Byl už u nás nalezen fragment dřívějších civilizací?

Ze světa jsou známé archeologické nálezy, které nezapadají do běžně přijímané historie naší planety a které svědčí o tom, že už tu kdysi dávno někdo byl před námi. Nalezlo se něco takového už i v Česku?

Slyšeli jste někdy o podivné sekerce od texaského Glen Rose? Pokud ne, připomenu, že se jednalo podivný nález připomínající sekyrku, který byl doslova zalit ve skále, jejichž původ je druhohorní, zhruba 140 milionů let. (viz obr.) Psal jsem o tom v článku „Co když existovala v druhohorách civilizace?“. Známý je také nález podivných kovových spirál o velikosti v řádu milimetrů, které byly nalezeny na Urale. Ty byly nalezeny ve vrstvách starých 100-300tisíc let. (zdroj 1). A z celého světa jsou známé desítky dalších obdobných nálezů, které časově nezapadají do takové představy historie naší planety, jak se učíme ve škole. Podle mne je nejpravděpodobnějším vysvětlením této záhady to, že naše technická civilizace není v historii tou první, která se na naší planetě vyvinula nebo tu působila. A tak mne napadlo se podívat po tom, zda už nějaký obdobně podivný artefakt byl nalezen i u nás. A tak jsem zapátral a něco jsem skutečně našel.

Nedávno to vypadalo, že i u nás byla nalezena nějaká podobná sekyrka. Stalo se v roce 2002, kdy byla v Liberci v náplavu řeky Nisy nalezena sekyrka, jenž připomínala tzv. sekeromlat z doby kamenné. Problém byl ovšem vtom, že byla zhotovena z velmi čistého 99,4 procentního železa, čehož tehdejší technikou v žádném případě nebylo možné vyrobit. Záhady se ujal záhadologický Projekt Záře. A výsledek pátrání byl takový, že v tomto případě se bohužel nejedná o žádný záhadný pravěký artefakt, ale o hornické kladívko, které bylo s největší pravděpodobností bylo vyrobeno v 18. nebo na začátku 19. století. Takže na český Glen Rose můžeme tentokrát zapomenout.  (zdroj 2, 3).

Ale zkusme pátrat dále. Mnozí badatelé dávali hodně nadějí i do tzv. „vršanských koulí“, což jsou horniny z křemenných zrn slepené pyritem a markazitem do tvaru koule. Vlastně se jedná o pískovec. K nalezení jsou v povrchových lomech na Mostecku. Podle některých zpráv mají mít dokonce i jakési léčivé účinky. Ale i proces vzniku těchto koulí je geologům znám, pocházejí z třetihor, z období starého 15-20 milionů let. (zdroj 4). Takže v tomto ohledu další zklamání? Neházejme flintu do žita.  

Podle spisovatele Ludvíka Součka byl v 19. století v salzburském muzeu k vidění zvláštní kovový (snad železný) předmět ve tvaru koule nebo spíše kostky či kvádru se zaoblenými rohy. Nejzajímavější by však měl být původ tohoto předmětu. Byl prý údajně vytěžen společně s uhlím v některém antracitovém dolu na Plzeňsku. To by odpovídalo, že stáři tohoto předmětu bude minimálně neuvěřitelných cca 200 milionů let. A tak tedy konečně máme první nadějný nález? Jediný problém je v tom, že předmět se ze sbírek onoho muzea ztratil, a tak není možná jeho detailnější analýza. Ale první vlaštovku máme tu. Ale nepřestávejme hledat dále. (Zdroj 4)

Jak jsem se dozvěděl z webových stránek Československé archeoastronautické asociace a Klubu psychotroniky a UFO, tak v roce 1844 při hloubení tunelu u Chocně byly nalezeny podivné úlomky z téměř čistého železa (98,3 procent) velikosti od malých až do 100 gramových. V přírodě se však takhle čisté železo nevyskytuje, lze ho vyrobit pouze průmyslově. Pátráním po tom, odkud úlomky jsou, vyšlo najevo, že pochází z vrstvy odpovídající druhohornímu slínovci a že tam nijak nemohlo být zasunuto později, než v době když se vytvářela samostatná hornina. A tak definitivní řešení této záhady dosud nebylo uspokojivě vyřešeno. (zdroj 5,6)

A do třetice, při čtení stránek Klubu psychotroniky a UFO s regionálními záhadami jsem nalezl zajímavé svědectví, které učinil cca před 40-50 lety badatel František Paneš. Na úpatí pískovcových skal v lese Bukovina u Sedmihorek na Semilsku si všiml jedné zvláštní geologické anomálie. Na jedné ze skal se údajně vyskytovala věc, která vypadala jako trubky obrostlé pískovcem. Vypadaly jakoby byly z umělé hmoty a dokonce přesahovaly skálu. Nic více však o tomto objevu známo není. Víme jen to, že pískovce Českého ráje vznikly v druhohorách, kdy v období křídy, zhruba v době kolem 97 miliony let byl tento kraj zaplaveny mořem. To tu pak vydrželo zhruba 13 milionů let, po nichž ustouplo a zanechalo náplavy písčitého dna. Z těch pak zvětráváním vznikly ony nádherné skalní útvary, které obdivujeme dodnes. Čerpal snad někdo v oblasti Sedmihorek z tohoto druhohorního moře vodu? V souvislosti

s tímto svědectvím bych se chtěl zmínit ještě o jednom záhadném nálezu ze zahraničí. Sice jsem se o něm již zmínil v článku „Co když existovala v druhohorách civilizace?“, ale sem se to hodí také. Kolem roku 1968 mělo údajně dojít k objevu podivných zploštělých trubek (viz obr.) v křídové sloji v lomu Saint-Jean de Livet na severu Francie. Jejich stáří je odhadováno stejně jako stáří materiálu, ve kterém se nalézaly, tedy na 65 milionů let, tedy zhruba konec druhohor. Je zde snad mezi těmito trubkami nějaká souvislost? (zdroj: 4, 7)

A když se v závěru nad tím vším zamyslím, je opět jen náhoda, že jsme se v tomto článku pohybovali většinou v druhohorách, tedy v období mezi 250 a 65 miliony let? Bylo snad tehdy, jak na našem území, tak i jinde něco, co bychom mohli nazvat rozvinutější civilizací? 

 

Zdroje a použitá literatura

1) Hausdorf H.: Záhady a fenomény, NS Svoboda, Praha 2012)

2) http://www.projektzare.cz/tajemna-sekerka-z-liberce-opracovane-zelezo-z-doby-kamenne/aktualne

3) http://www.projektzare.cz/pripad-liberecke-sekerky-byl-uzavren/aktualne

4)Lenková J., Šiška V., Mackerle I., Zeman J.: Velká kniha otázek a záhad, Regia, Praha, 2002

5) http://www.kpufo.cz/wuo/tunel.htm

6) http://www.csaaa.eu/clanky_02.htm

7) http://www.kpufo.cz/wsm/pr_se.htm

Použitý obrázek: http://www.paraportal.org/2735-der-versteinerte-hammer-von-glen-rose/thread2.html

http://www.ancient-wisdom.co.uk/metallurgy.htm

 

Související články:

Co můžou být nově objevené geoglyfy v Asii a Africe?

Byl už na Zemi ještě někdo před lidstvem?

Existují nějaké stopy po předešlých technických civilizacích?

Co když existovala v druhohorách civilizace?

Mají pověsti o potopách reálný základ?

Rubrika: archeoastronautika

Autor: Libor Čermák | neděle 6.1.2013 6:29 | karma článku: 25,95 | přečteno: 4479x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,54

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88