Pochází zelené děti z Woolpitu z planety červeného trpaslíka?

Když jsem nedávno psal článek o japonských soškách Dogú, ani mne nenapadlo, že za nedlouho narazím na další historickou věc poukazující na možné bytosti z planety červeného trpaslíka. Je to příběh zelených dětí z Woolpitu.

Napadlo mne to dnes v poledne, když jsem na Prima ZOOM sledoval 6. epizodu televizního seriálu Vetřelci dávnověku VIII, díl "Druhá Země" (viz odkaz https://zoom.iprima.cz/vetrelci-davnoveku/druha-zeme). Tam se  zhruba ve 27. minutě antropoložka Sabina Magliocco věnuje případu tzv. objevení "zelených dětí" u anglické vesnice Woolpit v hrabství Suffolk. Je to příběh, který je hodně známý, ale souvislosti, o kterých chci psát, mne napadly až teď, při sledování onoho dokumentu. Případ se odehrál ve 12. století, a to konkrétně roku 1154. Vesničané zde u vchodu do jeskyně objevili dvě děti (chlapce a dívku) se zelenou kůží, které byly oblečené do oděvu ze zvláštní neznámé tkaniny. Nejprve je izolovali od ostatních lidí a později se od nich něco snažili dozvědět. Odkud, že pocházejí? Dozvěděli se, že by údajně měly přijít z jakési "Země svatého Martina", jež se má podobat naší planetě. Není prý tak slunečná jako Země, ale také tam nemají žádné temné noci. Vlastně je tam takové věčné šero. Děti se zde nakonec aklimatizovaly. Chlapec ale bohužel později zemřel. Jenže dívka přežila a dokonce se dají vyhledat i její potomci.

Tento fakt je skutečná událost zaznamenaná v tehdejších oficiálních kronikách. Dokonce i nejen česká wikipedia se o nich zmiňuje (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Zelen%C3%A9_d%C4%9Bti_z_Woolpitu) A tak již bylo vyřčeno mnoho hypotéz, co se to tady mělo objevit za děti. Ze střízlivějších uveďme například děti postižené chudokrevností nebo potomky vlámských přistěhovalců otrávených arsenikem. Ale jak si pak vysvětlit onen příběh o večně šeré zemi? A tak se objevily i hypotézy o mimozemšťanech či lidech z podsvětí.

Ale, jak jsem tak poslouchal vyprávění o oněch dětech, něco mne napadlo. Taková země, jakou děti popisovaly, se dá docela dobře přirovnat k planetě hvězdy typu červený trpaslík. Taková hvězda sice vydává teplo, ale v poměru o dost méně světla. A tak planeta v její zóně života by dostávala od ní sice podobné množství energie jako naše Země od Slunce, jenže světla by tam bylo daleko míň. Druhá věc, které mně zaujala, je to věčné šero. A jak s tím se vypořádat u hypotézy planety červeného trpaslíka? Jednoduše. Věčné šero? To se tam jako nestřídají dny a noci? Takové planety obíhají blízko své hvězdy (blíže, než u nás Merkur). A tak mají ke své hvězdě vázanou rotaci, čili jsou k ní otočeny pořád jednou a též stranou. A tak se tam skutečně nestřídají dny a noci a je tam tedy vše věčné.

A co když děti právě popisovaly tovouto nějakou planetu?

Zdroj:   https://zoom.iprima.cz/vetrelci-davnoveku/druha-zeme

https://cs.wikipedia.org/wiki/Zelen%C3%A9_d%C4%9Bti_z_Woolpitu

Související články:

Pocházejí japonské Dogú z planety červeného trpaslíka?

Jak by asi mohl vypadat život ve vesmíru?

Rubrika: archeoastronautika

 

Autor: Libor Čermák | neděle 18.3.2018 14:37 | karma článku: 16,95 | přečteno: 1045x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,54

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88