Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Nových zpráv o UFO opět přibývá

Před měsícem jsem zde psal článek Lednová vlna UFO. Jenomže ať chceme nebo ne, z celého světa přicházejí zprávy o dalších pozorování neidentifikovaných létajících objektů, a tak článek má pokračování.

Predpokladana trasa letu UFO nad NemeckemLibor Cermák

Boj UFO s větrnými mlýny

Nejprve bych se však vrátil k onomu výše uvedenému článku, a to protože některé zmíněné případy měly ještě pokračování. Tak, jsem například psal o UFO, které se objevilo 9. ledna 2009 v hrabství Lincolnshire, a to v době, kdy byl poškozen jeden ze zdejších větrníků. Tak se zajímavým řešením přišli pracovníci britského ministerstva obrany, kteří incident vysvětlili jako tajný bombardér bez posádky na zkušebním letu. Stroj vypadá jako černý letoun s deltovými křídly a má dokonce i název - Taranis. Zajímavá teorie. Skeptici jistě zajásají. Žádný neidentifikovaný objekt, ale tajný bombardér. Záhada je vyřešena. Jak prosté! Jenže věc má háček, podívejme se, co viděli svědkové: oranžovo-žlutou kouli, jiní světelnou kouli z tykadly. Takže žádný černý letoun s deltovými křídly, ale koule. Vysvětlení britského ministerstva obrany tedy nesedí, je tak třeba něco hledat jiného. Ale přeci jen je tato hypotéza v něčem pozitivní. A to v tom, že britská vláda nebere takovéto případy na lehkou váhu a alespoň se tím nějak zabývá. ( zdroj: Blesk.cz | Turbínu zničilo UFO, nebo bombardér?

UFO nad Německem 

I incident nad Německem se nám začal zajímavě vyvíjet. Připomenu: 19. ledna 2009 přeletěl přes jižní Německo záhadný objekt, který byl spatřen na radarech leteckých kontrolorů. Bezradnost nad tímto případem připustil i mluvčí DFS Axel Raab. A jak se nám případ vyvíjí? K případu se vyjádřil další zainteresovaný muž, a to mluvčí stuttgartského úřadu pro leteckou bezpečnost Helmut Montag. Podle něj objekt z území Spolkové republiky Německo ani neodstartoval ani zde nepřistál. Letěl rychlostí cca 100 km/hod. Pak najednou u obce Welzheim v Bádensku-Württembersku (cca 30 km východně od Stuttgartu) zmizel z radarů. A kolem 22. hodiny se tam zas najednou objevil, a to už byl u Dinkelsbühlu v Bavorsku. Objevil se ještě u obce Grafenwöhr poblíž českých hranic a pak zmizel. Předpokládá se však, že záhadný objekt mohl prolétnout či dokonce přistát i na území naší republiky. Takže, pokud tento článek náhodou čte někdo ze západních Čech, neviděli jste náhodou v noci z 19. na 20. ledna nad vašimi hlavami přeletět něco záhadného? Jak to bývá, i v tomto případě se vynořila nejrůznější vysvětlení, jako ultralehké letadlo, meteorologický balon či nezvyklý atmosférický úkaz. Ale odborníci tyto vysvětlení v tomto případě zavrhli. Z vysvětlením přišel i jistý důchodce Werner Kopper, který nabídl hypotézu, že šlo o americký špionážní bezpilotní letoun Shadow. Montag však toto vysvětlení kategoricky odmítl. Takovéto letouny totiž létají jen v uzavřených oblastech a navíc používají maskovací zařízení, aby byly neviditelné pro radary. Jenže tento objekt nejenže byl vidět na radarech, ale byl údajně dokonce i osvícen, což je tajných letounů nepřípustné. Jiní skeptikové přišli s hypotézou „meteor“. Ale musel by to být zvláštní meteor, který nejdřív vidět je, pak není, pak zase je a pak zas ne.(zdroj: tn.nova.cz/: Letoví-dispečeři viděli UFO nad Německem, mohlo přistát v Česku.l

Nové případy

Sledovat, jak vyvíjí nejrůznější UFO případy je sice zajímavé, ale co bych byl za autora, kdybych se nepodělil s nějakými novými věcmi. A začneme opět ve Velké Británii, a to konkrétně v hrabství Somerset. Brean je menší pobřežní městečko vzdálené asi 30 km jihozápadně od Bristolu. Každý rok sem jezdí plno turistů k moři. A stejně tomu bylo i vloni v červenci. Zcela náhodou tu jedni turisti nafilmovali podivný objekt, který se nad tímto městečkem vznášel. Proti modrému nebi je patrný zvláštní objekt, pohybující se nahoru a dolu, kterého si však všimlo více svědků. Ufolog Malcolm Robinson řekl deníku The Daily Telegraph, že pozorovaný předmět není nepodobný těm, kteří pozorovali mnozí svědkové. Co však na filmu skutečně je, zatím jsem nikde žádné definitivní vysvětlení nezachytil. (zdroj včetně filmu je VIDEO: Nad Británií přistihli další UFO)  

Řecko: piloti letadel hlásí pozorování UFO

S nejzajímavější zprávou o pozorování UFO však přišli Řekové. I když se zpožděním, ale přece jsme se dozvěděli o velice zajímavé události, která se stala v listopadu 2007. Událost  je o to důvěryhodnější, protože jeho se svědky stali přímo piloti letadel. Podotýkám, že tito lidé jsou ve vzduchu každý den, a tak by tam pro ně nemělo existovat nic, co by neuměli správně vyhodnotit. Ale přeci se stalo, že pilot linkového letadla ve směru Athény – Londýn nahlásil kontrolní věži výskyt zvláštního objektu. Ten samý jev později hlásili další dva piloti z jiných letů.  Šlo o velkou hvězdu, která se zmateně pohybovala atmosférou a neustále měnila svůj tvar. To už ho pozoroval i personál athénského letiště a také nedaleké vojenské základny. A tak byly vyslány dva bojové letouny, aby tento objekt prozkoumaly. Jakmile se k němu však přiblížili, objekt vyrazil prudce kolmo vzhůru a už ho nikdo neviděl. Událost byla před veřejností tajena více než rok a teprve nyní se dostala napovrch. A nakonec ji potvrdila i mluvčí společnosti Olympic Airlines. Jak už to s takovými to s takovýmito mediálními případy pozorování UFO bývá, vynořily se opět hypotézy, které se snaží záležitost nějak vyřešit, či lépe řečeno shodit ze stolu. Tak například kdosi přišel s hypotézou, že se jedná o planetu Venuši, či její odraz. Ať se na mne dotyčný „řešitel“ nezlobí, ale já se domnívám, že ten, kdo přijde s takovým to řešením, by měl vrátit diplom. To že Venuše se pohybuje po klidné kruhové dráze kolem Slunce, případně se pohybuje na nebeské klenbě podle otáčení Země, by mu řekl i žák prvního stupně základní školy. A že by se na své oběžné dráze začala najednou pohybovat zmateně, neustále měnit tvar a dokonce změnit svojí dráhu najednou na kolmo vzhůru? No nevšiml jsem se, že by nám ze sluneční soustavy najednou uletěla, tudle jsem ji viděl na nebi zářit pořád i v roce 2009 ( zdroj: novinky .cz: Řecko zrušilo informační embargo a přiznalo pozorování UFO)   

 Jižní Amerika nezůstává pozadu

Aby to nevypadalo, že neidentifikované létající objekty se pohybují pouze nad starým kontinentem, nalezl jsem na internetu zprávu o jednom masovém pozorování UFO, ke kterému došlo 24.ledna 2009 u přehrady Cascallares v Argentině. Doslova desítky svědků zde pozorovaly zvláštní objekt, který sestoupil skoro až k silnici. Jeden ze svědků ho nafilmoval a celé video jde shlédnout na stránkách www.matrix-2001.cz Manévry neznámých světelných objektů v Argentině a Řecku. Oficiální instituce s námi opět hrají známou hru na schovávanou (video) Chtěl bych ještě podotknout, že Jižní Amerika zaznamenala v loňském listopadu vlnu kruhů v obilí, čím bych navázal na svůj seriál o loňských kruzích v obilí. Stalo se to konkrétně v Brazílii a článek si o tom můžete přečíst tadyhle.  

A co v České republice?

 Že záhadné neidentifikované jevy se v současnosti vyskytují i v našich zemích, svědčí případy několika pozorování světelných jevů nad Chebskem, ke kterým docházelo během února (např. 14 nebo 17. 2.2009) Jedná se o žlutooranžová světla, která ve velkých rychlostech přeletí přes horizont. Přelet trvá 1-2 minuty. Případy jsou popsány například v Chebském deníku: Nad Chebem se objevila záhadná světla... Nejpravděpodobnějším vysvětlením je to, že by se mohlo jednat o tzv. létající lampiony, které k nám přišly s asijskými lidmi. Jenže i zde je jeden háček. Pokud si přečtete popis tohoto jevu od Vladimíra Šišky z Projektu Záře o  létajících lampionech,  tak se tam popisuje pomalý let formací. V tomto případě však jde o rychlé přelety, trvající 1-2 minuty. Pro porovnání uvedu, že přelet družic nebo kosmické stanice ISS trvá přes celou oblohu 5-6 minut.

Že by pozdrav od jmenovců z Marsu?

Při hledání materiálů pro tento článek jsem narazil ještě na něco. Ve Zlínském deníku vyšel 23.února 2009 článek, který se věnuje obci Sidonie u slovenských hranic. Pozor, nezaměňovat s téměř stejnojmennou oblastí na planetě Mars, kde se mimo jiné nalézají skály ve tvaru lidského obličeje či pětiboké pyramidy. Zde se nalézáme na Zemi, a to na Moravsko-slovenském pomezí. Ale jak z článku vyplývá i tato vesnička má svůj případ pozorování UFO. V článku ho popisuje ho jeden z místních občanů. Stalo se to na Velikonoce  roku 1999. „Byl jsem ještě s jedním kamarádem na hrkání. Bylo to asi ve čtyři hodiny ráno, když jsme směrem nad celnicí viděli UFO. Přiletělo, zastavilo se asi na pět vteřin nad jedním vrcholkem, a odletělo,“ Škoda jen, že UFO není popsáno přesněji. Ale i tak to ukazuje na to, že mnohé obce si podobné zážitky sbírají. A tak kdo ví, co vše lze v nejrůznějších obecních kronikách nalézt. To už by byl úkol pro nejrůznější místní badatele. ( viz článek Sidonka je krásná, shodují se vesničané )

 A protože vidím, že podobných případu pořád přibývá,tak se těším zas příště u nějakého obdobného článku. A dívejte se na oblohu, třeba také něco neidentifikovaného uvidíte.

Libor Čermák 

Související články: Lednová vlna UFO       

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Libor Čermák | středa 4.3.2009 17:31 | karma článku: 25,44 | přečteno: 4803x
  • Další články autora

Libor Čermák

Proč budu volit tak, aby se nedostali Piráti do vlády

Když se mě někdo zeptá, koho budu volit, zpravidla mu odpovím, že budu volit tak, aby se do vlády nedostali Piráti. Proč? Nejdůležitější důvod najdeme v jejich volebním programu v kapitole "Chytrá válka s desinformátory".

6.9.2021 v 13:08 | Karma: 40,06 | Přečteno: 1708x | Politika

Libor Čermák

Předjarní pěší výlet po pražských rozhlednách

Tak sezení doma už bylo dost. Proto jsem se rozhodl, že po dlouhé době musím vyrazit zas na nějaké své toulky. A k výletu jsem zvolil dvě pražské rozhledny. A nejen je. I hezké rybníky, parky a jedno legendární bojiště.

7.3.2021 v 6:48 | Karma: 19,24 | Přečteno: 556x | Cestování

Libor Čermák

Jen ať se pěkně stane hlavním tématem letošních voleb tzv. politická hyperkorektnost

Pořád nevíte, jaké by mělo být hlavní téma letošních voleb? Já bych si přál, aby strany daly pěkně najevo, jak se chtějí stavět k tématům tzv. hyperkorektností. Zda jsou za nimi anebo za svobodné názory každého jednotlivce.

14.2.2021 v 13:57 | Karma: 34,18 | Přečteno: 1025x | Politika

Libor Čermák

Chtít zakazovat filmy kvůli módním politickým trendům je špatnost na entou

To mne zase nadzdvihly mandle názory, které jsem se dozvěděl z jednoho článku na idnes.cz. Prý film, který by se měl podle nich zakázat, je muzkiál Pomáda. Cože? Zakázat film či příběh? Takhle že myslí demokrati? Ne!

3.2.2021 v 11:29 | Karma: 40,37 | Přečteno: 1316x | Společnost

Libor Čermák

Přestaňme používat slovo "Sudety"

Mezi českými novináři se v poslední době rozmohl takový nešvar. Oni velice často používají slovo "Sudety". Přitom toto slovo lze nahradit daleko lepšími výrazy, jako je například "české pohraničí.

17.1.2021 v 7:52 | Karma: 38,44 | Přečteno: 1664x | Politika
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Loď při smrtelné srážce na Dunaji řídil Čech. Soud mu zakázal opustit bydliště

22. května 2024  20:13,  aktualizováno  20:32

Kapitán výletní lodi, která v sobotu na Dunaji narazila do motorového člunu, je podle MTI Čech...

Ukrajinci u Charkova čelí Specnazu i žoldákům z Afriky. Rusy šlo přitom zničit

22. května 2024  20:31

Ukrajinské síly u Charkova čelí rozmanitým silám. Dopadají na ně klouzavé bomby, jejich pozice...

Novotný se musí omluvit Zemanovi. Za svými výroky si však nadále stojí

22. května 2024

Premium Na starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného se to v posledních dnech valí. Výkonná rada ODS bude...

Překvapivé oznámení. Volby budou už 4. července, oznámil britský premiér

22. května 2024  19:05

Britský premiér Rishi Sunak oznámil, že parlamentní volby v ostrovní zemi se uskuteční už 4....

  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1894x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám