Nalézají se na Marsu i další záhadné artefakty?

Jistě jste již slyšeli o již tolik diskutované Tváři v oblasti Cydonia na Marsu. Je však možné, aby takových to podobných případů bylo na této planetě více?

Že by další tváo na Marsu?www.goodle.com/mars

Před časem se hodně mluvilo o tzv. Tváři v oblasti Cydonia. Vědci se tak snažili, komu se povede dříve dokázat, že se v tomto případě nejedná o žádný umělý artefakt, ale o pouhou hru světel a stínů. Chtěl bych zde sdělit, že s hypotézou hry světla stínů v zásadě souhlasím. Nikoliv však, jako s pouhou, ale s fantastickou. Obdobně fantastickou, jako jsou například skalní útvary v Marchausi nebo Kukulkanova pyramida v mexickém Chichén Itzá, kde se ve dny rovnodennosti objevuje stín ve tvaru klikatého hada.


Na internetu můžeme nalézt fotografie, jak se v případě Tváře jedná o pouhou skálu. Když se nad tím zamýšlím, není možné, pokud by se jednalo o umělý artefakt starý třeba několik tisíciletí, tak by za tu dobu erodovala natolik, že by vypadala, tak jak vypadá? A jediné, co by připomínalo její dávnou slávu by byla ona hra světel a stínu. Ale i přesto je z ní dodnes patrná určitá symetrie, a to i z náznakem většiny částí obličeje. Kromě toho v této oblasti se nalézají i další podivné útvary. Nejznámější je Velká pětiboká pyramida, nalézající se na jih od Tváře. Její asi nejzajímavější záhadou je skutečnost, na kterou přišli před časem badatelé E. Torun a R. Hoagland, je to, že se tento útvar nalézá na 40,868 stupni zeměpisné severní šířky Marsu, což je rovnoběžka, ze které, kdybychom zpustili kolmici k rovníkové rovině Marsu a ose Marsu, budou obě v poměru dvou známých konstanat, a to e: pí. (e = 2,72 – základ přirozeného logaritmu, pí = 3,14 – poměr obvodu a průměru kruhu, pozn. aut.).


Pokud by se tedy náhodou mělo jednat o prastaré umělé artefakty, nemohlo by se jich tak na této záhadné rudé planetě nalézat více? A nejspíš skutečně ano. V knížce J. Lenkové: Velká kniha tajemství a záhad, je vypsáno asi čtyřicet nejrůznějších sporných lokalit (Lenková J.:Velká kniha tajemství a záhad, Regia, Praha, 2001).


A navíc jsem se do hledání dalších sporných marťanských lokalit pustil před časem já sám osobně. Nepoužil jsem k tomu složité vesmírné sondy, jako to dokáže NASA, na to prostředky nemám. To, co jsem k tomu použil, je satelitní mapa Marsu na www.google.com/mars. Tam si totiž můžete prohlédnout nejrůznější místa Marsu, jaké budete chtít. A výsledky se skutečně dostavily.


Tak například na tomto odkazu http://www.google.com/mars/#lat=-8.154399&lon=-47.861938&zoom=9&map=infrared si můžete prohlédnout hned dva podivné útvary, které jsem tak nalezl. Jedná se o oblast Ganges Chasma. Vlevo nahoře se nalézá něco, co opět vypadá jako tvář. A vpravo dole podivný útvar, který mi s trochou dávky fantazie připomíná havarovanou sondu zahrabanou v marťanské poušti (i když samozřejmě netvrdím, že je to skutečná sonda).


Další zajímavou věc jsem nalezl u jednoho z největších marťanských vulkánů Ascraeus Mons. To je ta nejsevernější ze třech velkých sopek, které se vám objeví uprostřed obrazovky. Viz zde: http://www.google.com/mars/#lat=10.860281&lon=-102.469482&zoom=8&map=infrared . Na východ od něj se totiž nalézá něco jako vyrytý obrazec, jenž jako by sem byl přenesen z peruánské planiny Nazca. Připomíná jakési obrácené písmeno „G“ a navíc ukazuje přímo na kráter této vyhaslé sopky. Při svých toulkách po Googlemapě Marsu jsem nalezl něco, co by mohlo vypadat jako další pyramidové město, které mi trochu připomíná i onu pověstnou Cydonii. Nalézá se v rovníkové oblasti Marsu a jeho adresa je zde: http://www.google.com/mars/#lat=3.551800&lon=121.992187&zoom=9&map=infrared .


Další podivný objekt jsem našel přímo jižně pod pohořím Amazonis Menza. http://www.google.com/mars/#lat=-3.510679&lon=-147.444763&zoom=9&map=infrared Vypadá opět jak pyramida. Ovšem tak, jako bychom se na ni dívali z nějakého vyvýšeného místa od někudy z dálky. Docela dobře bychom si mohli pod tím představit třeba Cheopsovu pyramidu. Má to však menší háček. Jedná se o fotografii satelitní, tudíž přímo seshora. Takže to musí být hodně zajímavá skála, snad přímo jakýsi hodně podivný převis.


Já myslím, že na ukázku by toho pro tentokrát stačilo. Třeba jsem tu někoho inspiroval k obdobným badatelským pátráním. Vždyť mapa marsu na www.google.com/mars je vám na internetu k dispozici 24 hodin denně.

Libor Čermák

Autor: Libor Čermák | neděle 9.3.2008 9:00 | karma článku: 27,33 | přečteno: 8220x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,54

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88