Bude si něco o nás myslet příští pozemská civilizace?

Situace, kterou chci popsat, se naší civilizaci může klidně stát. Ostatně nějaká globální katastrofa např. typu atomové války jsou věci, které nás potkat můžou. Takovéto a podobné apokalypsy by chtíc nechtíc znamenaly konec naší civilizace, tak jak jí známe.

Už Albert Einstein prohlásil, že pokud přijde válka, která se bude vést atomem, tak ta válka následující se povede klacky a kameny. Einstein byl moudrý muž, a tak přesně věděl, k čemu by atomová válka mohla vést. Ta hrstka lidí, která by toto běsnění přežila, zřejmě už nebude mít tu sílu, aby dokázala přebrat veškeré vědomosti, které naše civilizace dokázala shromáždit. A civilizační vývoj by tak začal zcela nanovo. Jak půjdou roky, desetiletí, staletí a tisíciletí, budou postupně mizet všechny pozůstatky naší civilizace. Postupně je tak bude víc a víc ohlodávat zub času, Naše technologické vymoženosti sežere rez, který postihne kovové části, veškeré naše stavby prorostou rostlinami a později stromy, jejichž kořeny je roztrhají natolik, že nejdříve spadnou a nakonec zmizí docela. Vše ostatní zapadá listím, jehličím, zaroste trávou a plevelem, které se postupem času promění na hlínu, ve které budou veškeré výdobytky naší civilizace neúprosně mizet a rozpadat se.

Co z toho vyplývá? Že za několik tisíciletí se už téměř skoro vůbec nepozná, že tu někdy byla nějaká vyspělá technologická civilizace, která uměla stavět budovy šplhající až do mraků, které uměla bez potíží létat z kontinentu na kontinent či dokonce do vesmíru a která nabyla úžasných vědomostních poznatků.

A co ty lidi? Jak budou odcházet staré generace a přicházet nové, tak jejich vyprávění o těch cestách nebesy z kontinentu na kontinent se budou stále více proměňovat v pověsti, které s postupem času již nebude téměř možné nijak dokázat. A  to nemluvě o oné dlouhé době, až tato nová civilizace dospěje do dnešního stavu vědění. Možná jen, že některé národy si je zachovají jako prastaré legendy, které však z vážených vědců historiků nebude brát nikdo jako bernou minci.

A tak se ptám, bude vůbec něco, co by této nově příchozí civilizaci dalo nějaký pádnější podnět o existenci naší dřívější vyspělé civilizace? Snad jen pozůstatky staveb z kamene, pokud je mezitím neohlodají nějaké eroze.

Nyní si však tuto situaci představme u naší civilizace. Představme si například, že podobná věc by se mohla již klidně někdy v minulosti odehrát. Když se tak nad tím zamýšlím, máme vůbec my nějakou teoretickou možnost přijít na existenci případné pradávné vyspělé civilizace zde na Zemi? Nebo snad zatím nikoliv?  

Když jsem se dostal až sem, rád bych připomněl legendy dvou národů, které žijí úplně na opačné straně Zeměkoule a které shodně tvrdí, že naše civilizace je dokonce už čtvrtou civilizací, která by na naší planetě prý již historicky existovala!

Podle starých Indů nyní žijeme ve věku Kalijuga. Předtím zde byl věk Dváparajuga, ještě předtím Trétajuga a nejdřív Satjajuga nebo také nazývaný Krtajuga. 

Obdobné dělení věků se též dochovalo v legendách indiánů Hopi v Arizoně. Ti tvrdí, že my nyní žijeme v jakém si čtvrtém věku. A až ten skončí, mají přijít další věky a celkem jich má být prý až devět. Je to jen náhoda, že dva různé národy z různých koutů světa mají tak podobné legendy? Ale tím to nekončí.

Podle Hopiů měl totiž ten třetí věk skončit velikou potopou. A je opět jen náhoda, že tolik národů světa (Bible –Noe, Řekové-Atlantida, Aztékové-Aztlan, Hopiové-viz výše, Sumerové-Utnapištim, dokonce i výše zmínění Indové a mnoho dalších) má ve své mytologii pevně zakotvenou legendu o jakési dávné potopě, která znamenala konec starého věku a začátek nového, našeho? A proč se to dochovalo v legendách tolika národů? Nebylo to náhodou skutečně proto, že tato celosvětová povodeň byla důsledkem nějaké obrovské katastrofy, která ukončila předchozí pozemskou civilizaci, čímž svět uvrhla o několik tisíciletí zpět, aby vše začalo opět znova?

 

 

 Použité zdroje: wikipedie

Trnobranská J.:Proroctví indiánů kmene Hopi: Blíží se konec světa?, článek v časopise Enigma, RF HOBBY, č. 9, roč. 2008

 

Související články:

Dokument z příštího věku lidstva

Rubrika archeoastronautika

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Libor Čermák | úterý 10.8.2010 6:50 | karma článku: 24,41 | přečteno: 2827x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,54

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88