Sypat písek do soukolí světové ekonomiky
Vědci z Tyndall Centre při Universitě ve Východní Anglii (centrum Climategate) říkají, že ke splnění klimatických cílů, aby se zabránilo oteplení nad 2°C, je prý nutno zmenšit velikost ekonomiky zavedením „plánované recese“. (planned economic recession)
'Planned recession' could avoid catastrophic climate change (The Telegraph 30.září 2009)
Proto se také Evropská agentura pro životní prostředí raduje z hospodářské krize: „Výjimečně hluboká hospodářská recese v roce 2009 zasáhla všechny sektory hospodářství EU. Spotřeba fosilních paliv (uhlí, ropa, zemní plyn) klesla oproti předchozímu roku o 5,5%. Nejsilnější vliv emise skleníkové emise měl prudký pokles spotřeby uhlí o 12,7 %.“ Nádhera.
Recession accelerates the decline in EU greenhouse gas emissions (EEA 30.dubna 2011)
Radost musejí mít i mudrci z Římského klubu: „Přivodit úmyslný, řízený konec růstu je obrovský úkol, který není vůbec snadný… Mnozí budou protestovat proti výroku, že růst populace a hospodářský růst je třeba co nejdříve zastavit… Schválně zastavit růst je obtížné, ale ne nemožné“ (Římský klub v knize „Meze růstu“, 1972)
Nemožné to jistě není. Ve středověku žádný růst nebyl po stovky a stovky let. K čemu ostatně růst? Vždyť je k ničemu.
Dnešní globalisté milují knihu „Prosperity without Growth”, která říká, že k prosperitě nepotřebujeme hospodářský růst. Prý už je všeho dost, stačí když to úředníci rovnoměrně přerozdělí. Peníze prý beztak nepřinášejí štěstí. Autorem není Fidel Castro, ale Tim Jackson a napsal ji, když pracoval v komisi britské vlády pro trvale udržitelný rozvoj (SDC). Hospodářský růst je podle Jaksona „mýtus”.
Prosperity Without Growth: Economics for a Finite Planet by Tim Jackson (Guardian 23. ledna 2010)
Prosperity Without Growth (Zpráva britské vládní komise pro trvale udržitelný rozvoj, březen 2009)
Názor, že hospodářský růst je mýtus, je vlastní i Evropské unii.
Všimněte si, jaké důsledky má zákon o podpoře obnovitelných zdrojů č. 180/2005 (který jsme přijali povinně, abychom implementovali evropskou směrnici 2001/77/EC, která zase byla evropskou snahou dodržet Kjotský protokol o boji proti skleníkovým plynům).
Výsledek rozhodně k růstu ekonomiky nepřispívá. Naopak prohloubí naše zadlužení: „Jen letos stojí podpora obnovitelných zdrojů přes 38 miliard korun, což hradí spotřebitelé prostřednictvím plateb za elektřinu… Při zastavení podpory v roce 2014 budou podle ERÚ náklady na obnovitelné zdroje v letech 2005 až 2034 činit 874,3 miliardy korun.“
ERU zastaví podporu nových obnovitelných zdrojů od roku 2014 (Finanční Noviny 25.dubna 2012)
Takové zadlužení je skvělá zpráva. Jen doufejme, že se přidruží i bankroty domácností. Lidé bez peněz nemohou utrácet a snižuje se tak jejich uhlíková stopa.
Ani tohle ale nestačí. Kjótský protokol o boji proti CO2 vyprší a co dál? Proto v prosinci 2008 Europarlament schválil Velký Plán 20-20-20. Do roku 2020 snížit emise skleníkových plynů o 20% oproti roku 1990 (Wiki).
Dnes se EU chlubí, že se tento plán daří plnit. Je ale veřejným tajemstvím, že ke snižování emisí CO2 docházelo pouze v době hospodářských krizí – té současné a té z doby rozpadu RVHP. EU tedy je schopna splnit svůj cíl jen za předpokladu, že se podaří hospodářskou krizi prodloužit, co nejdéle.
V.Kremlík. EU plní Kjótský protokol účetními triky (17.1.2011)
(Tak tohle plánují udělat. Plánovitá likvidace ekonomiky. Barevné křivky představují plán Roadmap 2050. Červená křivka je dosavadní realita plus plán 20-20-20. Doposud platilo, že snížení emisí = ekonomická krize) (zdroj)
Ani to ale EU nestačí. Nyní Brusel připravuje ještě drastičtější plány, které by vyžadovaly nikoli prodloužení, ale PROHLOUBENÍ hospodářské krize. Podle dosavadního plánu 20-20-20, by v roce 2050 skleníkové emise v EU klesly oproti 1990 o 40%. To ale nestačí. Dle plánu “Roadmap 2050“ z prosince 2011 plánuje Brusel do roku 2050 snížit emise CO2 dvakrát prudčeji (o 80% pod úroveň roku 1990).
Že to povede ke zdražování elektřiny, tím se Brusel netají. I podle diplomaticky napsaného Roadmap 2050 „ceny elektřiny budou růst do roku 2030 a pak mírně klesnou“ (ve scénáři s vysokým podílem obnovitelných zdrojů neklesnou) Zdroj
Člověk si hned vzpomene na prorocká slova Maurice Stronga z Římského klubu. V interview s kanadským novinářem nadhodil, že si prý pohrává s námětem na román. Co kdyby se světová elita rozhodla cíleně přivodit hospodářskou krizi? Aby zachránila planetu Zemi?
„Není nakonec jedinou nadějí pro přežití Země kolaps průmyslové civilizace? Není naší mravní povinností toho docílit?… Skupinka světových vůdců utvoří tajnou společnost s cílem přivodit světový kolaps…. Sypou písek do soukolí ekonomiky….“ (zdroj)
Tento člověk je zakladatelem ekologického programu OSN (tzv. UNEP – patří pod ně i klimatologové IPCC) a předsedal Summitu Země v Riu 1992, kde bylo rozhodnuto bojovat proti CO2. Letos v červnu 2012 se k dvacetiletému výročí v Riu tento slet opakuje.
(V době krize méně rabujeme přírodní zdroje. Spotřeba energie klesá – modře. Nezaměstnanost ovšem stoupá – červeně. Lidé nesmí být sobci a musejí se uskromnit v zájmu... prostě pro vyšší zájem) (zdroj)
(Modře uhlíková stopa průměrného obyvatele USA. Zeleně průměrná stopa obyvatele planety – včetně chudých afrických zemí. Červeně uhlíková stopa bezdomovce v USA. I američtí žebráci si žijí nad poměry a zatěžují planetu. Je otřesné, jak se na Západě zvýšila životní úroveň i těch nejchudších. Odporné! Dnes i každý žebrák má hodinky a boty. To před 300 lety neměli ani mnozí rolníci.)
Je skvělý způsob, jak snížit nesmyslný samoúčelný růst (který je jen mýtus) - stát nařídí výstavbu nesmyslných zařízení (třeba obří sádroví trpaslíci nebo solární elektrárny), na které bude vyhazovat peníze z daní občanů. A nejlépe, když příjemce dotací bude politikův kamarád nebo "vděčný" lobbista.
Země jako Čína či Indie se naštěstí k této absurdní politice připojit nehodlají. EU je přesto odhodlána v klimatické politice pokračovat i sama jako kůl v plotě. Proč? To na globální hladiny CO2 ani na klima nemůže mít vliv. Jiný cíl než hospodářskou EU-thanásii v tom vidět nelze. Nebo máte jiné vysvětlení?
Možná jim křivdím. Třeba to nedělají schválně, jenom jsou tak neuvěřitelně tupí. Ale co ty řeči o nutnosti zastavit růst?
EU má k Římskému klubu blízko. Ke klubákům patří i Jacques Delors, který stál v čele Evropské komise, když vznikala EU (1992 Maastricht). Tehdejší rozhodnutí zavést jednotnou měnu byl skvělý nápad - z hlediska snižování uhlíkové stopy. Protože Euro táhne ke dnu jednu ekonomiku za druhou. Řecko, Irsko, Španělsko... Když nemají vlastní měnu, nemohou devalvovat a tudíž nemají, jak se z recese vymanit. Šach mat. Snaha "řešit" to zavedením Evropského stabilizačního mechanismu (tzv. smlouva dluhů) by mohla ke snížení uhlíkové stopy (prosperity) přispět ještě více (viz V.Jedlička: ESM = 10 000 Rathů).
Dělá vůbec Evropská komise něco jiného kromě podkopávání evropské ekonomiky? Má její existence nějaký jiný smysl a účel?
=========
Více na www.klimaskeptik.cz
Diskutovat můžete na http://klimaskeptik.uforum.eu/
Vítězslav Kremlík
Děti šly do kina na pohádku o Barbie a dostaly feministickou přednášku
"Jestli si dáte panáka pokaždé, kdy zazní slovo patriarchát, budete před koncem filmu na šrot," vyjádřil se o filmu Barbie Elon Musk.
Vítězslav Kremlík
Varování: Na Facebooku řádí falešný Kremlík
Kremlík se zbláznil a začal se zapojovat do nesmyslných diskusí pod články na Facebooku? Ne, to se jenom za něho vydává nějaký hacker či troll.
Vítězslav Kremlík
Covid jako generální zkouška na klimatický lockdown
Za Covidu si klimatičtí aktivisté pochvalovali, jak hezky klesají emise, když si na obyvatelstvo pořádně došlápnete. A když už si lidé na ztrátu osobních svobod tak nějak zvykli, proč to měnit?
Vítězslav Kremlík
Myslíte při sexu... na klima? A ví o tom vaše žena?
Na co myslíte při sexu? No fuj. Že se nestydíte. Uvědomělý občan by měl myslet na uhlík, na planetu. A ne na nějaké nemravnosti.
Vítězslav Kremlík
Podle autorů zeleného údělu se v Hondurasu žije lépe než v Německu
Happy Planet Index nehodnotí životní úroveň států podle HDP, ale podle...uhlíkové stopy. Takže čím horší energetická chudoba, tím je země "šťastnější". No panejo. To se máme na co těšit.
Další články autora |
Pohřešoval se profesor psychologie Ptáček, policie ho našla mrtvého
Ve věku 48 let zemřel známý psycholog Radek Ptáček. Od neděle se pohřešoval, policie po něm...
Americké váhání končí. Ukrajina dostane zbraň pro údery v hloubi Ruska
Premium Nejméně 245 vojenských cílů na území Ruska by mohla ukrajinská armáda zničit, pokud by jí k tomu...
Zelená fasáda olomouckého unikátu Green Wall ve vedru zvadla, rostliny uschly
V roce 2022 vzbudila fasáda moderního nízkoenergetického bytového domu v Tomkově ulici v Olomouci...
Češi se zbavují chat z covidového boomu. Ale kdo chce prodat, musí slevit
Premium Prodám chatu v chatové osadě, 49 metrů čtverečních, na pronajatém pozemku 481 metrů, před...
Volili jste Pavla? Pak mě neškolte! říká Konečná. Extremistu vidí v Řeporyjích
Do krajských a senátních voleb jde její strana s cílem bojovat proti vládě. Kromě nadcházejících...
Inscenace v Buči, bloger Navalnyj. Kreml přepisuje Wikipedii k obrazu svému
Premium „Válka je mír“ a „Nevědomost je síla“ – dvě hlavní hesla prosazovaná v totalitní zemi podle...
Buran v Downing Street. S Oasis se vrací sen, že Británie bude cool
Seriál Švihlé účesy, chování buranů a nestydatě předražené lístky. Přesto Británie z ohlášeného návratu...
Co e-shop, to aplikace. Češi už na webu nakupují hlavně z telefonu
Premium Do internetových obchodů se Češi vydávají už primárně přes mobilní telefony. Ukazují to statistiky...
Botox jako lék. Pomáhá po mrtvici nebo úrazech, ke každému se však nedostane
Premium V potravinách či jako chemická zbraň může botulotoxin zabít, je to nejsilnější přírodní jed. Ve...
- Počet článků 403
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2764x