obyčejnému mechanickému zlomení, ale k pravidelnému ohybu, jak to známe z pravých obrazců v obilí. Nebo se tam vyskytují dokonale spletené trsy řepky, že se až člověk diví, co zde působilo za sálu či energii (http://www.cropcircleconnector.com/2011/Hannington/fieldreports.html). A aby tomu nebylo málo, druhý den se navíc v sousedství obrazce objevil další symbol, tentokrát jednoduchý prstenec.

17. května se v ječmeni objevil sice jednoduchý kruh s prstencem u East Kennett u Avebury, ale jak informoval badatel Bert Janssen (se kterým jsem se měl dokonce osobně tu čest setkat v roce 2008 obrazci u Avebury http://cermak.libor.sweb.cz/anglie08/2DEN.htm), tak zde byla nanesena na rostlinách podivná látka podobná pavučinám. Jak se tam dostala? Více o této zvláštnosti na

http://www.cropcircleconnector.com/2011/eastkennett/fieldreports.html.  

22. května vznikl kruh tvořený šesti kroužky, z nichž tři byly spojené trojúhelníkem. Stalo se tak v Buderopském údolí u Wroughtnu v hrabství Wiltshire. Více ne Burderop Down, nr Nr Wroughton

 

Nádherný působivý obrazec se objevil 28. května u Sanctuary, a to v dohledu mysteriózního pahorku Silbury Hill. Skládá se z celkem dvanácti kroužků a dalších prvků, čímž vytváří jakého si „přepůleného škvora“. Zajímavá je také věc, že dva poslední a nejmenší kroužky se už nalézají na poli sousedním. Více o tomto obrazci na jeho stránce v cropcircleconnectoru The Sanctuary, Nr Avebury.

Dva velice podobné agrosymboly přinesl přelom května a června. Nejprve to byl 30. května zajímavý obrazec, který tvořily tři různě tvarované kruhy, uspořádané do trojúhelníku.

Ten se objevil nedaleko jednoho z wiltshirských bílých koní, tentokrát u Hackpenu (Po stopách obřích křídových postav). Jeden z kruhů byl obyčejný, druhý z kruhů se skládal z jakýchsi měsíčků a třetí kruh vytvářel jakousi květinu. (Více na Hackpen Hill, Nr Wrougton)

A právě z takových to třech květin se i skládal obrazec u Kingstone Combes v hrabství Oxfordshire, který se objevil 9. června 2011 (více Kingstone Coombes, Nr Ashbury).

Naprosto netypicky vypadal další zajímavý obrazec, který se objevil 1. června u Winton Windmill v hrabství Wiltshire. Jednalo se o několik desítek dlouhého hada, na kterém bylo dokonce znázorněné i oko a šupiny. (více na Wilton Windmill, nr Wilton)

A pak došlo k něčemu zajímavému. Najednou několik dní nedošlo k objevu žádného nového obrazce. Až ten 9. června u Kingstone Combes (viz výše) A zase několikadenní přestávka. A to až do 18. června 2011, ale pak najednou začali záhadní autoři agrosymbolů sekat jeden obrazec za druhým.

Ten den to byly hned dva obrazce, jednak jakási sluneční soustava u Cow Drove Hill v hrabství Hampshire a květina u Bluestone Heath Road v Lincolnshire

20. června se objevil velice působivý obrazec ve tvaru hada na kříži u Winterbourne Stoke , a to asi 1,5 km od Stonehenge. A na stejném poli hned o den později o letním slunovratu druhý o něco jednodušší obrazec Stonehenge (2). Letní slunovrat asi letos hodně zapůsobil, neboť ten den, se objevily ještě dva další obrazce. Jednak to byl jednoduchý kruh u Stanton St Bernard, u Alton Barnes a pak velice působivý obrazec u Westwoodu u Lockeridge.

Kdybych měl tento obrazec nějak popsat vypadá jako kříž nějakého rytířského řádu, ovšem tvarovaný tak fantasticky, že jeho obrys tvoří pruh stojícího obilí, zatímco vnitřek a druhý okraj jsou položené.

S Anglií se pro tentokrát rozloučíme a mezitím navštívíme ještě dva evropské státy, kde také letos dochází k pozoruhodným objevům zajímavých obrazců. Především je to Nizozemí, kde se v tuto chvíli nachází už 7 agrosymboly. Většinou jde o okolí města Hoeven a o agrosymboly tvořené naprosto náhodně umístěným větším množstvím jednodušších kroužků. Ale zajímavé jsou průvodní jevy, které obrazce doprovázejí. Ostatně světle, které doprovázelo vznik jednoho ze zdejších obrazců jsem se zmínil i v předchozí části mého letošního seriálu  „Sezona obilných obrazců 2011 již začala“. Něco podobného se odehrálo i u obrazce Hoeven z 16. června, kdy dva svědkové těsně před objevem agrosymbolu pozorovali nad tímto polem bílé kulaté světlo.

Mezi další zajímavé holandské agrosymboly bych ještě zařadil ten z Hoevenu z 9. května , z Oudenboschu z 12. května, dále z Hoevenu z 20 května, kde byly k vidění fantastické trsy postiženého obilí a nebo z Etten-Leur z 2. května. Ve všech případech jde o kroužky či podobné tvary, které jsou umístěny v určitých polohách.

A pak ještě Itálie. Tam se v tuto chvíli nalézá osm obrazců, z nichž dva jsou mimořádně působivé, jak kdyby sem byly přeneseny z anglického Wiltshiru. První agrosymbol, o kterém bych se rád zmínil, je dvojité ozubené kolo z Braccagni, které se objevilo v ječmeni dne 4. června 2011. Skládá se z centrálního kruhu. Dále vnitřního prstence, na němž je v negativu znázorněno pět obloučků, jakoby ozubených dílků, A nakonec z vnějšího prstence, kde je těchto obloučkových zubů rovnou dvacet čtyři.

Druhý italský obrazec je něco naprosto fantastického. Vznikl 20. června 2011 u Poirina poblíž Turínu. Je to sedmicípá hvězda, jejíž okraj je lemován zhruba 150 kroužky! V polehlých „listech“ se naopak nalézají skupiny kroužků ze stojícího obilí. A další velice důležitou částí tohoto obrazce jsou paprsky složené ze sedmi kroužků. Některé z nich jsou ze stojícího a jiné z polehlého obilí. A tak badatelé zkusili zjistit, zda se v tom nenalézá nějaké sdělení. A tak bylo vyluštěno za pomocí ASCII kódu, že v paprscích jsou zakódována jména sumerských bohů Ea a Enki. Kdo by si chtěl tento fascinující obrazec prohlédnout podrobněji, nezbývá mu nic jiného, než kliknout na speciální stránku na cropcircleconnectoru na Poirino. Jen bych rád upozornil na to, že tuto lokalitu navštívil podobný fantastický agrosymbol i v loňském roce, a to opět touto dobou uprostřed června (viz Anglie dostává na frak od Itálie).

Takže nám nyní nezbývá nic jiného, než čekat, jaká další překvapení nám letošní sezóna agrosymbolů přinese. A kdo ví, třeba i u nás se dočkáme nějakého takového skvostu, jako je ten letošní Poirinský agrosymbol.

Zdroj a použité fotografie a schémata

www.cropcircleconnector.com/2010/2010.html

www.cropcircle-archive.com/archive/index.php

Související články a rubriky:

Sezona obilných obrazců 2011 již začala

Kruhy v obilí - rok 2010

Kruhy v obilí - rok 2009

Kruhy v obilí - rok 2008

Jaké byly kruhy v obilí roku 1996

Rok 1995 z hlediska kruhů v obilí a dalších záhad

Ohlédnutí za sezonou kruhů v obilí v roce 1994

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Libor Čermák | čtvrtek 23.6.2011 6:32 | karma článku: 26,72 | přečteno: 5629x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,54

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88