Jaké jsou nejnovější obrazce v obilí?

Červenec je tradiční dobou výskytu záhadných obrazců v obilí. Jaké jsou ty z poslední doby? Odpovím. Jsou opět tradičně zajímavé. A navíc se objevily i u nás v ČR.

Začneme ale v Anglii. Například jižně od Salisbury v hrabství Wiltshire se nalézá hradiště z doby železné s názvem Clearbury Ring. A nedaleko něj se 6. července 2015 objevil záhadný obrazec v obilí ve tvaru kříže a dvou oblouků uspořádaných do konkávní čočky. Onen kříž ukazoval ve směru světových stran. Já jsem si ale všiml ještě jedné zajímavosti. Hlavní osa obrazce ukazuje právě ve směru hradiště Clearbury Ring, které je od něj na východ. A přesně na sever je zase centrum města Salisbury. Náhoda? Pokud se chcete o obrazci dozvědět více, doporučuji jeho stránky Clearbury Ring.

Ďáblův dolmen se nalézá na pláni nedaleko Marlborough. Jsou

to dva kameny, který překrývá třetí, 17 tun těžký kámen jako překlad. Je to zřejmě zbytek neolitického hrobu. A právě u tohoto megalitu se objevil 9. července 2015 kruh s prstencem. (viz  Devil's Den.

 

Nedaleko Stonehenge se 10. července 2015 objevil další složitý obrazec. Byla to čtyřcípá hvězda (opět uspořádaná do čtyř světových stran) se srpkem měsíce, který obklopoval prstenec ze třinácti čar. Mohly by snad ony čáry naznačovat původní trility Stonehenge? (další podrobnosti na Winterbourne Stoke Down).

 

A na dohled další známé wiltshirské památky, bílého koně u Alton Barnes, se 14. července 2015 objevil v poli další symbol zvířete, tentokrát králíka. Co nám tím chtěli záhadní autoři sdělit? Někteří badatelé například upozorňují na to, že při trochu fantazie můžeme králíka vidět i ve strukturách tzv. moří na Měsíci. Další podrobnosti  na Alton Barnes, nr Honeystreet.

Teď bych vás nejdříve chtěl upozornit na můj dřívější článek „Znáte Rollrightské megality?“. Tam se zabývám skupinou megalitických staveb které se nalézají u obce Rollright. Jsou to tzv. „šeptající rytíří“, „kamenný kruh“ a „královský kámen“. Tak si představte, že 15. července 2015 se na poli, které se nalézá mezi kamenným kruhem a šeptajícími rytíři, objevily hned dva obrazce. Jednak kruh s prstencem poblíž kamenného kruhu a pak velká pěticípá hvězda. Ovšem tato hvězda byla mezi obě pravěké památky nakreslena tak precizně, že jeden z cípů hvězdy ukazoval na kamenný kruh a druhý na šeptající rytíře. Zvláštní. Podrobnosti na cropcircleconnectoru na stránce The Whispering Knights, nr Rollright Stones

A co Nizozemí? Tam se 4. července 2015 objevily v obili u Hoevenu dva kroužky a kousek dál ještě symbol nilského kříže. Jak jsem psal v článku „Egyptské symboly z hlediska archeoastronautiky“ tak „Anch“, neboli nilský kříž je egyptský symbol či hieroglyf, znamenající život. Skládá se ze tří kolmých ramen a místo čtvrtého ramena je mandlovitý kruh. Při troše fantazie tak trošku připomíná klasického mimozemšťana s mandlovitou hlavou. Náhoda? Holandský obrazec v obilí tohoto tvaru si pak můžete prohlédnout na  Hoeven

Za dalšími novými agrosymboly se teď vydejme k našim sousedům. Nejprve do Německa. Odtud totiž dodatečně dorazila zpráva o obrazci, který se 15. června 2015 objevil u města Landau na západě země. V pšenici se zde objevila soustava pěti kruhů propojených čárou. (viz Landau). Není jistě bez zajímavosti, že toto město se nalézá poblíž Karlsruhe, v jehož okolí, jak píše Erich von Däniken, jsou kostely a pohanská místa poskládaná do pěticípé hvězdy. V tomto případě bych chtěl připomenout i případ agrosymbolů u Rollright.   

Jak už jsem psal v minulých vydáních svého agrosymbolového zpravodajství (Kruhy v obilí - rok 2015) ,v Německu se letos hojně vyskytují obrazce v obilí v okolí hlavního města Berlína. Další z této řady je další obrazec z Groziethenu, tentokrát ze 7. července 2015, který má tvar čtyřlistého větrníku (viz Groziethen (2))

Podobný větrník, avšak pětilistý se objevil i 13. července 2015 u Rudower Wassergarten nedaleko Berlína. Kromě zajímavého tvaru se vyznačoval především propleteným a do spirály položeným obilím. Více na  Rudower Wassergarten.

Svůj letošní obrazec má i Polsko. Ten se objevil poslední červnový den. U Strzelna tu vznikla šestilistá květina. A o kus dál další kruh. Viz Strzelno.

A na závěr se podíváme k nám domů do České republiky, protože jsme v uplynulých dnech zaznamenaly hned dva obrazce v obilí. Co je velice zvláštní, oba se totiž objevily ve stejný den, a to 12. července 2015. tak u kterého mám začít? Třeba u toho u Skalice nad Svitavou poblíž Boskovic. Je to kruh s útvarem uprostřed podobným srdci nebo jablíčku. Nemůžu si pomoci, ale pokud se v polovině letošního července někde objevil obrazec v obilí ze srdcem či podobným obrazcem, podle mého názoru to může mít nějakou souvislost s Plutem, u kterého v tyto dny prolétala sonda New Horizont, a která tam vyfotografovala obří útvar ve tvaru srdce (viz můj článek První nové záhady Pluta a sondy New Horizons), jednu z reportáží o tomto obrazci si můžete přečíst například na odkazu http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zahada-v-obili-nasli-dalsi-kruh-uprostred-je-srdce_349231.html#.VaqL27XEh-Q.

A druhý obrazec toho dne se objevil u Kopaniny nedaleko zříceniny hradu Frýdštejn. Byl to poměrně složitý obrazec, který mne osobně nejvíce připomínal nacucané klíště. Je to snad nějaká souvislost  s anglickými obrazci z 90. let, které také hodně zobrazovaly hmyz? No kdo ví. Rozsáhlejší reportáž z tohoto obrazce je například na http://liberec.idnes.cz/kruhy-v-obili-se-objevily-na-jablonecku-lide-resi-kdo-je-vytvoril-phg-/liberec-zpravy.aspx?c=A150714_220453_liberec-zpravy_tml.

K pravosti či padělku obou obrazců se zatím nechci vyjadřovat. To se nedá posoudit, takhle z patra. A také ne, když někdo obrazec navštíví a hned prohlásí, že obrazec je pravý nebo naopak falešný. To odhalí jen detailní průzkum buněčné struktury postiženého obilí. Pokud jsou tam buňky normální, tak obrazec je obvykle falzum. Pokud však jsou mezi buňkami porušené mezibuněčné membrány, jde zpravidla o obrazec pravý. V tuto chvíli však neznám tyto údaje ani z jednoho obrazce, tudíž se k jejich pravosti nebudu vyjadřovat. V každém případě je rok 2015 v pořadí již 23. sezonou v kuse, kdy se u nás objevují záhadné obrazce v obilí.

 zdroj, použité fotografie a schémata:

http://www.cropcirclecenter.com

http://www.cropcircleconnector.com/2015/2015.html

 Däniken E.:Po stopách všemocných, Mustang, Plzeň 1996, wikipedie

Související články:

Ta sezona obrazců v obilí se najednou rozjela

Putování po červnových obrazcích v obilí

Květnové obrazce v obilí

Jaké jsou první letošní obrazce v obilí?

Autor: Libor Čermák | neděle 19.7.2015 12:07 | karma článku: 18,64 | přečteno: 1427x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,54

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88