Klíč k řešení problému s migrací a zároveň komplikovanost konkrétních řešení
V předchozích dvou článcích jsem psala o pomoci Africe a také o Dublinu IV. Článek o Dublinu IV vybrali admini jako zajímavý. Proto předpokládám, že byl i srozumitelný. Ale přesto se našli čtenáři, kteří se v komentáři vyjadřovali (tj. předpokládám vymezovali? jinak by to nedávalo smysl) proti tomu, kde jsme zajedno. Zažívám toto na základní škole a není to dáno jen nižší inteligencí některých žáků, ale z 80% tím, že neposlouchají pečlivě. Doba je rychlá, scanujeme texty, posloucháme na půl ucha, protože jsme zvyklí na multitasking (někdo). Pak je i pro politiky těžké předat nějakou informaci, když to dopadne u některých tak, jak v mém článku.
Doba je ale rychlá i na rozšiřování internetu do všech koutů světa a tak si vidíme do talíře všude a chápu Afričany, že chtějí do Evropy.
Nezrychluje se pouze čas a nepropojuje se pouze svět, ale propojují se i problémy. Dostávají se do takové komplexity, že na ně odborníci už těžko hledají řešení. Dneska vám žádný ekonom neudělá dlouhodobější prognózu a i za krátkodobou bude stát proto, že nic jiného mu nezbývá.
V rámci propojeného businessu je i zemědělská politika hodně obtížná (a klobou dolů před Marianem Jurečkou), protože musíte zohlednit zušlechťování vyčerpané krajiny, polí, klimatickou změnu, ale i prodatelnost zemědělských produktů (tj. nesmí být drahé). Kam až budeme moci jít v rekultivaci krajiny, abychom byli konkurence schopní, nebo se naše pole naopak vyčerpají zcela či neudrží vláhu, to je otazník do budoucna.
Ani ve školství to není snadné: Zápasíme se závislostmi dětí na mobilech, sanujeme následky multitaskingu a rozpadlých rodin.
Dneska jsem byla na muzikoterapeutickém workshopu a v jeden okamžik si uvědomila, jak jsme v napětí a v jakém protikladu stojí bytí tady a teď v rámci hudby (srdce, celý člověk) a na druhou stranu do budoucna řešení tak složitých problémů (přepálená hlava a i by si ji politici a jejich poradci - včetně mě - mohli ukroutit, zavařit). Zeptala jsem se tedy na to "CO JE KLÍČEM K ŘEŠENÍ TÉTO SITUACE A TO ZEJMÉNA V OTÁZCE AFRIKY". Vytáhla jsem si k tomu kartu "HOJNOST". V rámci hlubokého bytí v hudbě mi přišel i konkrétní význam této karty teď a tady v této situaci: "Měli bychom si být vědomi hojnosti všude kolem nás. Jak my, tak Afričané. Hojnosti lásky energie. Hojnosti možností a nutnosti volnosti pro vesmír. Harmonii vlastního chtění a osudu (lekcí). Pokud se Afričané kousnou v pocitu chudáčků nebo pocitu ochuzení, vyvolá to velkou negativní energii proti životu samotnému." Těžko se mi ten pocit a jasný vjem popisuje. "Pokud se naopak Evropa nepodívá do zrcadla, že je přesycena jídlem, zábavou, mobily, oblečením, vjemy, zprávami apod., tak vytváří napětí z druhé strany. Jednak vůči Africe, ze které čerpáme levné suroviny a plodiny (Fair trade je zatím ojedinělá záležitost) a zároveň tak, jak Afrika může umřít hlady, tak my můžeme umřít na přesycenost těla a mysli a na hlad srdce po opravdovém lidství."
Řešením není přijmout do Evropy Afričany. Jsou to Afričani a mají žít v Africe. Ti, kdo navrhují se o Afričany postarat v Evropě a také to dělají, propadají vlastní bezhraničnosti a pseudohumanitě. Řešením ale ani není se s nimi v rámci obchodu spojit přes internet a nechtít vnímat jejich pocity, neřešit Fair-trade a zavřít své srdce v pomyšlení, že bychom z našeho rozpočtu a také z kapes bohatých lidí (hodně) a lidí, co mají na obživu (kousek) nemohli financovat vzdělávání v zemědělství a antikoncepci pro Afričany.
Myslela jsem si, že jasnost tohoto problému je i v mysli jasná a neodiskutovatelná, ale jak v reakci na článek o zemědělské pomoci Africe, tak dnešní vjem při muzikoterapii mi potvrdil, že to není téma hlavy. Je to téma srdce a duše. A tam je to vždy otázka ba bank. Zda zvítězí duch-srdce-lidství nebo ego-mysl-sobectví. To neplatí jen ve vztahu k Africe. Právě jak si stěžujeme, že někteří i z Čechů jsou v těžkých situacích, je třeba rozlišit a) kde je to těžká situace, která právě umožňuje vnitřní růst člověka a nemá být tedy opečovaná financemi b) kde je to ukazatel na to, že i v rámci naší společnosti, která jako celek má tedy dostatek, je to výzva nás všech k pomoci jeden druhému (daně všechno nevyřeší).
Co tedy můžeme konkrétně my v současné době dělat?
- Co existuje, kupovat ve Fair trade a ptát se na možnost dalších produktů.
- Chápat Afričany a nestavět se proti nim (i když je to přirozeně, jako každý jižanský stát krajina ne tak pracovitých lidí), pokoušet se hledat řešení a zároveň se "ptát vesmíru" nejen myslí. Přát Afričanům to nejlepší.
- Neokrádat stát o daně, protože pak není ani na naše důchody a naše postižené, natož na Afriku.
- Chápat nutnost nejen fakticky, ale právě na energetické a myšlenkové a psychologické úrovni nutnost v rovnováze pomáhat Africe tak, aby jsme ji nečinili závislou na nás, ale naopak v jednoduchosti soběstačnou a tam, kde nebudou podmínky pro život, tak aby se populace postupně zmenšovala.
- Nevyčerpávat planetu Zemi ani u nás, ani v Africe. Nepřispívat více, než je nutné ke klimatické změně. To znamená žít skrovně, nikoliv zavaleni věcmi a mlsotami.
- Z vlastního platu přispívat jak na problémy v České republice, dále někomu bližnímu, tak právě i ty v globálním světě jen zdánlivě vzdálené.
To nejsou pokyny či poučování, to jsou vjemy z víkendu s hudbou, kde je člověk sám sebou a odhazuje svoje nánosy ega a toto vnímá.
Nenuťte se do ničeho, jen vám přeji chvíle, kdy budete moci nejen tyto věci procítit a vnímat, že na něco mohou existovat částečná řešení (nemůžeme pouštět Afričany do Evropy), ale druhá polovina je na dlouhodobém procesu, jak se různé síly a procesy v nás dostanou spíše do rovnováhy, nebo se vyhrotí v konflikt. Podobně jako ve vztazích.
Držím nám palce. Je to na nás i na Afričanech, zda v sobě budeme podporovat to lepší - vnímání a výzvy ke vnímání hojnosti toho nejzákladnějšího, nebo budeme pěstovat bez-vědomí a chtivost.
Alena Kulhavá
Alena Kulhavá
Poprask kolem kněze Marka Orko Váchy: Přečtěte článek až do konce

Měl být Marku Orko Váchovi zrušen malý úvazek v Praze? Co říká církevní právo a proč se nemalá část věřících vůči rozhodnutí arcibiskupa Graubnera brání? Kam se církev vyvíjí? Co čeká Otce Váchu?
Alena Kulhavá
Je čas odklonit se od Pařížské dohody?

Už před lety jsem prostudovala 13 knih v angličtině o klimatu, který mi zaslal náš přední klimatolog. Pařížskou dohodu se nám nepodařilo naplnit, Donald Trump nastupuje a Čína začíná válcovat světový obchod. Co dál?
Alena Kulhavá
Greendeal nebo cirkulární ekonomika a ekonomické příležitosti Čechů?

To, že změna klimatu je realitou víme většina z nás od roku 2019. Tam začal i intenzivnější greedeal (pochopitelně). To, že nás z ohrožení (kromě počtu obyvatel) mohou vytáhnout jen real. technologie, víme také. Co tedy s tím?
Alena Kulhavá
Důchodová reforma pod drobnohledem

Které části důchodové reformy Mariana Jurečky nám pomohou a jak se podaří vyřešit komplikaci dvou poslanců jiných stran? Co ještě čeká současnou vládu (a která ministerstva) čeká a co čeká tu budoucí?
Alena Kulhavá
Jak aktivně oslavit vznik Československa?

Jsme v různých životních fázích, ale tři věci potřebuje naše republika v těchto dnech v souvislosti s oslavou vzniku Československa určitě a můžete je snadno udělat s menší námahou. Ta čtvrtá je už náročnější.
Další články autora |
Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě
Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...
Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident
Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...
Výbuch v Poličce: ostraha hlásila, že se předtím nad areálem vznášely cizí drony
Exploze v muničním areálu v Poličce, k níž došlo koncem března, stále vyvolává otázky. Ačkoli...
Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu
Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...
Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty
Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...
Od královského fondu ke kryptoměně: dvě kauzy, které spojují stejní lidé
Jsou to dva na první pohled odlišné projekty – investiční skupina s údajným napojením na malajskou...
Vysvětlete, proč jste nezadrželi Netanjahua, žádají soudci z Haagu Maďarsko
Soudci Mezinárodního trestního soudu žádají Maďarsko, aby vysvětlilo, proč nesplnilo svou povinnost...
Plovoucí tanker na Vltavě a prodloužení Baťova kanálu. Z Česka je plavební velmoc
Česko se stává plavební velmocí, třebaže nemá moře. Na říční síti vzniká obrovské množství...
Vlak srazil a usmrtil na Táborsku člověka, část koridoru stojí
Nedaleko Sudoměřic u Tábora v pátek odpoledne srazil a usmrtil vlak člověka. Mezi stanicemi...

Prodej stavebního pozemku 810 m2
Čižice, okres Plzeň-Jih
4 290 000 Kč
- Počet článků 240
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1146x