Co když černý kámen muslimů pochází z havárie UFO?

Možná, že se mnozí muslimové po přečtení tohoto článku urazí. To je jejich věc. Moje ne. Já mám svoje názory, na které mám právo. A je mi úplně šumafuk, že nějaká náboženská sekta se jimi bude cítit uražena.

Já jsem archeoastronautický badatel, a tak mi jde o to hledat střípky z puzzle, které by dokazovaly, že naše civilizace mohla být ve své dávné historii kontaktována příslušníky jiné mimozemské civilizace. Je to pro mne přednější než náboženská urážlivost nějaké cizácké sekty. Ale s touto další svojí hypotézou začnu nejprve v Tichomoří.

Na melanéském ostrově Tikopia se vypráví prastará pověst. Jednou zde kdysi spadl z oblohy kámen. Meteorit? Jenomže z tohoto kamene prý přišel Quat, bůh, který přinesl do Melanésie kulturu. Co to mohlo být? Kámen spadlý z oblohy a z něj vzešla jakási bytost? Nemohla to být ve skutečnosti jakási havárie UFO? A bůh Quat byl ve skutečnosti astronautem z jiné planety? Že bych měl do své sbírky Havárie UFO další možnou prehistorickou havárii UFO?

Zvláštní pověst že? Jenomže kupodivu není na světě ojedinělá. Obdobnou totiž mají i na opačné straně zeměkoule, a to muslimové. Jistě víte, jaké je nejposvátnější místo islámu. Je to Mekka a v ní svatyně Kaaba. Vevnitř svatyně se nalézá tajuplný černý kámen Hadžar al-Aswad. Právě k tomuto kameni konají muslimové svojí hlavní pouť Hadždž.

Jak tento kámen vznikl? Podle dávné legendy také spadl z nebe. Takže nejpravděpodobněji je to opět meteorit. Jenomže i k němu se váže pověst, že pochází od archanděla Gabriela. Islámská tradice říká, že kámen spadl na zem společně s praotcem Adamem. Takže, co když tu v prastarých dobách došlo k podobném události jako v tichomořské Melanésii? Co když je  Hadžar al-Aswad pozůstatkem nějakého pro nás neidentifikovaného létajícího objektu?

A tak si myslím, že by se tento kámen měl ve skutečnosti podrobit nějakému vědeckému výzkumu, abychom věděli, co je vlastně zač. Ale věřícím muslimům se do toho nejspíš asi moc chtít nebude. Ale kdo ví. Třeba se v Kaabě skrývá odpověď na takové otázky, kterými se zabývají archeoastronautičtí badatelé po celém světě.

Zdroj: Dopatka U.: Velká encyklopedie Ericha von Danikena: Vašut, Praha, 1999, http://cs.wikipedia.org/wiki/Mekka

použité foto: wikipedia

Související články:

Autor: Libor Čermák | středa 27.5.2015 6:53 | karma článku: 25,51 | přečteno: 2994x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,57

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88