Může mít symbol loukoťového kola archeoastronautický původ?

Všimli jste si někdy kolik rozdílných dávnověkých kultur používá symbol loukoťového kola? Takováto náhoda se mi zdá velice podezřelá. A tak jsem se zamyslel, zda by se tento symbol nemohl nasadit i na archeoastronautiku. A dal.

Schválně si zkuste projít po některých významných dávnověkých kulturách. A v mnohých z nich skutečně naleznete symbol loukoťového kola. Namátkou:

Starověká Indie

Nejznámější dávnověké kolo s loukotěmi můžeme nalézt na indické vlajce (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Indick%C3%A1_vlajka). Je to prastarý hinduistický symbol a zároveň atribut indického boha Višnua, bytosti, která dle mytologie měla modrou barvu kůže.

Prorok Ezechiel

S loukoťovými koly se ve své slavné vizi setkal i prorok Ezechiel: "Vzhled a vybavení kol bylo toto: třpytila se jako chrysolit a všechna čtyři se sobě podobala; jejich vzhled a vybavení se jevilo tak, jako by bylo kolo uvnitř kola. Když jela, mohla jet na všechny čtyři strany a při jízdě se nezatáčela. Jejich loukotě byly mohutné a šla z nich bázeň; ta čtyři kola měla loukotě kolem dokola plné očí." ( https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=507449)

Starověká Čína

Kdo viděl film "Poselství bohů" na motivy knížek Ericha von Dänikena, tak si možná vzpomene na čínské zobrazení mužů na létajícím voze (https://www.youtube.com/watch?v=22j0TpcpAG4 čas cca 35 minut). Tento vůz má opět kola s loukotěmi. A v čase 1 hod 7 minut je ve výše uvedeném filmu toto kolo dokonce přirovnáváno ke kolu, se kterým se setkal prorok Ezechiel.

Egypt kolem roku 300 n.l.

Kolo s loukotěmi je také atributem svaté Kateřiny, světice a mučednice, která žila kolem roku 300 n.l. v egyptské Alexandrii. V tomto případě kolo představuje mučící nástroj. Jenže existují hypotézy, že legenda o sv. Kateřině může být též přemodelovaná postava nějaké starší pohanské bohyně, mezi jejíž atributy bylo právě loukoťové kolo (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Kate%C5%99ina_Alexandrijsk%C3%A1)

Keltové

Hned dvakrát se setkáváme se symbolem loukoťového kola u Keltů, starobylého národa, který žil i na našem území. Jednak v tzv. "Taranisově kole", atributu keltského boha Taranise, který archeologové přirovnávají ke slunci. (viz http://www.pohanstvi.net/inde.php?menu=svatynesymboly). A pak i v tzv. keltském kříži, což je kříž, který obepíná prstenec. Podle mnoha názorů je to symbol cyklického proudění času (viz https://energieazdravi.cz/keltske-symboly-ktere-se-pozivaji-dodnes/)

Severní Amerika

Hned několikrát se můžeme setkat s takovýmto kolem i u indiánů, původních obyvatel amerického kontinentu. Například je zobrazeno i mezi výjevy na petroglyfech Tří řek v Novém Mexiku (viz https://www.archaeologysouthwest.org/explore/three-rivers-petroglyph-site/). A nalézt je můžeme i na slavném petroglyfové skále Newspaper Rock v Utahu (viz https://en.wikipedia.org/wiki/Newspaper_Rock_State_Historic_Monument).  A kolo s loukotěmi je vlastně i slavný Bighornský léčebný kruh ve Wyomingu (viz https://en.wikipedia.org/wiki/Bighorn_National_Forest).

Zkrátka a dobře s tímto zvláštním symbolem se setkáváme v mytologiích mnoha dávnověkých národů po celém světě. A tak se opět ptám, zda se s tímto symbolem nemohli naši dávní předci například nějak setkat u svých bohů, tedy ve skutečnosti u dávných mimozemských astronautů, které naši předkové považovali pro svoji primitivnost za bohy. A hle jedno kosmické zařízení skutečně má takovýto tvar! Zatím jsme ho sice ještě reálně nepostavili, ale na projekčních prknech našich inženýrů zabývajících se kosmonautikou se vyskytuje už dávno. A právě tento tvar kosmických lodí ve tvaru otáčejícího se kruhu spojeného se středem řeší za pomoci odstředivé síly umělou gravitaci ve vesmíru, kde je normálně stav bez tíže. Mohli snad dávnověcí astronauti, jako například bytost s modrou kůží zvaná Višnu, cestovat ve vesmíru v právě takovéto lodi?

Související články:

Může mít prastarý symbol H archeoastronautický původ?

Vznikla dánská vlajka na základě setkání s UFO?

Co když kalichy mohly v dávnověku sloužit i jako dávné vysílače?

Postavte si přistávací modul proroka Ezechiela

A další články z mí rubriky archeoastronautika

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Libor Čermák | úterý 26.11.2019 11:18 | karma článku: 18,96 | přečteno: 688x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,54

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88