Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jak to, že má Ahold takové tržby, když na něj nadáváte?

Do roka a půl zmizí z České republiky další přebytečný obchodní řetězec. Prodejny Spar a Interspar koupil Ahold, provozovatel obchodů Albert, a to za více než 5 miliard Kč. A víte co? Mě je to fuk. Tenhle řetězec mi chybět nebude. A pro hnidopichy doplňuji, zlevněný šmejd u mně nikdy nevyhraje! 

Ultra zastánci Sparu mně jistě budou chtít ukřižovat, ale mě Albert nepřijde tak hrozný, jak vy na facebooku a v komentářích tvrdíte...

Stačí se podívat na čísla. Spary a Interspary jsou kdesi v mizivých procentech, skoro na chvostu "tabulky" českých řetězců. A ačkoliv v naší zemi rozhoduje spíše nutnost absolvované vzdálenosti a cena, rozhodně tyto argumenty nejsou dominantní a jediné. Zároveň chci podotknout, že jako zaměstnanec řetězce beru transakci spíše pozitivně. Rozhodně bych takový článek psal velmi nervózně, jednalo-li by se o opačnou stranu. 

Kvalita? Albert je z mých zkušeností v pořádku, bojím se Tesca a Penny...

Jsem zaměstnancem přímo distribučního centra. Rozhodně nebudu uvádět vnitřní informace o místním systému. Jen upozorňuji na jeden důležitý fakt. Dle zákazníků a komentátorů, kteří brečí nad "smrtí" jejich oblíbeného řetězce a pomlouvají Alberty jak na běžícím pásu, je tamní ovoce a zelenina naprosto nepoživatelná. Veškeré maso je prý z 60% náhražkou a ceny vůbec nejsou nižší. Asi záleží přímo na tom, jak si to zařídí sama prodejna, ale u nás je každá potravina naprosto v pořádku. Veškeré vadné kusy jdou okamžitě pryč. 

Co se týče cen, tady jsem velmi na vážkách. Pokud pozoruji ceny, má jeden řetězec zpravidla levnější jeden druh zboží, zatímco jiný řetězec zase srazí ceny jinde. Celkový systém a politika cen mi přijde jako velká dohoda o tom, aby lidé, co touží po cenách, zašli do co největšího počtu supermarketů co nevíce značek. Cena zde příliš rozhodující není. 

Pokud jde o ošizené maso... Zkoumal jsem veškeré obsahy výrobků, které se v Aholdu prodávají. Problém? Jen jeden, tedy dva. Jeden problém je ono zmedializované mleté maso (pozor, masný výrobek!!!!) které obsahuje celkem pouze 52% masa. Jenže pokud čtete etikety, můžete se rozhodnout, jeslti za 52% masa dáte nějakých 65 Kč za kilogram nebo jestli si vyberete normální mletý výrobek, který prodávají všude jinde. Nevýhoda Aholdu je v tom, že v menších obchodech chybí opravdu pulty s masem, zatímco v malých Sparech tyto pulty (aspoň z mých zkušeností) nechybí. Ostatní maso je naprosto normální maso jako odkudkoliv jinde. Problém číslo dvě jsme my. Chceme-li přeci opravdu dobré maso, jdeme k řezníkovi. Na tohle jsou řetězce příliš drahé a i maso z pultů je nejspíše z vakuovaného obalu či ochranné atmosféry.

 

Zpět k zelenině a ovoci. Dle mých zkušeností, které spočívají v návštěvách asi tak patnácti různých prodejen Albert, deseti prodejen Tesco a minimálně pěti prodejen všech ostatních řetězců, jsou z mého pohledu na tomto úseku nejkvalitnější dva řetězce, shodou okolností, Spar a Albert. Spar disponuje většinou i modernější výbavou na údržbu produktů, to je také fakt.

Pokud ale mluvíte o samé "plísni a hnusu všude kolem" jsou dvě možnosti, jak to vysvětlit. Zaprvé, záleží na každém obchodu, jak si zboží objedná, jeslti ho stihne všas prodat a jak s ním zachází. Takže nevylučuji, že některé prodejny (i Alberty) nedisponují natolik kvalitním personálem, aby prodávaly normální a kvalitní zboží. Udělat ale humus ze zboži v takovém stavu, ve kterém vyráží od nás z Distribučního centra, musí dát opravdu práci. Druhý možný důvod je to, že vaše rozhořčení z prodeje Sparů vás nutí nadávat i na to, co není pravda.

Je tu ale ještě jedna možnost. Možná jste totiž byli v Penny nebo v Tesku. To jsou totiž jediné řetězce, ze kterých mám opravdu špatné zkušenosti. Globus je většinou také v pořádku, v Lídlu vedle nepříliš vábných kusů leží i kvalitní potraviny. Billa je cenově stejně drahá, někdy i dražší než Albert, což při faktu, že jejich kvalita nebývá vždy na stejné úrovni, dává zbytečnost tam chodit. Z Tesca a Penny jde však opravdu strach. Akční brambory v Tesco - Letňanech nejednou páchly až na úsek lahůdek, akční kokos z Penny nám po otevření doma zasmaradil byt a polovina z něj byla na vyhození. Česnek z Tesca nám v lednici vydrží o dva týdny kratší dobu než "Alberťácký"...

Rozhodně bude lepší se zamyslet spíš nad tím, proč má Ahold takové tržby, když je podle vás tak nechutný a hrozný... Když je tak drahý... Jen kvůli dostupnosti...? Nebylo lepší raději do Sparů chodit nakupovat než pak brečet nad jejich ztrátou? A přesně na tuto otázku je pozdě. A teď mně klidně ukřižujte...

Autor: František Kubásek | sobota 2.8.2014 12:30 | karma článku: 12,73 | přečteno: 1206x
  • Další články autora

František Kubásek

Liberálové, proč se tak divíte, když někdo aplikuje vaši vlastní medicínu?

Poslední reakce na docela trapné bilboardy Andreje Babiše, varujícími před válkou, mě utvrdily v tom, že liberální demokraté, kterým já říkám "libtardi", nemají ani trochu sebereflexe a od Babiše se neliší vůbec v ničem.

18.1.2023 v 11:49 | Karma: 39,16 | Přečteno: 1431x | Diskuse | Média

František Kubásek

IZRAEL vs. HAMÁS: jak to začalo a kde Hamás bere rakety

Tohle je můj článek se zdroji, které najdete dole v mnoha odkazech. Snažil jsem se popsat, jak začal současný konflikt Izraele a Hamásu.

18.5.2021 v 9:53 | Karma: 38,00 | Přečteno: 1700x | Diskuse | Politika

František Kubásek

"Turnaj se povedl" aneb šílené lži kolem mistrovství světa juniorů

Byly časy, kdy česká hokejová reprezentace pravidelně bojovala o nejvyšší příčky. Byly časy, kdy jsme byli smutní, že naše reprezentace do dvaceti let prohrála ve čtvrtfinále. A teď máme být šťastní za prohru 0:3? Co to sakra je?

3.1.2021 v 13:26 | Karma: 35,52 | Přečteno: 1683x | Diskuse | Sport

František Kubásek

(Koróna) pozitivní deník - den 1 až 3

Je zajímavé, jak se nemoc vyvíjí. Následující poznatky jsou jedním z asi dvou set tisíc případů jen v ČR, a tak předpokládám, že každý to má trochu jiné.

17.12.2020 v 14:33 | Karma: 25,20 | Přečteno: 942x | Diskuse | Věda

František Kubásek

(Koróna) pozitivní "deník" - Den minus 3 až 1

Říkal jsem si, že záznamy jednoho pozitivně testovaného třicetiletého jinak zdravého muže může někoho zajímat. Následující zkušenosti tedy berte jako jeden z mnoha případů, jak to může probíhat. Ale taky nemusí.

15.12.2020 v 15:54 | Karma: 40,27 | Přečteno: 4998x | Diskuse | Věda
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Trump zvládá roli mučedníka skvěle, z atentátu bude těžit, míní amerikanista

14. července 2024

Premium Americké prezidentské volby získaly nečekanou zápletku. Donald Trump se po nezdařeném atentátu v...

Příběh, který zfilmoval Hollywood. Panenské Břežany neproslavil jen Heydrich

14. července 2024

Premium Zámek v Panenských Břežanech u Prahy se jako letní sídlo říšského protektora Reinharda Heydricha...

Atentátník měl v autě výbušniny. Nemyslitelnému zabránil Bůh, řekl Trump

14. července 2024  15:36,  aktualizováno  17:34

Muž považovaný za pachatele útoku na amerického exprezidenta Donalda Trumpa měl podle amerických...

Dal Trumpa do středu terče, atentát je jeho vina, viní část republikánů Bidena

14. července 2024  16:33

Část členů Republikánské strany obviňuje současného demokratického prezidenta Joe Bidena, že může...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 179
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2697x
www.incorrect.cz

Odpůrce nespravedlnosti
Podle pana Kohouta dokonce filozof