Marťanská obrázková galérie

Na povrchu planety Mars se kromě tváří a pyramid nalézají i anomální útvary, které při pohledu ze shora tvoří nějaký konkrétní obrazec. Vytvářejí je hory, rýhy, krátery nebo vyschlé řeky a jezera. Rád bych zde chtěl popsat ty nejzajímavější.  

S y m b o l   p o d   A s c r a e u s   M o n s

Symbol, který zdánlivě připomíná písmeno „G“, jsem před lety objevil při brouzdání po googlemapě Marsu. Patrně se jedná o rýhu na marťanském povrchu. Nalézá se přímo v úpatí jednoho z největších marťanských vulkánů, a to u  „Ascraeus Mons“ na marťanských souřadnicích 10°56´severní šířky a 100° 52 západní délky. Tato dnes již vyhaslá sopka je nejsevernější ze tří velkých sopek v oblasti Tharsis. Své okolí převyšuje o neuvěřitelných 18 km. To znamená je dvakrát vyšší než pozemský Mt. Everest. Zarazil mne však  tento pravidelný půlkulatý symbol, jehož osa míří přímo na kráter vulkánu. Náhoda? A je možné, aby takto složitá rýha vznikla jen přirozenou cestou od přírody? (viz  http://www.google.com/mars/#lat=10.860281&lon=-102.469482&zoom=8&map=infrared

 

R y b a   n a   „ M a r ť a n s k é   N a z c e “

Zhruba severovýchodním směrem nedaleko od kráteru Tikhoravov se nalézají další dva krátery. Při svém brouzdání po googlemapě Marsu jsem si všiml, že v sobě ukrývají podivné rýhy, jež tvoří několik  pravidelných obrazců. A tak mám chuť říkat tomuto místu „Marťanská Nazca“. Útvar připomínající rybu se nalézá v horní části západního kráteru na souřadnicích  15°30´severní šířky a 41° 27 východní délky a vypadá jako ryba plující s malou odchylkou k severu. Zřetelně vidíme její tělo a ocas vytvořené z rýh. (viz též http://www.google.com/mars/#lat=15.024380&lon=41.369018&zoom=9&map=infrared). Mimochodem. Tato ryba není na Marsu jediná. Jak se za chvíli dozvíte, obrazců, ve tvaru ryb se na této planetě nalézá více.

 

K v ě t i n a   n a   „ M a r ť a n s k é   N a z c e “

Těsně pod rybou, na souřadnicích  15°00´severní šířky a 41° 26 východní délky se v západním kráteru nalézá další obrazec, jenž by se dal asi nejlépe přirovnat ke květině. Je to vlastně obrazec, díky kterému jsem si této oblasti všiml. Je tam možné spatřit dva symetrické trojúhelníky, které společně tvoří čtverec, jehož osa směřuje ke středu dalšího menšího kráteru, jenž se nalézá jižně. Trojúhelníky by pak odpovídaly listům a kráter květu. (viz opět  http://www.google.com/mars/#lat=15.024380&lon=41.369018&zoom=9&map=infrared)

 

K l í č   n a   „ M a r ť a n s k é   N a z c e “

Ve východním kráteru, a to přímo na východ od květiny se na souřadnicích 15°00´severní šířky a 42° 20 východní délky nalézá další zvláštní obrazec, a to čtverec, který je rozčtvrcený oběma svými úhlopříčkami. Ze severovýchodního vrcholu tohoto čtverce vybíhá rovnoběžně s úhlopříčkou další linie a s dalšími dvěma kolmými rýhami vytvoří jakési "F". Tedy něco, co by mohlo vypadat jako hranatý klíč. (http://www.google.com/mars/#lat=15.024380&lon=41.369018&zoom=9&map=infrared) Když se zamýšlím nad celkovou Polohou této oblasti, které říkám „Marťanská Nazca“, napadá mne ještě ten fakt, že její poloha nemusí být dokonce ani nijak náhodná. Za prvé. Zeměpisná šířka totiž odpovídá poloze skutečné pozemské Nazcy v Peru. A za druhé, zeměpisná šířka 15 stupňů odpovídá přesně jedné šestině vzdálenosti rovníku a severního pólu. O těchto polohových zajímavostech jsem se věnoval v článku „Věděli naši dávní předkové, že Země je kulatá?“, Kde jsem se zmiňoval i o tom, že podobný jev se nalézá i velké pyramidě v marťanské Cydonii. Je to vše opět jen náhoda?

S o u h v ě z d í   r y b

A nyní se dostávám, k tomu, co jsem Vám slíbil v odstavci týkající se ryby na „Marťanské Nazce“, Obrazců ryb se nalézá na Marsu více. Jak jsem se dozvěděl na webové stránce http://www.marsanomalies.com/martianpisces. Na marsovských souřadnicích 41°32´severní šířky a 153° 46´ východní délky se nalézá zobrazení dvou ryb. Tu severní rybu modelují krátery, jenž jsou vytvarovány do tvaru nádherného obrazu rybky. Zřetelně je vidět její tělo, ocas ústa i oči a jak pluje směrem na západ. Jelikož se jedná o rybu, jež se i jakoby usmívá, autoři výše zmíněných stránek ji nazývají „zlatou rybku“. Druhou rybu tvaruje pohoří, které vede od první ryby kolmo na jih. Mne osobně toto seskupení obrazců připomíná nebeské souhvězdí  ryb, kde jsou obě ryby též představovány, tak, že plují kolmo na sebe.

S o u h v ě z d í   r y b   v   C y d o n i j s k é m   C i t y

Obdobné seskupení údolí a kopců, které z pohledu seshora vytvarují dvě ryby plující kolmo na sebe je možné spatřit i v Cydonii, a to přímo v tzv. „City“ (souřadnice souřadnicích 40°35´severní šířky a 9° 54´ západní délky), o němž jsem psal i v článku „Pyramidové struktury na Marsu“. Takže je docela možné, že kromě zobrazení hvězdokupy „Plejády“, je v této marťanské lokalitě zobrazené i souhvězdí Ryb.

M a l é   r y b y   v   C y d o n i i

Hned vedle, jižně od předchozí dvojice ryb, jsem objevil další dvojici, tentokrát však malých rybek. Dá se nalézt hned pod tlamou té jižní ryby z předchozího odstavce na souřadnicích 40°30´14´´severní šířky a 9° 54´ západní délky. Docela to vypadá, jako by ta velká ryba měla na ty dvě malé chuť.

A k v á r i u m   v  C y d o n i j s k é m   C i t y

Už jsem se zmínil o tzv. City v marťanské oblasti Cydonia. Výčet ryb by v žádném případě nebylo kompletní, kdybych se nezmínil o podivném seskupení vodních živočichů, které se nalézají v severovýchodní části tohoto podivného seskupení neobvyklých objektů. V první řadě bych se měl zmínit o asi nejznámějším vyobrazení delfína na Marsu. Bohužel na Google Earth je velice špatně vidět, ale je tam, neboť na jiných fotografiích je patrné. Jedná se o vyschlé jezero, které sousedí na severu se dvěma nejseverovýchodnějšími objekty a hlavu má na souřadnicích 40°40´ severní šířky a 9° 48´ západní délky. Toto jezero má tvar dokonalého delfína i s hlavou ploutvemi a ocasem. Na něj navazuje pyramidální objekt, o němž jsem psal minule (viz Pyramidové struktury na Marsu). Tento objekt má obdobně jako velká pětiboká pyramida minimálně pět stran, a proto vzbuzuje dojem jakési postavy. Tomuto objektu se říká buď „Admirál“ a nebo také „Enki“, což je bůh ze sumerské mytologie. Jižně od něj se nalézá objekt ve tvaru malé ryby a na východ od něj pak objekt ve tvaru želvy.   (zdroj: zde)

Š t i k a   v   C y d o n i i

To že oblast Cydonia není jen oblasti s pyramidami a obličejem, ale i s obrazci ryb dosvědčuje další útvar, který vypadá doslova jako štika, či piloun či jiná podlouhlá ryba. Zřetelně je zde vidět ocasní ploutev tělo i hlava s okem a tlamou. K nalezení je nedaleko, zhruba na jihozápad od velké pětiboké pyramidy D & M a na souřadnicích   40°55´severní šířky a 9° 40´ západní délky).

D e l f í n   ( r a m í n k o )

A stále zůstáváme v oblasti Cydonia. Další ryba, připomínající delfína nebo ramínko na šaty, se nalézá severně od velké pětiboké pyramidy D & M, na souřadnicích 40°32´severní šířky a 9°27´ západní délky. Informoval o ní v roce 1998 Richard Hoagland, a to v souvislosti s tehdy nově pořízeným snímkem tváře. 

P t á k   v   C y d o n i i

Severně od známé tváře v Cydonii se nalézá další zajímavý skalní útvar, který tentokrát připomíná běžícího ptáka (nebo i dinosaura). K rozeznání je hlava se zobákem, tělo nohy i ocas. Je na souřadnicích 41°23´severní šířky a 9°55´ západní délky. Nevím jak Vám, ale mne začíná připadat, že těch pozoruhodných objektů v Cydonii je už trochu moc. Tváře (dokonce dvě viz Sedm nejznámějších tváří z Marsu), pyramidy (viz Pyramidové struktury na Marsu), ryby, teď pták a další. A to vše v jedné oblasti. Není to už vůbec na zamyšlení? 

Z á v ě r

Místa, která z výšky vypadají jako něco konkrétního najdeme i na Zemi. Například Apeninský poloostrov má tvar nohy, a také si nikdo nemyslí, že by ji nikdo vytvaroval uměle. Proto může být pravděpodobné, že i tyto obrazce, které jsem zde popsal jsou dílem marsovské přírody. Ale co si máme myslet o tom, že takovýchto obrazců a ještě k tomu podobných existuje v jedné lokalitě povíce? Typickým příkladem je například ono místo, které jsem nazval „Marťanská Nazca“ a které navíc odpovídá svojí zeměpisnou šířkou té Nazce peruánské. O to ještě víc zarážející jsou obrazce výhradně ve tvaru ryb v oblasti Cydonia. Ano, té samé Cydonie, kde se též nalézá známá tvář a možná ještě zajímavější velká pětiboká pyramida D & M. Je to opravdu tak velká náhoda, co se týká hříček přírody, že ta oblast je doslova posetá také obrazci ve tvaru ryb? Napočítal jsem jich minimálně osm. A nemají pak všechny podivuhodné objekty v této oblasti i nějakou hlubší souvislost mezi sebou?

 

Použité zdroje a  foto: www.google.com/mars, Google Earth, NASA , www.google.com/mars , odkazy uvedené v článku

Související články věnující se tajuplným objektům na Marsu a podobné tématice:

Pyramidové struktury na Marsu

Sedm nejznámějších tváří z Marsu

Nalézají se na Marsu i další záhadné artefakty?

Že by marťanská Nazca?

V Jižní Americe objeveny nové geoglyfy

Tajemství obrazců směřujících k obloze

Po stopách obřích křídových postav

 

Autor: Libor Čermák | pondělí 5.3.2012 6:36 | karma článku: 25,26 | přečteno: 3276x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,54

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88