Jaké demonstrace jsou mi sympatičtější? Prokavárenské nebo ty protimacronovské?

V posledních týdnech jsme v Evropě konfrontováni s demonstracemi. Ty jsou ale dvojího druhu. Na jedné straně jsou za to, aby se lidem nežilo hůř (Paříž). A pak jsou to demonstrace za to, aby se nám naopak žilo hůř (Praha).

V Paříži se už několik dní demonstruje proti zvýšení cen pohonných hmot, které prosazuje jejich prezident Macron. A nejen proti tomuto, ale i dalším vládním opatřením, které se mají nepříznivě odrazit do životní úrovně obyčejných Francouzů. Před několika dny, jak jsme se dozvěděli, byl v Paříži dokonce pokus tyto demonstrace rozehnat podobně brutálně, jako se to stalo 17. listopadu 1989 v Praze. Není proto divu, že tyto demonstrace pokračují dál a požadují demisi prezidenta Macrona.

Ostatně současný francouzský prezident ani mým miláčkem zrovna není. Mne na něm například už naštvalo to, že v době jeho prezidentské kampaně se nechal podpořit něčím takovým, čemu se tam říká "pařížská velká mešita". Jak jsem už psal tehdy ve svém článku, cituji: "Kdybych někam takto kandidoval já a stalo by se mi, že by mne podpořil někdo takový, víte, co bych udělal? Zažaloval bych ho. Bral bych to jako poškození svého jména. Protože s něčím takovým, jako je islám, já fakt být spojován nechci." (Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=601838) A tak z těchto a dalších důvodů by mi vůbec nevadilo, kdyby měl Emanuel Macron ve své funkci skončit formou podání demise.

A co ty nedávné demonstrace v Praze? Tam se také demonstrovalo proti nějakým opatřením, které mají zhoršit životní úroveň obyčejných Čechů? Ne. Tam se demonstrovalo jednak proti prezidentovi a předsedovi vlády, a to jen kvůli tomu, že jsou prezidentem a předsedou vlády a byli do těchto funkcí zvolení. A hlavně se tam také oslavovaly jména pražskokavárenských politiků, například Miroslava Kalouska. To, jak pražskokavárenští politici vládli naši zemi, jsme se mohli přesvědčit v tzv. "Době nečasu", jak říkám období mezi roky 2010 a 2013. Zvyšovala se tehdy životní úroveň obyčejných Čechů? Ne nikoliv. Naopak se snižovala. A navíc bylo s obyčejnými lidmi v té době zacházeno jak s hadrem (viz nucené práce pro nezaměstnané). A tak říkám, že takovou vládu, jakou jsme měli mezi roku 2010-2013, už nikdy více.

Proto se odvážím tvrdit, že ty současné pražskokavárenské demonstrace jsou narozdíl od těch pařížských snahy za to, aby se nám naopak žilo hůř. Aby s námi zase jednali jak s hadrem. A dnes navíc ještě, aby do nás cpali tu jejich genderisticko-multikulturalistickou ideologii politické korektnosti. Proto jsem raději ve svých myšlenkách se současnými demonstranty v Paříži než s Kalouskem u koně.

Související články:

Tři důvody proč bych ve francouzských volbách nevolil Macrona

Jestlipak by Sorosovci dokázali demonstrovat i za svobodné myšlenky jiných než jen svých?

Bojím se, že ze sorty lidí, co včera řádila na Národní, může jednou vzejít něco hrůzného

Podívej se, Kalousku, kolik je nás na kousku!

Kdo nejvíc pokazil státní svátek? Ten křikloun z Národního muzea

Autor: Libor Čermák | pondělí 3.12.2018 8:21 | karma článku: 40,10 | přečteno: 1683x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,53

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88