Je k něčemu dobré psát na blog články o záhadách?

Občas se mne kolegové záhadologové ptají, proč že svými záhadologickými články na svém idnesovém blogu házím perly sviním a uveřejňuji tam své myšlenky?

Ano, mohl bych své články vydat knižně a rád bych to i udělal. Jenomže vydání knížky má své ale. Například. Protože zas tak známý autor nejsem a současně jsem i autor, jenž zatím žádnou knížku nevydal, měl by o mne vůbec nějaký vydavatel zájem? A kdyby se přeci jen někdo našel, ptám se, zda vydání mé knížky by finančně nezruinovala buď mne nebo jeho? A jak dlouho by ta příprava jejího vydání vůbec trvala?  Když vydáte knížku o záhadách, také se dá předpokládat, že si ji nejvíc budou kupovat zájemci o záhady. Jenomže já bych chtěl, aby se moje myšlenky dostaly i k těm jiným, než jen pouze k těmto zájemcům. Právě u těch jiných bych si přál, aby se zamysleli.

Proto jsem zvolil metodu blogu. Například blog na idnes.cz. Ten přeci na českém webovém poli patří mezi nejčtenější. Samozřejmě, že i zde budou moje články číst milovníci záhad. Já, jako autor, bych si právě takovéto čtenáře měl hýčkat, neboť právě tito čtenáři mi asi budou ponejvíce dávat karmu. Ale vzhledem k tomu, kolik lidí si ten či který článek přečte, tak to v žádném případě není většina.  Protože jsem na idnes, dá se předpokládat, že nejvíce zdejších čtenářů bude spíše konzervativního zaměření. A ti se zřejmě budou ze všech sil snažit, aby nevypadali nenormálně. A tak většinou budou nad takovými věcmi, jako jsou třeba záhady, automaticky mávat rukou, aby nepůsobili nějak divně. A nebo se navíc ještě budou snažit být i tzv. skeptičtí. Ale možná, že ze zvědavosti si na článek kliknou, co že to ten magor zase vyprodukoval. A třeba se i oni nad tím zamyslí. A právě i na takovéto lidi bych si přál co nejvíc zacílit. To přeci proto, aby se to povědomí o záhadách alespoň ještě o trochu víc rozšířilo.

To, že na blog napíšu nějakou záhadologickou hypotézu, má ještě jeden podstatný důvod. Představte si, že třeba za rok nebo za dva přijde nějaký americký ufolog se zjištěním, jak třeba jsou ty havárie UFO zajímavě poskládané do zvláštních obrazců. Nebo s jinou podobnou zajímavostí, jež už dříve napadle mne. Teď se bude před světem honosit tím, jaký prý udělal převratný záhadologický objev. A do toho se ozvu já: „Tak podívej se milej zlatej. O tom, čím se tu chvástáš, o tom jsem už před lety na svém blogu psal já. Tak, kdo že je tedy tím dřívějším objevitelem této hypotézy. Ty snad?“

Proto jsem rád, že své záhadologické hypotézy můžu takto veřejně dávat na blog, a to prakticky okamžitě, co si je sesumíruji. A přitom nemusím čekat roky na milost vydavatelů a posléze případné vydání knihy. Mé myšlenky se tak dostanu k širším vrstvám čtenářů, a to bez nějakého časového posuvu nebo bez toho, aby někdo druhý o nich rozhodoval, zda se mají ke čtenářům dostat a nebo nikoliv.

 

Související články v rubrikách:

archeoastronautika

Havárie UFO (UFO crashes)

multidimenzionální prostor

myšlenky

záhady

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Libor Čermák | úterý 25.11.2014 6:48 | karma článku: 17,54 | přečteno: 552x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,54

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88