Co nám přinášejí obrazce v obilí na počátku léta?

A mám zde další, v pořadí již čtvrté letošní agrosymbolové zpravodajství. Co nám přinesly záhadné obrazce v obilí na začátku letošního léta? Velice zajímavé obrazce, ale i padělky. Ale o tom více v mém článku.
CC Hackpen Hill, 23. června 2018

Pro toto nové vydání mého agrosymbolového zpravodajství jsem si připravil novinku. Jednotlivá schémata agrosymbolů jsem barevně podbarvil, aby se co nejvíce i barevně podobaly obrazcům v době, když vznikly. A teď už vzůru na nové obrazce v obilí.

Pokud uzříte obrazec, který vznikl u Hackpen Hillu v anglickém hrabství Wiltshire dne 23. června 2018, možná že mne obviníte z toho, že tu chci propagovat islám. Ne, to v žádném případě nechci. Něco takového bych si propagovat ani nedovolil. Místo toho mám trošku jiné vyluštění onoho obrazce ve tvaru půlměsíce a hvězdy. Ono totiž 23. června 2018, kdy obrazec vznikl, došlo ke konjukci Měsíce a planety Jupiter v souhvězdí Vah. A tak se domnívám, že tento agrosymbol zobrazuje právě tuto hvězdnou konstalaci. Ale to není zdaleka všechno, co bych chtěl k tomuto obrazci říci. Již v minulém vydání svého agrosymbolového zpravodajství viz "Upozorňují i poslední obrazce v obilí na astronomické konstalace?", jsem se zmínil, že u křídového obrazce bílého koně u Hackpenu, vznikl obrazec už letos 9. června. Tento obrazec vznikl nedaleko od něj, prakticky jen přes silnici. Ale i tak jsem si zkusil podle fotografií a mapy odhadnout polohu obou letošních obrazců v souvislosti s křídovým bílým koněm a nedalekým kruhovým remízkem. A zjistil jsem, že oba obrazce a remízek vytvoří pravoúhlý trojúhelník. A bílý kůň leží ve vrcholu rovnoramenného trojúhelníku s remízkem a právě s tímto posledním obrazcem. Jinak tento obrazec si můžete prohlédnout na stránce http://www.cropcircleconnector.com/2018/hackpenhill2/hackpenhill2018b.html 

CC Yarnbury Castle, 24. června 2018

Hned další den, 24. června 2018, se objevil další obrazec u pevnosti z doby železné u Yarnbury Castle v hrabství Wiltshire, 5 kilometrů západně od Stonehenge. Zobrazoval jakýsi čtyřlístek v šestiúhelníku. Co mne tento obrazec připomnělo? Podívejte se, kdy se obrazec objevil. 24. června. To má svátek svatý Jan. A tak mne to připomnělo křídla svatojánských mušek. Ale na jeho stránce http://www.cropcircleconnector.com/2018/yarnburycastle/yarnburycastle2018a.html je ještě jedna nádherná fotografie, jak jedna z os tohoto obrazce ukazuje přímo ma pravěké hradiště Yarnbury Castle a západ Slunce. Viz http://www.cropcircleconnector.com/2018/yarnburycastle/DJI_0027.jpg. Nádhera.

CC Sutton Hall, 30. června 2018

Velice zajímavý, a teď nikoliv obrazec, ale obrazce, nám záhadní autoři připravili 30. června 2018. To, co se objevilo na poli u Sutton Hall, východně od Londýna, se totiž dá nazvat "popiktogramované pole". Hlavním prvkem byl kruh v prstenci, v jehož centrální části se nalézala trojice kruhů v řadě a kolem nich různé cikcaky. Agrosymbol dále doplňovaly tři další kruhy a pak symbol ve tvaru jakého si "S" a spojeného "JOF" (což je mimo jiné symbol, jenž se u řady obrazců objevil i v minulých letech). Co obrazec mohl znamnat? O tom se zpustila debata i na jeho stránkách na http://www.cropcircleconnector.com/2018/suttonhall/suttonhall2018a.html. Ale jednu svoji hypotézu mám i já. Spustil jsem si program Night Vision, jak vypadala hvězdná obloha a poloha planet právě 30. června 2018. A zjistil jsem, že ten den se objevila v řadě za sebou následující tři nebeská tělesa. Venuše v souhvězdí Lva, Merkur v sousedním souhvězdí Raka a Slunce v Blížencích. Pokud by ten prostřední kroužek měl znamenat Merkur, tak ty tři úzké trojúhelníčky, které na něj směřují, se nápadně podobají souhvězdí Raka. A i poloha Merkuru odpovídá. Obrys obrazce u "Venuše" se zas nápadně podobá hlavě souvězdí Lva. No a ten zbytek, by mohlo být Slunce v Blížencích. Pokud bychom se na to podívali takto, tak ty tři vnější kruhy by mohly odpovídat Velkému vozu a ty symboly severnímu pólu. Je to sice jen moje vysvětlení. Třeba milí čtenáři příjdete na nějaké lepší. 

Můj rozbor spirálních ramen galaxie M33 v Trojúhelníku

Nyní bych odbočil do Švýcarska, kde se letos objevil již druhý

agrosymbol.

CC Baggwilgraben, Švýcarsko, 17. června 2018

Po Usteru, o kterém jsem psal v článku "Upozorňují i poslední obrazce v obilí na astronomické konstalace?" se objevil další obrazec 17. června 2018 u Baggwilgrabenu u Bernu. Zobrazoval jakousi spirálu s dvanácti rameny. Mohlo by se například jednat o vyzobrazení nějaké galaxie? Jenže naše Mléčná dráha má jen čtyři ramena. Najdeme ve vesmíru nějakou galaxii, která jich má dvanáct? Jedna taková galaxie s větším počtem ramen se nalézá poblíž naší Mléčné dráhy, a to dokonce v naší místní skupině galaxií. M33 v Trojúhelníku takto vypadá. Ale bohužel, jsem nikde nenašel, kolik těch ramen podle vědců tato galaxie vlastně má. Musel jsem si tedy poradit sám. Z internetu jsem si stáhl fotografii této galaxie. Jenže ta je vůči našemu pohledu šikmo, takže pohled tvoří jen šikmou elipsu. Nezbývalo mi nic jiného, než si ji v grafickém programu horizontálně vyrovnat a pak v jednom směru natáhnout, aby galaxie vytvořila přibližný kruh. A začal jsem teď počítat ramena. A ono jich tam možná těch dvanáct skutečně je. Může tento švýcarský obrazec tedy poukazovat na tuto galaxii? Na obrazec v obilí se můžete podívat na jeho stránkách "http://www.cropcircleconnector.com/2018/Seedorf/Seedorf2018a.html".

Teď se opět vrátím do Anglie. A to proto, že tam na začátku letošního července vznikly tři obrazce, o kterých si myslím, že pro jejich kostrbatost a nepřesnost se může jednat o padělky. Jsou to tři soustředné kruhy u Altonu z 1. červnece (viz http://www.cropcircleconnector.com/2018/pancake/pancake2018.html), Dále jakési osově nesouměrné a pokřivené letadlo z Waden Hillu u Avebury, jenž vzniklo následující den (viz http://www.cropcircleconnector.com/2018/wadenhill/wadenhill2018a.html). A do třetice kříž u Woodborough z téhož dne. Prostě lidé to nejspíš také zkouší.

No jo, jenomže u teorie padělků zůstanu i v posledním případě tohoto agrosymbolového zpravodajství. Ale dřív, než ho blíže popíšu, tak se k něčemu přiznám. Pamatujete na obrazec u Kolince z 1. července roku 1996 (viz Jaké byly kruhy v obilí roku 1996)? Tak ten jsem vyráběl já. Pamatujete na obrazec u Nemilkova z 28. července 1996 (viz Jaké byly kruhy v obilí roku 1996)? Tak ten jsem také vyráběl já. Nebo pamatujete na spirálu u Kašovic z 5. srpna 1997 (viz Jaká byla sezóna kruhů v obilí v roce 1997?). Jak je možné, že jsem se u tohoto obrazce objevil dříve, než jsem se o něm dozvěděl ze sdělovacích prostředků? Jedině to, že jsem ho opět vyráběl já. A to samé se dá řici i o obrazci u Záluží z téhož dne. A co obrazec u Boršova nad Vltavou z léta 2003? Nebo obrazec u Českých Budějovic z léta 2008 (viz Léto plné obrazců v obilí)? Ty jsem také vyrobyl já. A co obrazec u pražských Ďáblic z konce července roku 2011 (viz Srpen ve znamení kruhů v obilí). Tak tyto všechny obrazce jsem vyrobil v obilí já. Skeptici se

teď jistě zaradují. Žádní mimozemšťani, žádné tajuplné síly, žádné tajné zkoušky, jen prkýnka a provázky jistého pana Čermáka. Ale teď se vás milí čtenáři zeptám. Jak moc tomuto mému údajnému přiznání věříte? Že moc ne? Ani se moc nedivím. K tomuto svému tvrzení jsem nepřiložil jediný důkaz, že jsem to skutečně vyráběl já. A tak se můžu jít s touto lží a nechutným přivlastněním zmíněných obrazců v obilí jedině vycpat. Jenomže takto totiž bohužel pracují mnozí ti, kteří se vydávají za autory těchto obrazců. Jako například jistý Ital Francesco Grassi, který takto tvrdí, že letos vyrobil složitý obrazec u Cascina Geronyma v Itálii, a to v noci ze 16. na 17. června 2018 (viz http://www.cropcircleconnector.com/2018/FrancescoGrassi2018/FrancescoGrassi2018.html). Akorát, když jsem se díval na jeho FB stránky, nenašel jsem tam jediný důkaz, že tak skutečně učinil. A tak si myslím, že i lidé, kteří se později přiznávají k umělé tvorbě a padělání obrazců v obilí, by měli dát nějaký přesvědčivější důkaz, že to skutečně vyrobili oni, než si jeho výrobu jen a pouze přivlastnit. Jinak tato přiznání jsou podle mého názoru jen obyčejným nedůvěryhodným plácnutím do vody a hledání skeptického vysvětlení za každou cenu.

Zdroje: http://www.cropcircleconnector.com/2018/2018.html, https://www.cropcirclecenter.com, program Night vision,  www.google.com/maps, wikipedia, mé hypotézy

Předchozí agrosymbolová zpravodajství z tohoto roku v rubrice Kruhy v obilí - rok 2018

Autor: Libor Čermák | čtvrtek 5.7.2018 8:55 | karma článku: 15,34 | přečteno: 822x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,53

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88