Kdo může za Br- a podobné exity?

Odejde Velká Británie z Evropské Unie a nebo neodejde? To je otázka, která se před britským referendem přetřásá kolem dokola. Proč se ale vůbec objevují takové myšlenky na odchod z EU?

Myšlenka sjednocené Evropy je myšlenka, která se mi vždy líbila. Nikdy jsem nebyl stoupencem toho, aby Evropa byla rozdělená na malé zemičky, které si hrají na svém písečku. Evropa podle mého názoru není zas tak velké území, aby muselo být nutně rozdělené na ještě menší země. Podle mého názoru má postupovat jednotně.

Ale jak to, že se najednou objevují myšlenky v mnoha zemích tuto sjednocenou Evropu opustit? Přemýšlel jsem nad tím a dopracoval jsem se k takovému názoru, že z myšlenky takovýchto exitů není touha mít rozdrobenou Evropu, ale něco zcela jiného. Kdo sleduje dění v Evropské unii v posledních letech, nemůže se zbavit pocitu, že už to není sjednocená Evropa takovým způsobem, jakým bychom si přáli mít. Současná Evropa už není taková EU, která by vycházela vstříc názorům jednotlivých členských zemí. Ale naopak se snaží ty nesouhlasící země převálcovat (viz uprchlické kvóty). A aby tomu nebylo málo, samotná EU si ještě přilévá olej do ohně nejrůznější zákazy žárovek, pomazánkových másel, rychlovazných konvic apod.

A co hlavně, ve stínu původní myšlenky ekonomické spolupráce, volného pohybu se nám tu najednou zakořenil politický styl zvaný multikulturismus. A jak to tak sleduji, mnozí evropští politici hrají na takovou strunu, jako běda tomu, komu se nelíbí. A ještě víc běda tomu, komu se nelíbí jisté nejmenované cizácké náboženství, které má jako svojí hlavní ideu své celkové vítězství nad náboženstvími ostatními a úplnou poslušnost v tom, co je někde psáno.

A tak si myslím, že pokud je nám evropskými úředníky vnucováno něco, co jde proti přirozenosti zdejší kultury i obyvatel, nikdo se nemůže divit, že se objevují snahy takovou to Evropskou unii opustit.

Pokud tedy britské referendum dopadne tak, že Velká Británie nevystoupí z EU, bude to dobře. Ale pokud to dopadne tak, že z EU vystoupí, jsem přesvědčen, že i to by mělo mít určitý pozitivní dopad. A to ten, že EU pozná, že je potřeba, aby se celá unie změnila, a tu myšlenku sjednocené Evropy začala dělat jinak, než v současné době. A pokud to EU nepozná a zůstane tu vše při starém, nikdo se pak nesmí divit, že se obdobné snahy budou objevovat i v dalších státech.

Související články:

TV Prima, TV, co se nebojí mít názor

Na jaké otázky by měli odpovědět budoucí prezidentští kandidáti?

Jaký je přínos světových náboženství pro lidskou civilizaci?

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Libor Čermák | pondělí 13.6.2016 6:05 | karma článku: 23,55 | přečteno: 464x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,54

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88